E-postayla göndermeden önce fotoğrafı yeniden boyutlandır


24

İOS'ta, kamera deposundan bir veya daha fazla fotoğraf seçip bunları e-postayla göndermeyi seçtiğimde, işletim sistemi bana görüntüleri tam boyutlu olarak mı göndereceğimi veya e-postanın çok büyük olmaması için daha küçük yapmasını isteyecek.

Android'de (Nexus 4'te 4.2.2 stoğu) karşılaştırılabilir bir işlev bulamadım. Bebeğime anneme bir e-posta gönderdiğimde, monitöründe görüntülenemeyecek kadar büyük 8 megapiksel çözünürlüklü bir görüntü alıyor ...

Android e-postayla gönderilmeden önce seçilen fotoğrafları nasıl azaltabilirim?
Bir editör uygulaması başlatmak ve her resmi ayrı ayrı ölçeklendirmek istemiyorum.

Bunun hakkında hiçbir çözümden bahsetmeyen 2 yaşında bir yazı buldum . Elbette, bunu Android'de yapmanın bir yolu var, iOS'ta olduğu gibi?


Yanıtlar:


11

(Olduğu gibi serbest yoktur özgürlük uygulaması) İndirgenmiş Gönder adresinde bulunan F-Droid serbest yazılımın depo.

F-Droid'i kurun, İndirilmiş Gönder'i kurun, fotoğraflarınızı seçin, Paylaş düğmesine basın, İndirgenmiş Gönder'i seçin ve ardından paylaşım yöntemini seçin. Fotoğraflarınız çözünürlük ve dosya boyutunda küçültülecek.


Bunu kullan, mükemmel. Oldukça sınırlı olan diğer uygulamaların aksine, bu tam olarak beklediğiniz gibi çalışır - "gmail'e paylaş" özelliği etrafında şeffaf, kolayca yapılandırılabilir bir sarmalayıcı olarak.
Sheppard

1
İşyerinde hızlı bir şekilde bunu yapmak zorunda kaldım - İndirimli Gönder de Google Play mağazasında mevcut gibi görünüyor.
sentetik

Kaliteyi% 100 olarak ayarlarsanız, bu uygulama aslında görüntülerin boyutunu artırır.
John Sardinha

9

Bunu yapmak için hisse senedi seçeneği yoktur.

İşte ne yapıyorum ve oldukça iyi çalışıyor, ama mükemmel değil.

  1. İndir Play mağazasından Fotoğraf Boyutu azaltın .
  2. Bir e-posta oluştururken, Ek Ekle'yi tıklayın.
  3. Çeşitli yerler belirecektir. Fotoğraf Boyutunu Küçült'ü seçin.
  4. Ardından Resim Seç veya Fotoğraf Çek'i seçin.
  5. Görüntü Seç'i tıklatırsanız, Galeri'yi seçin.
  6. Göndermek istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra Küçült'ü tıklayın.
  7. Şimdi kafa karıştırıcı bir pencere açılacak ve biraz zorlaştığı yer burası. Gerçekten piksel cinsinden ölçülen resim boyutlarını bilmek zorundasınız. Özel'i tıklayın. En küçük fotoğraf boyutu varsayılan olarak gösterilir (320x240 veya benzeri). Genelde küçük bir 25kb resim için 640x480 kullanıyorum, ancak istediğiniz her şeyi yeniden boyutlandırabilirsiniz.
  8. Tamam'a basın ve ardından menü için üç noktayı seçin ve Tamam'ı seçin.

Bu kadar!


Harika bir iş akışıdır (hatta Android 9'da çalışır), fakat çok iyi bir GUI.
Fuhrmanator


2

JustResizeIt'ı deneyebilirsiniz! ( ücretsiz veya ücretli )

Birçok e-postaya birçok resim göndermek için optimize edilmiştir. Tüm albümleri arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü yükleyin, birçok e-posta alıcısıyla bir widget oluşturun. Ardından Galeri'nizi açın, istediğiniz kadar resim seçin, Paylaş'a dokunun ve JustResizeIt! Seçeneğini seçin. Resimlerin yüklenmesini bekleyin, ardından önceden tanımladığınız widget'a dokunun.


