Uygulamaların İnternette Android cihazından erişmesini engelleme


53

Android'de uygulamaların İnternete erişimini engellemek mümkün müdür? Google’ın kendi uygulamaları veya sistem hizmetleri de dahil olmak üzere pek çok uygulama arka plandaki uzak sunuculara sıklıkla bağlanır. Zaman içinde, bu, bir mobil operatör tarafından belirlenen bir kullanıcının veri sınırında yenebilir. Android, bir uygulamanın, kullanıcının hangi uygulamaların İnternete erişimi olduğunu seçebileceği bir güvenlik duvarı görevi görmesine izin veriyor mu? Yoksa cihazın bu yeteneğe sahip olması için köklü olması mı gerekiyor?
Elimizdeki en yakın kopya köklü olmayan telefondaki belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını engellemektir? . Ancak bu açıkça kök dışı bir çözüm istiyor. Burada bu kısıtlamaya sahip değiliz.
Akış

Yanıtlar:


29

Aygıtta kök erişiminiz yoksa, çeşitli uygulamaların Internet'e erişimini kontrol etmek için mobiwol'ü kullanabilirsiniz . Mobiwol, cihaz üzerinde bireysel uygulama bağlantılarının kontrolünü sağlayan 'sanal' bir VPN bağlantısı oluşturur. Ancak , cihaz başladığında uygulama başlasa da, Mobiwol yapılandırmasına rağmen hangi uygulamaların İnternet erişimi alabileceğini Mobiwol'dan önce kısa bir süre olabilir.

Kök erişiminiz varsa, daha fazla alternatif var:

  • İzinler Reddedildi gibi bir uygulamayı kullanarak 'internet' iznini kaldırın
  • Çekirdeğiniz IPTable'ları destekliyorsa, hangi uygulamaların internete erişebileceğini kontrol etmek için AFWall + gibi bir uygulama kullanabilirsiniz .

Bu harika. Google Play'de arama yaparak zaman geçirdim ve köklendirme gerektiren uygulamalar dışında herhangi bir uygulama bulamadım. Oysa bu uygulama köklenme olmadan yapabilecek tek uygulama olduğunu iddia ediyor. Bir deneyeceğim. Sistem başladığında bazı uygulamaların başlatılacağı sırayı düzenlemek Android'de mümkün mü?

2
Maalesef, uygulamaların telefon başlangıcında başlatılma sırasını değiştiremezsiniz ve cihaz root olmadığından uygulamaların başlatma sırasında yüklenmesini gerçekten engelleyemezsiniz. En güvenli bahis, cihazınızı yeniden başlatmadan önce mobil verilerinizi ve wifi sisteminizi devre dışı bırakmanız ve ardından cihaz yeniden başlatıldıktan sonra yeniden etkinleştirmektir.


22

Olmadan Cihazınızı, fazla seçenek olmaz: uygulama ön planda çalışır zaman, şebekeyi devre dışı bırakabilir ya LinX64 önerildiği gibi - ya da (aktif kullanılmamaktadır) arka gittiğinde (askıya) it "hazırda bekleme", Dalvik tarafından önerildiği gibi . Elbette, ikisini birleştirebilirsiniz - ki bu, uygulamanın ağa erişimini etkili bir şekilde önlemelidir. Ancak yine de, bu uygulamayı kullanmak istediğiniz anda tüm ağ bağlantınızı koparmanın maliyeti.

İle , farklı görünür: mevcut uygulamalar vardır diğer uygulamaların izinleri ile ilgili bunlardan bazılarını iptal sağlayan sonra o uygulamayı yükledim. Bu şekilde, örneğin bu uygulamadan mobil verilere ve / veya WiFi’ye erişme iznini iptal etmiş olabilirsiniz : Ağ bağlantınız hiç etkilenmez (bu nedenle WhatsApp / Viber / Skype / SE-App’deki postaları ve güncellemeleri arka planda kontrol eder) çalışmaya devam edin) - söz konusu uygulamanın "şu anda uygun bir ağ yok" olduğu söylenirken ( yalnızca bu uygulama için bir "ağ kesiliyor") söylenir .


