Android cihaza web sertifikası nasıl kurulur?


10

Üniversitede WIFI'ye erişmek için kullanıcı / geçiş kimlik bilgilerimle giriş yapmam gerekiyor.

Web sitelerinin sertifikası (kimlik bilgilerini isteyen yerel ana sayfa) güvenilir bir sertifika olarak tanınmıyor, bu yüzden onu bilgisayarlarımıza ayrı olarak yüklüyoruz.

Sorun şu ki, dizüstü bilgisayarımı sık sık üniversiteye götürmüyorum, bu yüzden genellikle HTC Magic cihazımı kullanarak bağlanmak istiyorum, ancak sertifikayı Android'e ayrı olarak nasıl yükleyeceğime dair hiçbir fikrim yok, her zaman reddediliyor.

Web sitelerinde belirtilen budur

> CRU tarafından doğrulanan resmi sertifikaların yüklenmesi için gerekli CyberTrust (http://www.cru.fr/wiki/scs/)


Sertifikalar, veri şifresi için kullanıcının şifresi olarak "hassas" olarak adlandırılan şifreleme anahtarları oluşturmak üzere sertifikalandırılmış bilgiler içerir.

Örneğin CanalIP-UPMC'ye bağlanarak, kullanıcının ekranda "pop-up penceresinde" görüntülenen sertifikayı kabul eden sunucunun kimliğini doğrulaması gerekir. Gerçekte, kullanıcı bilerek bir sertifikayı doğrulayamaz, çünkü lisansın basit bir görsel kontrolü mümkün değildir.

Bu nedenle, sertifika sunucusunun geçerliliğinin otomatik olarak kontrol edilebilmesi için tarayıcıdan önce sertifika yetkilisinin sertifikaları (CRU-Cybertrust Educationnal-ca.ca Cybertrust ve-global-root-ca.ca ) kurulmalıdır.

Ağ-UPMC CanalIP bağlanmadan önce size sertifika yetkilisi aracılığıyla tarayıcınızda kayıt yaptırmak zorundadır Cybertrust-Educationnal-ca.ca indirin Cybertrust-Educationnal-ca.ca tarayıcınıza bağlı ve aşağıdaki bağlantıyı seçin:

Internet Explorer ile aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Firefox ile aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Safari ile aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Bu prosedüre uyulmazsa, kullanıcı tarafından gerçek bir risk oluşur: parola LDAP dizini UPMC'nin soyulması riski. Kötü amaçlı bir sunucu aslında UPMC'de meşru sunucu olarak görünerek " ortadaki adam " a kolayca saldırmaya çalışabilir .

Parolanın çalınması, saldırganın İnternet üzerinden yapılan işlemler için bir kimlik çalmasına izin verir ve sıkışan kullanıcının sorumluluğunu üstlenebilir ...

Bu onların web sitesi: http://www.canalip.upmc.fr/doc/Default.htm (Fransızca, Google-tercüme et :))

Android'de nasıl web sertifikası yükleneceğini bilen var mı?


Telefonunuz kilitli mi veya dosya sistemine erişiminiz var mı?

Dosya sistemine erişebileceğimi düşünüyorum, size root erişimi veren hata ayıklama modu var, ancak bunun sertifikalarla ne ilgisi var?

Bu nedenle, sadece bu siteye göz atmak size sertifikayı kalıcı olarak kabul etme seçeneği sunmuyor mu?

Hayır, aslında tarayıcı sertifikayı yok saymak istiyor, evet'e bastığımda bir hata sayfası gösteriyor. Bu bir bilgisayarda bile olur, sertifikayı görmezden gelmesini söylesem bile FireFox bir sayfayı da yükleyemez, bu yüzden ayrı olarak indirir ve çift tıklarsam, her şey normal çalışır

1
Sorunuzu çözdüğünüzü sormak yerine, çözümle yeni bir cevap oluşturmanız ve ardından bu yanıtı kabul etmeniz gerekir.
ale

Yanıtlar:


4

Android 2.2 için, sertifikalar ( yeniden adlandırma veya dönüştürme olmadan ) sd kartın köküne yerleştirilebilir.

Yüklemek:

  1. Git Ayarlar / Güvenlik menüsü, Kimlik bilgileri deposu bölümüne.

  2. Güvenli kimlik bilgilerini kullan seçeneğini etkinleştirin .

  3. SD karttan yükle'yi tıklayın .

  4. Mevcut sertifikaları içeren bir menü belirecektir.

  5. Yüklemek için her sertifikayı tıklayın.

Bu sertifikalar daha sonra wifi sistemine sunulacaktır.


0

Bunun geç olduğunu biliyorum, ama sadece bu amaç için bir araç tasarladım. Droid'imle ilgili sorun yaşıyordum, bu yüzden bu aracı oluşturdum: RealmB'nin Android Sertifika Yükleyicisi . Android 2.0 (Droid üzerinde çalışan işletim sistemi) ile çalıştığını biliyorum, ancak 1.5 veya 1.6 için bilmiyorum. Denemekten çekinmeyin.


aslında wifihelper adlı bir araç buldum ve 1.5 ve 1.6 için çalışıyor, bu yazıya buradan bakın martani.net/2009/11/install-wpa-certificates-cer-files-on.html

martani.net uygulaması karmaşıktı, bu yüzden doğru kullandığımdan emin olamıyorum; her durumda, talimatları takip ettim ve herhangi bir etkisi olmadı. Ayrıca RealmB'in yükleyicisini denedim ve telefonumun tarayıcısını sitenin sağladığı bağlantıya doğrulttuğumda, telefonun bana sertifikayı verecek adı soran bir iletişim kutusu açması anlamında. Öte yandan, kablosuz ağıma hala bağlanamıyorum: - |

-2

Tarayıcıda "file: /" artı SD'deki sertifika dosyasının adını yazarak yaptım

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.