Ücretsiz sürümü çok sınırlıdır, ancak tam sürüm çok kullanışlı bir araç gibi görünüyor ve çok yetenekli. Teşekkürler!
Torben Gundtofte-Bruun 18:13

1

Resmin ekran görüntüsünü almanızı ve kırpmanızı öneririm.

Bir uygulama olmadan boyutunu biraz azaltmak gerekir.


0

Alternatif olarak, Google+ Otomatik Yedekleme seçeneğini kullanın, varsayılan olarak fotoğrafları 2048x2048 piksel boyutuna getirir ve boyutuna göre azaltır. Daha sonra bu fotoğrafı paylaşabilir veya sadece link ile gönderebilirsiniz.0

WhatsApp üzerinde kendinize gönderin, otomatik olarak boyutunu azaltır. Ardından indirgenmiş fotoğrafı e-postayla gönderin.


0

Mavi Posta kullanın . Boyutu küçültmek için dahili özellik. Göndermeden önce açılır pencere. Çok verimli. Tek seferde 10 resme kadar.


-1

Ücretsiz E-posta Fotoğraflar android uygulaması fotoğrafların kolayca yeniden boyutlandırılmasını (küçük, orta veya büyük) ve e-postayla gönderilmesini sağlar.


Geliştirici olarak bu ürüne bağlılığınızdan bahsetmeliydiniz.
Firelord

-1

Ne yapıyorum: Android 5.5 inç ekranlı telefonumu bir saniye bekletip. Eski iPhone 5'lerimi bozuk bir ana düğmeyle birlikte kullanarak, e-posta ile göndermem gereken resimlerin bulunduğu Google Foto'yu açın. Gmail uygulamasını kullanarak e-posta göndermek ve e-postayla göndermek istemiyorum, çünkü e-posta hesabını da e-posta hesabını kullanarak kes.

Gazabı bırakmadan önce, aradığınız cevap değil ya da bu bir cevap değil, kendimi açıklamama izin verin, çünkü bu benim gibi olanlar için bir cevap olabilir ve bazı işlevselliklerin orada olmaları ve yerine kullanmaları gerektiğine inanır. bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalar sadece iyi bir çözüm olmayabilir.

Reklam içeren ekstra yazılım indirmekten hoşlanmıyorum (bazıları ekranın kilidini açtıktan hemen sonra tam ekran reklamlar yayınladıktan sonra). Üçüncü taraf uygulamaları sevmiyorum, sebepsiz yere kütüphaneme erişemiyor. Bunları Google Telefon'daki albümlere göre güzelce düzenledikten ve e-postayla gönderdiğim fotoğrafları bulmak için tüm telefonuma göz atmak için onları kullanmayı da sevmiyorum. Evet, Android harika. Ancak iOS belirli şeyler için de iyidir.

Bugünlerde birçoğunun Android'e özgü olmayan işlevler için yeterince hızlı olan en az bir iPhone 5'e (çok ucuz) kullanılıyor. Özellikle iOS Google hesapları ve uygulamaları ile kolayca senkronize edilebildiğinden.

Bu yüzden nihayet şunu durdurmayı öneriyorum: hey, ben bir Mac'im ve PC'nin bir ikilemiyim ve şunu söylüyorum, evet, Witcher 3'ü oynamak istediğimde Windows'u kullanıyorum, ancak Mac'i iş için kullanıyorum. Android ve iOS ile aynı. Evet Android, iOS'tan 100 kat daha esnek ve kullanışlıdır. Ancak iOS aygıtlarında bazı şeyleri tercih ediyorum çünkü çok daha hızlı ve çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.