Güncelleme:

Bu arada, köklü olmayan cihazlarda da çalışan İnternet Güvenlik Duvarları mevcut. Simeon zaten Mobiwol sözü - ama çok daha iyi bir seçimdir NetGuard mevcuttur, F-Droid dan yanı sıra Playstore dan . F-Droid'de kullanılabilirlik zaten Açık Kaynak olduğunu gösteriyor (neredeyse güvenlik sektöründe bir zorunluluktur) ve ücretsiz geliyor. Bu sürüm 2.44'e kadar (2016-08-06'da eklendi). Playstore'dan sonraki sürümlerin ücretsiz bağımlılıkları yoktur, bu nedenle uygulama artık F-Droid'in "resmi" deposunda artık güncellenmemektedir ve muhtemelen olmayacaktır . Yine de, F-Droid uyumlu havuzum aracılığıyla güncel sürümleri edinebilirsiniz .

NetGuard NetGuard
NetGuard (Kaynak: Google Play ; daha büyük değişkenler için resimlere tıklayın)

İlk ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, size çok ayrıntılı kontrol sağlarsa:

  • Genelde bir uygulamanın WiFi veya mobil verilere erişimini yasakla
  • Uygulamaya yalnızca ekran açıkken WiFi veya mobil verilere erişme izni verme
  • Yukarıdaki ayarlardan bağımsız olarak, dolaşımdayken mobil verilere erişmekten kaçının

Bu bölümde şu ana kadar en çok oy alan uygulama - ve kendim denememiş olmama rağmen , cihazınızın kullanılmaması durumunda tavsiye edebileceğimi söyleyebilirim. Güncelleme: Netguard’ın son sürümlerinin Google Reklamlar’ın yanı sıra Firebase Analytics’in de dahil olduğunu - IMHO’nun güvenlik duvarı (veya başka bir güvenlik) uygulamasında hiçbir işi olmadığını belirten iki şey - bunun muhtemelen F-Droid’lerde güncellenmemesinin sebebi resmi repo (hala uygun uyarılarla mayın halinde mevcut ).

Root erişimi mevcut olduğunda, aday büyük olasılıkla AFWall +:

AFWall + AFWall +
AFWall + (kaynak: Google Play ; daha büyük değişkenler için resimlere tıklayın)

Gibi NetGuard, bu uygulama mevcuttur (açık kaynak F-Droid de ve Google Play'de ) ve ayrı ayrı WiFi ve mobil veri ile internet erişimi kontrol etmenizi sağlar. Fakat bazı yönlerden daha güçlü olsa da, NetGuard'ın “ekran açma” ve dolaşım kontrolü özelliklerinden yoksun görünüyor (ya da bunu görmedim).


4
Teşekkürler, @IsmaelMiguel - klavyede aksaklık (çok hızlı yazarak, aynı anda iki komşu tuşu yakaladı). Bu tür yazım kurallarını kendiniz düzenleyerek memnuniyetle karşılayın (bazı temsilciler kazanın ;) // Bu durumda geçici kök yalnızca etkin olduğu sürece çalışır: izinlerin kaldırılması çoğu uygulamanın çökmesine neden olur, bu nedenle "önleyici" kalıcı olarak sahte ağa bağlanma "uygulaması. Aynısı diğer izinlerin çoğu için de geçerlidir: uygulamalar gerçek izinlerin kaldırılması yerine "boş takvim / irtibat listesi", "IMEI = 0123456789" gibi sahte verilerle beslenir. Bu şekilde daha güvenli :)
Izzy

Güvende olup olmadığım için endişelenmiyorum. Tabletimin ekranını öfkeyle kırdım çünkü çok yavaştı. Ve monte edildiği ROM tekrar yanıp sönmeye karşı korunur. Kurtarma menüm bile yok! (Güç düğmesi ve ses seviyesi tuşu olan). Ve VNC dışında internete başka hiçbir şey girmediği sürece uygulamaların çökmesinden endişelenmiyorum.
Ismael Miguel,

1
@IsmaelMiguel Tamam, bu farklı bir durum. Örnegin, Kök Olmadan Uygulama İzinlerini İptal Etmek? ve ayrıca “buna bağlı” soruları kontrol edin. Ve hatırlayın: Çarpışmalar bekleniyor - özellikle zorla kapanıyor.
Izzy

1
Çok teşekkür ederim! Sadece bunun için seni 100 kere büyütürüm! Kanlı uygulamaların, tableti açtığımda başlama hakkını iptal etmeyi çok isterdim, ancak bu soru ve cevabınızla ilgisi yok. Sağladığınız link OP'nin diğer adam kadar ümitsiz olması durumunda sorunuza mükemmel bir artı olacaktır. Ama bir göz atacağım. Bir kez daha, çok teşekkür ederim!
Ismael Miguel,

6

Uygulamanın No-Root Firewall uygulamasını deneyin . Hem wifi hem de hücre verileri üzerinden hangi uygulamaların İnternet erişimine sahip olduğunu kontrol etmenizi sağlar. Telefonunuza bir VPN kurarak çalışır.


