Bir Whatsapp grubunu susturma


43

Belirli bir Whatsapp grubundan yeni mesaj bildirimleri almayı durdurmak istiyorum. Mümkün mü?

Açıklamalar:

  • Gruptan ayrılmak istemiyorum.
  • Tüm Whatsapp bildirimlerini kapatmak istemiyorum. Hala bildirim almak istediğim başka gruplar var.
  • Sadece bildirim sesini kapatmak istemiyorum. İstediğim şey grubun bildirimlerinden tamamen kurtulmak.

Tasker'in yapabileceği bir şey gibi görünüyor.
jiggunjer

Yanıtlar:


27

WhatsApp sürüm 2.11.399 ve üstü Android için, grup sessiz olduğunda bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu takip et:

  • Sesini kapatmak istediğiniz grubunuzu açın.
  • Şimdi 'Seçenekler'> 'Sessiz' seçeneğine gidin.
  • Bir iletişim kutusu açılacaktır ve WhatsApp sürüm 2.11.399'dan itibaren, ' 1 Yıl ' olan grubunuzu kapatmak için kullanılabilecek maksimum süreyi seçiniz .
  • 'Bildirimleri Göster' onay kutusunun işaretini kaldırın . Ardından 'Tamam'ı tıklayın.

Durum çubuğunuzda bu gruptan hiçbir bildirim almayacaksınız.

(Büyütmek için resme tıklayınız)

IMG: Bu nasıl görünüyor


4
Harika, ama benim için işe yaramıyor.
André Chalella

3
Bunun işe yaradığını onaylayabilirim. Doğru sürümde olduğunuzdan emin olun.
bobbyalex

4
Bu çalışmıyor. Seçeneğim var ve kutunun işaretini kaldırabilirim ve belki gruptaki açılır pencereyi devre dışı bırakır, ancak bildirim çubuğunda hala bildirimler gösterir. İstemediğim şey de bu.
ste_kwr

2
Bu işe yaramıyor. Ne zaman yeni bir mesaj varsa, grup sohbeti en üste çıkmaya devam eder, yeşil daire olayı ortaya çıkar ve en son mesajın ilk birkaç kelimesini görebilirim.
Kenny LJ

16

Yapabileceğiniz tek şey, sesini kapatmak istediğiniz Whatsapp grubuna girmektir. Sonra seçmek Menu> Mute> 1 Yearve işaretini kaldırın Show notifications.


Teşekkürler, ancak bildirimleri ortadan kaldıran bir çözüm arıyorum, sadece seslerini değil. Bildirimleri kendileri ortadan kaldırmak benim için çok önemli.
snakile,

2
@snakile Ben düşündüm, ama bu mümkün olmayacak. Bir uygulamanın tüm bildirimlerini gizlemek mümkündür. Ancak bu uygulamanın belirli bildirimlerini gizlemek istediğinizde, uygulamanın kendisinde bir seçenek olması gerekir. Ve Whatsapp sadece buna sahip değil ...
Siebe

2
WhatsApp sürüm 2.11.238’den bu yana, sessiz olduğunda herhangi bir grup için bildirimden kaçınmak artık mümkün. Daha fazla bilgi için lütfen cevabımı okuyunuz.
Kapil Jituri

4

Maalesef bir gruptan gelen bildirimleri diğerinden değil devre dışı bıraktığınız bir çözüm yoktur.

Bununla birlikte, sorunuzun "Yalnızca bireysel iletiler için bildirim almak istiyorum, grup iletileri için bildirim almak istiyorum" "olması durumunda (bu beni bu sayfaya yönlendiren durumumdu), işte bu sayfayı gezen diğer kişiler için yararlı olabilecek bir cevap:

  • Tüm WhatsApp bildirimlerini Ayarlar-> Uygulamalar-> WhatsApp'tan devre dışı bırakın.
  • WhatsApp'ı açın ve mesaj bildirimleri için açılır bildirimleri etkinleştirin (grup bildirimleri değil).

Şimdi, kişilerden gelen mesajlar telefonunuzda açılır mesajlar olarak görünecek, bu yüzden kesinlikle kaçırmayacaksınız. Bunun dışında, WhatsApp sizi grup mesajlarının bildirimleri dahil başka hiçbir şey için can atmaz.


2

İPhone'da sorunu çözebilirsiniz. Grup görüşmesini aç. Grup simgesine, ardından özel bildirim için özel bildirim değişikliğine tıklayın. Sessiz ve titreşimsiz ses moduna geçin.

Android'de sorunu çözemezsiniz; sadece tüm bildirimleri kapatarak.


0

Grup Bilgisi sayfasında, "Özel Bildirim" e gidin, ardından sesi devre dışı bırakmak ve Uyarı'yı ​​devre dışı bırakmak için değiştirin. belki bu yardımcı olur?


Grup Bilgisi sayfasında hiçbir "Özel Bildirim" seçeneği bulamıyorum. Lütfen bir ekran görüntüsü verebilir misiniz?
snakile,

Şu andan itibaren yalnızca iOS'ta kullanılabilir.
Swaroop

0

Temelde, o yazılımdaki yerel işlevlerin bir parçası olmayan, belirli bir yazılım parçasıyla bir şeyi nasıl gerçekleştireceğinizi soruyorsunuz. “Skype ile ICQ’ya nasıl giriş yapabilirim?” Diye sormak gibi bir şey - peki, başlangıç ​​için Skype’ı değiştiremezseniz bu olmayacak. Whatsapp açık kaynak kodlu değilse ve sizin için ihtiyaç duyduğunuz işlevi yazmak için bir geliştirici kiralayamazsanız veya bu işlevselliğin var olduğu veya eklenebileceği Whatsapp ağına erişmek için kullanabileceğiniz başka bir yazılım yoksa, bunu çözemezsiniz. ne kadar yükseğe koydun.

En pragmatik ve gerçekçi yaklaşım, Whatsapp geliştiricilerini, yazılımın üzerine istediğiniz işlevi ekleyene kadar (veya bildirimleri zorlamayı bırakmadan) bu konuda hata yapmaktır.


5
Elbette haklısın. Büyük bir ödülün sorunumu sihirli bir şekilde whatsapp'a var olmayan bir özellik ekleyerek çözmesini beklemiyordum. Buraya gelmeyi umduğum bir geçici çözüm. Belki bir başkasının sahip olduğunu düşünemedim. Bir geçici çözüm bulunmasa bile, bu özellik whatsapp'ta kullanılabilir olduğunda, burada bahseden bir cevap olacaktır.
snakile,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.