Android dosya sisteminde sembolik bağlantılar yapmak mümkün mü? (ve nasıl?)


32

Android dosya sisteminde sembolik bağlantılar yapmak mümkün mü? (ve nasıl?)

(Android sürümüm 2.1, Motorola Defy kullanıyorum.)


android bir dosya değildir. Belirti oluşturmaya çalıştığınız dosya sistemi nedir? Sen kullanabilirsiniz mountiçinde terminal emülatörü bu bilgileri toplamak için
RDS

2
@ Android, bir dosya sistemi olmadığını biliyorum. Çok hızlı yazdığım için "Android dosya sistemi" yerine "Android dosya sistemi" yazdım.
castarco

fakat yine de ne
kurduğunuzun temelli

2
@ rds, tüm androidlerin aynı dosya sistemini kullandığını farz ediyorum. Olmazsa, dosya sisteminin işletim sistemi sürümüne bağlı olduğunu varsayardım. Bu varsayımlar yanlışsa, lütfen söyleyin. Telefona özel mi?
Annan

Yanıtlar:


16

Android sembolik bağları desteklemektedir, ancak bazı dosya sistemleri (örneğin, FAT veya RFS) desteklememektedir ve bu bölümlerde sembolik bağlar oluşturamazsınız. Cihazınız sembolik bağlantıları destekleyen bir dosya sistemi kullanıyorsa (örneğin, ext2, ext3, ext4, yaffs2) ln -s, Terminal Emulator'dan kullanabilmelisiniz.


3
Dahili depolama alanımdan SD karttaki bir klasörü hedefleyen bir bağlantı oluşturmaya çalıştım, ama anladım Operation not permitted.
user2284570

2
@ user2284570: ayrı bir soru sormalısınız ve orada lütfen daha fazla bilgi sağlayın: bağlantıyı nerede oluşturuyorsunuz, bağlantıyı nerede oluşturuyorsunuz, sembolik bağlantıyı nasıl oluşturuyorsunuz, köklenmiş olsun veya olmasın iç dosya sistemidir ve hangi cihazı kullanıyorsunuz ve özel modları kullanıp kullanmadığınız.
Yalan Ryan

2020'den önce kök salmayacağım. Dahili dosya sistemi SD kart exfat'ı exr4 kullanıyor ancak bir dizine bağlantı olduğu için bunun bir önemi olmadığını düşünüyorum. / Storage / emulated / 0 / Videolar'dan / storage / extSDcard / Bir klasör olan videolar. Ayrıca ln'nin busybox versiyonuyla da denedim ve aynı sonuçla bittim. / Storage / emule / 0 ile ilgili tam haklarım var. Cihazdaki bir terminal emülatöründen yapıyorum. Android 4.4 kullanıyorum, ancak kullanmak için olduğu gibi SD karta yazmaya ihtiyacım yok ln -s.
user2284570 12.05.015

1
@ user2284570: lütfen yeni bir soru oluşturun
Lie Ryan

5

Bence süper bu soru SD kartında FAT dosya sistemi sembolik desteklemediği sorunuzu, yani cevaplar.

Sadece açıklığa kavuşturmak için (ve bağladığım SU sorusuna / cevaplarına yansıtıldığı gibi): Android işletim sistemi sembolik bağlantıları desteklemektedir, ancak SD karttaki FAT dosya sistemi desteklememektedir.


SD Kartınızı her zaman modern bir dosya sistemiyle biçimlendirmekte özgürsünüz (elbette arkaik bir işletim sisteminde kullanmıyorsanız)
rds


0

İle uğraşıyordun /storage/emulated/0/Videos

Android /dev/fusebölümünden faydalanmak ister . Bu dosya sisteminde sembolik bir bağlantı kurabileceğinizi sanmıyorum. HTC Desire 510'da bunu görüyorum:

/busybox df /storage/emulated/0                     
Filesystem      1K-blocks   Used Available Use% Mounted on
/dev/fuse       1057284  1040844   16440 98% /mnt/shell/emulated

#

Depolama / bazı garip şeyler oluyor


1
Bu sorunun cevabı mı?
FindOutIslamNow

/dev/fuseBir bölüm değil, programlar monte için çekirdeğin iletişim kurmak için kullandıkları bir karakter cihazı bulunuyor F içinde ilesystem U ser S pac E . @FindOutIslamNow evet kısmi cevap, çünkü Android'in FUSE uygulaması sembolik bağlantıları desteklemiyor.
Irfan Latif
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.