Neden kabuktan root erişimi alamıyorum?


14
> adb shell
sh-4.1$ su
Permission denied

Telefonumu başarıyla köklendirdim. Bunu biliyorum, çünkü SD karta uygulamalar yükleyebiliyorum ve SD Maid adlı kök izinlerle çalışabilen bir programım var .


SDCard'a uygulama yüklemek mutlaka root gerektirmez ve SDMaid de (kısmen) olmadan çalışır, bu nedenle bir kanıt yoktur. Öte yandan kabuktan aldığınız teklif, köklenmenizde başarılı olmadığınızı kanıtlıyor gibi görünüyor . Yüklü uygulamalarınızı kontrol ederken, SuperUser veya SuperSU mevcut mu? Onaylamanız gereken "SDMaid istenen kök izinleri" gibi istemler alıyor musunuz?
Izzy

@Izzy gibi bildirimler alıyorum SD Maid has been granted super root permissions? Ayrıca play.google.com/store/apps/… ' ı yeni yükledim ve benden başarıyla alınan süper kullanıcı onayı istiyor.
Kshitiz Sharma

@Izzy Farklı olmaya yalvarırdım. SDCard'a uygulama yüklemek için telefonunuzun rootlanması gerekir. Aksine bir örneğe işaret edebilir misiniz?
Kshitiz Sharma

Elbette: Ayarlar-> Uygulamalar-> Uygulamaları Yönet'e gidin ve içinde gezinin . Bunu destekleyen uygulamalar, ilgili düğmeye dokunarak kolayca taşınabilir. İkincisi: "Sleepy Timer" ın "ay simgesinin" altındaki ilk ekran görüntüsünde AppMonster'a bir göz atın : bu uygulama root olmadan App2SD'yi destekler. AppMonster taşıyabilir (root gerektirmez) ve hatta bunu teklif edebilir. App2SD, Android 2.2'den beri yerel olarak desteklenmektedir. SSS: App2SD
Izzy

Önceki yorum için: Tamam, o kadar tam o kök çalıştı. Yine, SuperUser / SuperSU için uygulamalarınızı kontrol edin, bu sefer uygulamayı başlatın. Yapılandırmasında, hangi izinlerin saklandığını görmenize izin vermelidir; belki bir kez yanlışlıkla "hatırla" yı kontrol ettiniz ve adb kabuğu için "reddet" düğmesine bastınız. Karşılık gelen bir giriş bulursanız, kaldırın. Bir dahaki sefere tekrar sorulmalıdır, sonra doğru düğmeye bastığınızdan emin olun :)
Izzy

Yanıtlar:


14

Gönderen burada :

Adb kökünü geliştirici ayarları menüsünden etkinleştirmeniz gerekebilir. Eğer cmd satırından adb root çalıştırırsanız:

root erişimi sistem ayarı tarafından devre dışı bırakıldı - ayarlarda etkinleştir -> geliştirme seçenekleri

root erişimi sistem ayarıyla devre dışı bırakılır - ayarlarda etkinleştir -> geliştirme seçenekleri Kök seçeneğini etkinleştirdiğinizde (yalnızca ADB veya Uygulamalar ve ADB) adb yeniden başlatılır ve cmd satırından root'u kullanabilirsiniz.


5
Bu ayar tüm ROM'larda mevcut değildir (örneğin köklü olan LG Optimus 4X'imde bulamadı ). IMHO bu bir CyanogenMod uzmanlık alanıdır.
Izzy

Android hakkında ne biliyorsun dostum? > kök erişimi sistem ayarı ile devre dışı bırakılır - ayarlarda etkinleştir -> geliştirme seçenekleri Kök seçeneğini etkinleştirdiğinizde (yalnızca ADB veya Uygulamalar ve ADB) adb yeniden başlatılır ve cmd satırından root'u kullanabilirsiniz.
Nizzy

2

Google Play'de Chainfire tarafından ADBD Insecure adlı bir uygulama var . Bu uygulama, cihazlarınızı ROM ROM'u çalıştırırken köklü ise adbd'i kök modunda çalıştırmanıza izin verir. Kısa bir süre önce bu uygulama hakkında öğrendim.

Google Play'deki sürüm Ücretsiz değil, ancak ücretsiz bir sürüm var. Ücretsiz sürüme bağlantı Google Play'deki uygulamanın açıklamasına bağlanır.

Bu uygulama hakkında harika olan, köklü Stok ROM'larla çalışır. Özel bir çekirdek veya özel bir ROM kullanıyorsanız, muhtemelen bu uygulamaya ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak hala köklü bir stok rom kullanıyorsanız, cihazınız için bu uygulamayı almak isteyebilirsiniz.

adbd Güvensizlik, cihazınız köklü ise adbd'yi kök modunda çalıştırmanıza izin verir. (Özel bir çekirdek çalıştırıyorsanız, büyük olasılıkla bu işlevi zaten uyguladığını unutmayın)

Cihazınızda bir stok (telefon üreticisi tarafından yapılmış) çekirdeği çalıştırıyorsanız, köklü olsanız bile şansınız "güvenli" modda çalışıyor olabilir. Bu uygulama, "adb shell" içinde root erişimi sağlayan, "adb push / pull" aracılığıyla sistem dosyalarına ve dizinlere erişime izin veren ve "adb remount" komutunu çalıştırmanıza izin veren "güvenli olmayan" modda adbd çalıştırmanıza izin verir / sistem bölümünüz yazılabilir.

resim açıklamasını buraya girin


Magisk ile köklü Oneplus 5 Nougat'ımdaki orijinal XDA iş parçacığından ücretsiz ADBD Güvensiz uygulamasını denedim, ancak telefon yeniden başlatılana kadar USB hata ayıklama modunda MTP bağlantısını kesmedi.
Vadzim

0

Günümüzde Magisk köklenme için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Oneplus 5 (Oxygen OS, Nougat) cihazımda Magisk Manager uygulamasına gitmek, süper kullanıcı izinleri ekranını açmak ve adb su izni reddedilen sorunu çözmek için Shell'i (com.android.shell) açıp kapatmak yeterli olduğunu gördüm.


0

Geliştirici ayarları menüsünden adb için kök erişimini etkinleştirin. Sonra usb kablonuzu bağlayın ve şunu yazın:

adb root

Geri dönmeli

restarting adbd as root

Şimdi kabuğu yeniden başlat

adb shell

Stok Android Dev Options hiçbir "adb için kök erişim" sağlar. adb rootyalnızca userdebugROM'larda mümkündür : Neden “adb root” hiçbir şey yapmıyor?
Irfan Latif
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.