Wifi sinyali çok zayıf olduğunda android mobil verileri tercih nasıl yapılır


24

Evden veya ofisten ayrıldığımda, etrafımda hiçbir bağlantım olmadığı bir halka var. Bunun nedeni, yönlendiricimden evde veya ofisteki WLAN ağının algılanmasıdır, ancak sinyal o kadar zayıf ki hiçbir faydalı veri akışı gerçekleşemez.

WLAN sinyal gücü belli bir kuvvetin altındayken androidin mobil veri ağını kullanmasını sağlayabileceğim bir yol var mı?

Bu sorunu gidermek veya uygulama mağazasında arama yapmak, tam tersi için bana çözümler vermeye devam ediyor.

şimdiden teşekkürler

Yanıtlar:


7

Android 5 itibaren, bir ayar var Geliştirici seçenekleri denilen mobil geçişte Agresif WiFi .

Bu ayarın etkinleştirilmesi, WiFi sinyali çok zayıf olduğunda telefonunuzun mobil bağlantıya geçmesini sağlar.

Ayrıca ekran görüntüsü olan bir öğreticiye de bakabilirsiniz .


5

Bunu, sinyali zayıfladığında WiFi'nizin kapalı olmasını sağlayarak yapabilirsiniz. Playstore'da WiFi sinyalini izleyebilen, bunlardan biri Tasker (kullandığım şey) olan birkaç uygulama var . Burada minimum seviyeyi tanımlayabilir ve Tasker'e söyleyebilirsiniz : WiFi sinyali bunun altına düşerse, WiFi'yi kapatın. Elbette daha da ayrıntılı hale getirebilir ve sinyal kalitesinde iyileşme olup olmadığını her X dakikada bir kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak ayarlamak biraz zor olabilir (özellikle Tasker için kullanılmadığında ) - ancak bir kez çalıştığında ve bu uygulamayla başka neler yapılabileceğini anlarsanız, kaçırmak istemezsiniz. Bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek , Hücre Beklemede Nedir?ve pilimi yemesini nasıl önleyebilirim? - biraz farklı bir konu, ama arkasındaki benzer bir fikir.

Benzer uygulamalara da bakabilirsiniz. Tasker ücretsiz olmasa da (web sitesinde 7 günlük deneme süresi kazanabilirsiniz), her kuruşa değer - ama yeni başlayanlar için zor olabilir. Etrafında benzer bir iş yapabilen Llama gibi başka otomasyon uygulamaları da var.


Teşekkürler (zaten zaten yapıyordum, ancak onX'in facebooktan bağımsız olmasını umuyordum) bu uygulamayı satın almayı düşüneceğim.
d_inevitable

Tasker'ı satın almayı düşünürseniz , bu en iyi yoldur. Bu gerçekten güçlü bir araçtır; Neredeyse her ikinci soruyu "Tasker" ile cevaplayabilirdim;)
Izzy

Yine güçlü bir sinyal olduğunda wifi tekrar açmak için tasker olması mümkün mü?
Meyer Denney

1
@MeyerDenney benzer olmalıdır bu bir . Tabii ki WiFi kontrol etmek için aralıklarla etkinleştirmek gerektirir (başka nasıl bilmeli).
Izzy


1

BestSignal mükemmel bir çözüm gibi görünüyor. Hem varsayılan yapılandırmaları hem de gelişmiş yapılandırmaları sunar.


Sadece bu aldım ve sorunu gidermek gibi görünüyor!
Sander

0

HTC ONE M7 cihazıma aynı adın geliştiricisinden BESTSIGNAL yazılımını yeni kurdum . Bu ücretli sürümü ancak sadece AUD1.99 ve iyi çalışıyor, basit ama son derece işlevsel bir GUI. Ancak Google Nexus 7 (2012) veya ASUS Transformer TF700T cihazımda uyumlu değildi, bu yüzden cihazınızın uyumluluğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.