6

Droidwall

Uygulamanın Droidwall bunu yapacak, ancak köklü bir android cihaz gerektirir. Yine de çok iyi çalışıyor, her bir uygulamaya hücresel veya wifi internet erişimine izin verme seçeneği (veya her ikisini veya her ikisini de yapma) ve ayarları saklarken kuralları tamamen devre dışı bırakma seçeneğine sahip olma imkanı vererek, her şeyi kolayca tam normal erişim sağlayabilmenizi sağlar. İstediğiniz sonra birçok seçeneğe tıklamadan kolayca kurallara geri dönün.

her uygulamanın yanında satır başına bir uygulama ve iki onay kutusu, wifi için bir tane ve 3G için bir tane olmak üzere droid wall arayüzünü gösterme

Afwall +

Afwall + bazı zorlayıcı ek özelliklere sahip başka bir çok benzer bir uygulama. Ayrıca, uygulama bazında wifi, 3G / 4G erişimine ve ayrıca dolaşım ücreti alan kişiler için çok kullanışlı olabilecek dolaşım seçeneklerine erişmenize olanak tanır.

Ayrıca, profillerin kurulmasına da izin verir, böylece, örneğin ev ve iş kullanımı için farklı yapılandırmalar istiyorsanız, tüm uygulama izinlerini ayarlayarak zaman harcamaksızın yapılandırmaları kolayca değiştirebilirsiniz.

Diğer tüm kapsamlı çözümler gibi, root erişimi de gerektirir.

görüntü tanımını buraya girin


5
droidwall eski. AFWall + kullanın
samsung

Droidwall, Avast tarafından satın alındı. Avast şimdi kendi uygulaması içinde sunduğu Burada Play Store'da. Açıkça, kök erişimine ihtiyacı var.
Firelord

@ samsung: Lütfen AFWall + ile ilgili benzer bir cevap yazar mısınız? Teşekkürler!
Nicolas Raoul,

@ samsung bilgi için teşekkürler, önerinizle cevabımı güncelledim.
Adam Davis,

4

Aşağıdakiler, güvenlik duvarı olduğunu iddia eden ve uygulamalara internet erişimini kısıtlamak için çoğunlukla IP tabloları veya VPN kullanan bazı uygulamalar:

Root erişimi gerekli değil:

Kök erişimi gerekli:

Erişim belirtilmedi:


Not : Bunlar, bu cevabı yazarken belirtilen cevaplarda ele alınmayan uygulamalardır. Google Play Store'da veya web'de daha birçok şey olabilir.


2

Greenify uygulamasını deneyebilirsiniz .

Veriler kadar pilinizi de korur. Uygulamayı askıya alabilirsiniz ve uygulama yalnızca açtığınızda çalışır.


1
Bu, uygulamanın yalnızca ön planda çalışmadığı zamanlarda ağa erişmesini önler; Kullanmak istediğinizde, Greenify kullanmaya devam eder ("hazırda bekletme modunu kaldır ") ve ağa yeniden erişir. OP, "wi-fi veya mobil veriler açıkken bazı uygulamaların internete erişmesini engellemek için" dedi - uygulama arka planda iken "değil". Bana göre, "uygulama ön planda olduğunda" (yani aktif olarak kullanıldığında) - Greenify'ın ağ erişimini engellemediği yer. Kaçırdığım yeni bir özellik olmadığı sürece, bu :)
Izzy

hala greenify böyle bir özellik yok :) ... Bu uygulamayı önerdim, çünkü kullanıcının istediği bir şeyi yapmasını sağlayacak
Dalvik

1
Evet, "bu bir cevap değil" demedim ( cevabımı görün , burada bir kaç detayla - ve hatta sizinkilerle bağlantılı olarak) - sadece "bir şekilde eksik" olduğunu belirttim. Beni yanlış anlama: Greenify harika bir uygulama - ve evet, kullanıcının istediklerinin en azından bir kısmını kapsıyor. Bir nedenden ötürü o haberi yaptın :)
Izzy

1

Evet, APK APP ile:

Net Engelleyici - Google Play'de

Belirtilen uygulamalar için ağları engellemek için:

1. "Net engelleyici" yi açın

2. İnternet erişimine erişmesini engellemek istediğiniz uygulamaya dokunun.

