Hangi uygulamanın telefonumu yavaşlattığını nasıl bulabilirim?


12

Samsung Galaxy S3'üm var.

Telefonum yavaşlıyor. Uygulamayı yavaşlatan uygulamayı nasıl bulacağımı bilmiyorum. Birisi bana bu konuda yardımcı olabilir mi? Benim app FACEBOOK olduğunu tahmin ... şimdiye kadarki en kötü uygulama.

Yeniden başlattıktan sonra telefon bir süre iyi çalışıyor. Sonra tekrar yavaşlar ve gecikir.


Etkin uygulamaları, gecikme olduğunda kontrol edebilir, ardından yeniden başlatabilir ve etkin uygulamaların bir kez daha kontrol edilmesi için tekrar tembelleşene kadar bekleyebilirsiniz. Bunu birkaç kez tekrarlarsanız, kontrol ettiğiniz her zaman orada olacak birkaç uygulama ile bitirmelisiniz, böylece aramayı daraltabilirsiniz.
Peter

Yanıtlar:


6

OS Monitor gibi bazı canlı izleme uygulamalarını kullanmayı deneyebilirsiniz . Bunlar genellikle, CPU'nuzu tutma, RAM'inizi yeme veya ağınızı kullanma gibi mevcut kaynakların çoğunu tüketen uygulamalar hakkında size bir görünüm sunar:

İşletim Sistemi Monitörü: CPU İşletim Sistemi Monitörü: Bağlantılar
Çalışan işlemleri ve ağ bağlantılarını gösteren OS Monitörü (daha büyük varyasyonlar için resimlere tıklayın)

Çalışan işlemler ad, CPU kullanımı ve daha fazlası gibi çeşitli ölçütlere göre sıralanabilir. Cihazın çoğu zaman "laggy" olması, bazı uygulamaların tüm CPU gücünü, G / Ç veya RAM'i tükettiği anlamına gelir.

Bahsetmeye bir alternatif , size bir kılavuz bile sunan SystemPanel'dir (durumunuz için sistem monitörü sayfası geçerli olacaktır). Ücretli sürümünde, arka plan izleme bile sunar, böylece önce bir süre veri toplamasına izin verebilir ve daha sonra "en büyük tüketicileri" kontrol edebilirsiniz.

SystemPanel süreçleri SystemPanel kaynakları
SystemPanel: çalışan işlemler, genel kaynaklar (daha büyük varyasyonlar için resimlere tıklayın)


0

Zaten belirli bir uygulamadan (bu durumda Facebook) şüpheleniyorsanız, uygulamayı kaldırın ve sorunun giderilip giderilmediğine bakın.


Bunun neden reddedildiğinden emin olmadığından, Facebook uygulamasının Android ve iOS'ta performans sorunlarına neden olduğu biliniyor. 1 , 2 , 3 , 4
cazzer

@calebthebrewer Gerçekten Facebook olup olmadığı bile önemli değil: Sadece bundan bahsediyorum çünkü OP zaten bu uygulamayı en büyük şüpheli olarak adlandırdı. Belki biri cevabımın çok açık olduğunu düşündü, ama şüphenizi test etmenin en hızlı ve en kolay yolu bu.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.