Play Store şu anda indirdiğim uygulamaları nerede saklıyor?


12

Bir süre önce telefon aniden kapandığında Facebook'u Play Store'dan indiriyordum, bu yüzden pili çıkararak zorla kapattım. Şimdi yeniden başlattığımda Facebook artık kuyrukta değil ve tekrar indirmem gerekiyor. Şimdi sorum şu, Play Store indirilirken geçici olarak nerede sakladı? Artık boşa giden bir yerde eksik bir Facebook apk dosyası olduğundan korkuyorum.


büyük olasılıkla, telefonun okuyamadığı bozuk bir biçimde saklanır. Telefonunuzu PC'ye takın ve bozuk dosyaları temizlemek için bir tarama ve onarım yapın, bununla ilgilenmelidir.
forumlar

@forums Bilgisayarlarda genellikle Android cihazlardaki bölümlerden eksik indirmeleri temizlemek için araçlar yoktur. /dataADB olmadan bile erişilemez.
Matthew

Tamam, ben sadece android otomatik olarak yeniden önyükleme bölümleri tarar ve bu yüzden tarama ihtiyacı sadece sdcard böylece bölümleri kırık dosyaları temizlemek varsayalım. Büyük dosyalar (50 mb-up) telefon belleğinde saklanamaz, bu nedenle kesildiğinde, yalnızca tarama ve onarım belleği geri alabilir.
forumlar

Yanıtlar:


11

Playstore uygulaması genellikle dosyaları indirirken /data/localgeçici olarak depolamak için kullanır .apk, daha sonra bunları oradan yükler ve son olarak geçici indirme dosyasını (daha sonra gittikten sonra /data/app) kaldırır . /data/localO bir çok şey (bir "misnamed" olarak düşünmek olabilir için "geçici dizini" bir tür olarak kullanılır olarak dizin, (hiçbir kök içeriğini listelemek için gerekli böylece) tüm işlemler tarafından okunabilir olmalıdır /tmpdizinde).

Bu dizin yeniden başlatmada "temizlenir" olmalıdır 1 Sorununuz yerine kırılmış olabilir, böylece .apkde /data/app. Yine de yeni bir kurulum bunu çözmelidir. Ayrıca AppMonster Pro'yu kullanmanızı öneririm - evet, Pro sürümü: her kurulumda / güncellemede .apkyüklü / güncellenmiş uygulamanın dosyasını alır ve bir kopyasını saklar. Bu gibi durumlarda, önceki bir sürümü alıp yükleyebilirsiniz.

Tamlık için: Android cihazlarda daha fazla "geçici dizin" var gibi görünüyor. Bir stoktan bir çöplüğü araştırmak 2.2 Motorola Milestone 2, ben de buldum /data/download. Farklı cihazlar ek olarak diğer dizinleri kullanabilir. Ancak bu Playstore sorunuzu etkilememelidir.


1 Bunu yalnızca bilgisayarımda depolanan bir Nandroid yedeklemesini çıkardığım cihazlardan birine (Motorola Milestone 2, stok Android 2.2) dayandırabilirim. Orada init.rc(önyükleme işlemi sırasında çağrılan) ao aşağıdakileri içerir:

mkdir /data/local 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/tmp 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/12m 0771 mot_tcmd shell
mkdir /data/local/12m/batch 0771 mot_tcmd shell

Görmesi kolay: /data/localdizin önyükleme sırasında oluşturulur, bu da bu noktada boş olduğunu gösterir. Aynı btw için de geçerlidir. için/data/download


Sizce temizlendi mi? Deneyiminizde ne demek istiyorsun ? : P
Matthew

Ben iyice kontrol etmek gerek hissetmedim. Ne zaman baksam, boştu. Ancak iptal edilmiş bir kurulumla hiç sorun yaşamadığım için kesin olarak söyleyemem. Bunu yazarken bilgisayarımda olmamak, arkasında olabileceğini düşündüğüm şeyi doğrulama şansım olmadı - bu yüzden hatırlatma için teşekkürler, cevabımı güncelleyeceğim ...
Izzy

ICS çalıştıran Xperia Ray (ST18i) cihazımda /datadizine erişimim yok . Ayarlar Xperia telefonlarda farklı olabilir mi yoksa ICS meselesi mi?
Alex Essilfie

/dataCihazınız rootlanmadıkça dizine ve içeriğine tam erişiminiz yoktur . Kök olmadan, nerede olduklarını biliyorsanız bölümlerine erişebilirsiniz; örneğin , klasöre doğrudan erişebilmeniz gerekir /data/local, ancak /dataklasör içeriğine "göz atamayabilirsiniz" . Clicky-clicky grafik arayüzleri ile, tam yolu manuel olarak girmedikçe oraya ulaşmanın zor bir yolu olabilir :)
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.