3. Engellemek istediğiniz ağ türlerini kontrol edin.

4. "Net engelleyici" uygulaması, engellenen uygulama ön planda çalışırken İnternet bağlantısını otomatik olarak devre dışı bırakır

5. Yeni bir bildirim simgesi hangi ağların engelleneceğini size söyleyecektir.

6. İnternet bağlantısını geri yüklemek için bildirim simgesine, Internet'i devre dışı bırakmak için tekrar dokunun

veya aşağıdaki bağlantıyı kontrol edin:

Uygulamaların İnternette Android cihazından erişmesini engelleme


Net engelleyici sadece kapanır veya wi-fi ve başka hiçbir şey yapmaz görünüyor.
user92613

1
Bu, uygulama çalışırken en kısa sürede tüm ağ bağlantısını kesmek anlamına gelir; bu nedenle arka planda daha fazla güncelleme kontrolü (örneğin yeni postalar için) veya GCM bildirimleri (WhatsApp vb.) Yoktur. Ama evet, kök olmadan, fazla seçenek yok ...
Izzy

1

CyamogenMod Kullanıcıları İçin

Gizlilik Koruması yerleşik bir var . (Ayarlar -> Gizlilik)

Uygulamanın İnternet kullanmasını engelleyebilir (wifi ve / veya mobil)0

Eh, şahsen şu anda çalışan uygulamayı buradan alabileceğim bir çalışanım olabilir.

Ayrıca, yapabileceğiniz şey, engellemek istediğiniz etkinlikse, mobil paket verilerini kapatabilirsiniz.

bu örnekte olduğu gibi

https://stackoverflow.com/questions/3644144/how-to-disable-mobile-data-on-android

Bu yöntem dışında bir uygulamayı internetten inkar etmenin kolay bir yolu olduğunu sanmıyorum çünkü indirme sırasında kendisi için talep ediliyor.


0

LostNet Firewall ile hangi uygulamaların İnternete erişebileceğini de kontrol edebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lostnet.fw.free

Gereksinimleriniz oldukça basittir ve birçok uygulama ihtiyaçlarınızı karşılayabilir olsa da, LostNet Firewall ile uygulamalarınızın bağlandığı ülkeler üzerinde küçük bir araştırma yapabilirsiniz ve belki de belirli ülkelere erişimi tamamen engellersiniz.


Lütfen kendi kendine terfi ile ilgili belgeleri Yardım Merkezinde okuyun .
onik

0

Mobil verileri taşıyıcıdan devre dışı bırakmak için:

  1. Sim kartın telefonda olduğundan ve telefonun uçak modunda olmadığından emin olun, aksi takdirde seçenek gösterilmez.
  2. Ayarlar-> Veri Kullanımı-> Mobil veri 'den kapat

Samsung J3 2016 için çalışıyor


-1

Bir uygulamayı Android'de durdurmaya zorla, uygulamayı tekrar açmazsan bile, interneti kullanarak bile bir şey yapmasını engeller. Bu çoğunlukla sorunumu çözüyor. Ya da arka plan verilerini kısıtlamak, bazı uygulamaların yanı sıra bazı uygulamaların da arka planda interneti kullanmalarını engeller.


İlk yöntem çok uygunsuz ve çok aşırı. Bir oyun veya uygulamayı kullanmak istiyorum ancak internete bağlanmak istemiyorum. Açıkçası, zorla durdurma buraya gitmek için bir yol değildir. İkinci yöntem aktif oyunumu veya uygulamamı da internete girmemi engellemeyecek. Belki de durumla ilgili biraz daha araştırma yapmak daha uygun bir cevap göndermenize yardımcı olabilir.
Firelord

-2

Easy Battery Saver kullanıyorum. Süper güç modunu seçin ve ağa erişmesine izin veren uygulamaları yapılandırın.


2
Uygulamaya bir bağlantı yararlı olacaktır. Bu uygulamanın root gerektirip gerekmediğini açıklayabilir misiniz?
Dan Hulme,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.