Picasa Web Albümlerini neden Eşitleyemiyorum?


9

Cihaz: T-Mobile G2 (İngiltere) / HTC Hero OS: 2.1

Bu videodaki gibi Picasa Web Albümlerini Senkronize Etmek istiyorum http://www.youtube.com/watch?v=PIfjt3pye5c . Ancak, seçenek mevcut değildir - yalnızca kişiler, Google Reader, Google Mail, takvim. Telefon tarayıcımda Picasa Web Albümleri sitesini ziyaret etmeyi ve telefonu yeniden başlatmayı denedim, ancak orada değil. Nasıl etkinleştirebilirim?

Edit (28th Jan) - Bir süre önce support.htc.com adresinden bir bilet aldım. İşte cevapları ...

  • "Dave": "Telefonunuzdaki Ayarlar'ın hesaplar ve senkronizasyon klasöründe Picasa seçeneğiniz var mı?"

  • "Dave": "Telefonunuzda en az Android 2.1 çalıştırdığınızı onaylayabilir misiniz?"

  • "Richard": "Christopher, e-postanız 22 Ocak'tan bu yana herhangi bir etkinlik yapılmadığı için kendime iletildi. Picasa 3. taraf bir uygulamadır ve etkinleştirmek için Android Market'ten ek yazılım yüklemeniz gerekecektir (Picasa Album Sync telefonunuza önceden yüklenmemiş.) "

  • "Richard": "Picasa senkronizasyonu Android 2.x çalıştıran HTC cep telefonlarının hiçbirine önceden yüklenmemiş. Burada 2.1 ve 2.2 çalıştıran birkaç android telefon kontrol ettim ve hiçbirinin Picasa senkronizasyon seçeneği yok. bu bilgileri geliştiricilere aktaracak ve bir müşterinin bu işlevin telefonlara dahil edilmesini istediğini bildirecektir.Bu, gelecekteki bir güncellemede uygulanmasına yol açabilir.Bu arada, bu işlevselliği istiyorsanız, bunu sağlayabilecek 3. taraf yazılımlar elde etmek. "

Dave bu soruları neden sorduğundan emin değilim, Richard işlevselliğin mevcut olmadığına dair bir karar olduğunda. Android 2.x çalıştıran HTC el cihazlarında çalışan Picasa örnekleri olan var mı?


1
2.2 Evo'mda da görmeyin, bu yüzden tüm 2.1 ve üstü cihazlarda olduğunu söyleyemem.
terry1769

Bir Gmail veya Google Apps hesabı mı? Gmail'de olmasına rağmen Google Apps hesabımda "Picasa Web Albümünü Senkronize Et" özelliği yok.
Yalan Ryan

Bu birincil @ gmail.com hesabım.
Chris

Samsung Intercept'im var ve ayrıca Picasa Web Albümlerini telefonumdaki Galeri uygulamasıyla senkronize etme seçeneği de görmüyorum. Galeri uygulamam var ve Galeri'den Picasa Web Albümlerine (Ve Facebook ve Dropbox'a) fotoğraf yükleyebilirim. Ancak bu 'senkronizasyon' seçeneği yoktur.
Stefan Lasiewski

@Chris: Galeri uygulamanız, pürüzsüz animasyon ve akan simgelerle videodaki Uygulamaya benziyor mu? Telefonumdaki Galeri uygulaması bu süslü animasyonlardan hiçbirine sahip değil - çok daha basit görünüyor. Başka bir yerde şu anda bir bağlantı bulamıyorum, ancak Android 2.1 için iki farklı Galeri uygulaması olduğunu okudum.
Stefan Lasiewski

Yanıtlar:


3

Yapmanız gerekenler:

  1. Galeriye Git
  2. Bir fotoğrafı uzun tıklayın, "Paylaş" ı ve ardından "Picasa" yı seçin
  3. "Fotoğraf yükle" ekranında yeni bir albüm ekleyin, ardından fotoğrafı yükleyin (hangi albümün önemi yoktur, Picasa'da yeni bir klasör oluşturmak için bir tane eklemeniz gerekir. Bu, telefonunuzu ve Picasa'nızı bağlamanın hilesi Web Albümleri).
  4. Yükleme tamamlandıktan sonra (ekranın çalıştığından emin olmak için web'de kontrol edin) menü düğmesine basın ve Ayarlar> Hesaplar ve Senkronizasyon> Picasa ile ilişkili gmail adresinizi tıklayın. Şimdi menüde "Picasa Web Albümlerini Senkronize Et" i görmelisiniz.

Bu işe yaramazsa. Bu işlemden sonra yeniden başlatmayı deneyin ve daha sonra hala çalışmıyorsa ...: o (


Moto Droid'imde seninle aynı problemi yaşadığımı belirtmeliyim ve bu benim için düzeltti, böylece HTC farklı olabilir, ancak aynı problem, bir hesap bağlantı sorunu.
Matt

Ayrıntılı talimatlar için teşekkürler. Ne yazık ki, bu benim için işe yaramadı. Bunun bir hesap bağlama sorunu olduğundan eminim, ancak hesabımı silmek / yeniden oluşturmak dışında hesapların nasıl bağlanacağından emin değilim.
Stefan Lasiewski

Galeri uygulamanızdan Picasa'da yeni bir klasör oluşturmanıza izin verdi mi?
Matt

Mat; 1) "Galeri" değil "Fotoğraflar" var; 4) Picasaweb'de yeni albüm adını ve fotoğrafı görüyorum, ancak yeniden başlattıktan sonra bile Android senkronizasyon seçeneklerinde yalnızca kişileri / Reader / Mail / takvimi görüyorum. Bir ay boyunca htc.com'un resmi desteğiyle hiçbir bilgi olmadan açık bir biletim oldu.
Chris

3

Galeri 3D uygulamasını yüklemeniz gerekir. Piyasada mevcut değil, ancak burada SD kartınıza indirmeniz ve manuel olarak yüklemeniz gereken APK için bir bağlantı var (Astro veya benzeri kullanın).

(Dmitriy zaten bu cevabı verdi ama bağlantı vardı ve yorumumu gördüğünüzden emin değildim, bu yüzden bunu bir cevap olarak ekledim)


2

Bir T-Mobile Vibrant'ım var ve Stock Samsung 2.1 TouchWiz'i çalıştırırken Picasa ile senkronize etmek için bu seçeneğim yoktu. Ama şimdi 2.2 ROM çalıştırıyorum ve senkronize edebilirim. Önce PC'nizden picasa'ya giriş yapmayı ve belki bir fotoğraf yüklemeyi, bir galeri oluşturmayı denemeyi söyleyebilirim. Ardından cihazınıza geri dönün ve senkronize edip edemeyeceğinize bakın.

Hesaplar ve Senkronizasyon'da google hesabınıza girersiniz ve orada senkronize etme seçeneği olmalıdır. ana Hesaplar ve senkronizasyon ekranına başka bir hesap eklemenize gerek yoktur.

Ayrıca, uygulama yöneticisi tarafından "tam google hesabına" yükseltildiyse Google Apps hesaplarıyla da çalışır.


1
Teşekkürler - Herkese açık bir profil oluşturmayı ve web'de herkese açık olarak görüntülenebilen resimlere sahip olmayı denedim, ancak henüz bir iz yok. Picasa'ya "Fotoğraflar" uygulamasından tek tek resimler yükleyebilirim (çevrimiçi oluşturduğum tüm klasörler telefonda görünür!), Ancak işletim sistemi aracılığıyla senkronize edilmez.
Chris

Oturumu kapatmayı ve PC & Phone'da oturum açmayı, telefondan galeri oluşturmayı, telefondan galeri yüklemeyi vb. Denedim. Burada hala başarı yok.
Stefan Lasiewski

2

3D Galeri adlı bir uygulama var. Bu uygulama, google hesabından Picasa kullanımını destekler. Yükledikten ve başlattıktan sonra, picasa'ya erişim izni isteyecek ve daha sonra çevrimiçi kütüphaneye kopyalama seçenekleriyle yerelmiş gibi göz atacaksınız.


Bulamıyorum (Android 2.1). Geliştirici kimdir ve bir bağlantı var mı?
Chris

@Chris APK'yi buradan edinin
FoleyIsGood
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.