Son olarak HTC Explorer cihazının dahili belleği nasıl artırılır?


9

Bunu düzeltmeye çalışırken uykusuz geceler geçiriyorum. İnternette böyle bir çok konu olduğunu biliyorum, ama biraz daha derine inmek istiyorum.

Yalnızca 512 MB dahili flash belleğe sahip bir HTC Wildfire S cihazım var. Bu dahili bellek, bölüm için 130 MB ve /databölüm için 290 MB civarında bir bölüm düzeni ayırmasına sahiptir /system. İkisi de dolu. (Ayrıca 16 GB SD kartım var.)

Uygulama yükleme, uygulama yükseltme, uygulamaların çoğunu çalıştırma - imkansız.

Artık uygulamaları, bazı uygulama verilerini SD karta taşımak için çok sınırlı işlevsellik sunan apps2sd prosedürü olan SD karta taşınabileceğini biliyordum . Her neyse, olası tüm verileri SD'ye taşıdıktan sonra dahili bellek hala doluydu ve telefon kullanılamıyor.

Ben edildi okuma gibi daha sürdürülebilir yöntemler hakkında data2sd . Denedim. Ben htcdev.com talimat kullanılan bootloader kilidini Ben, yüklü en son ClockWorkMod Kurtarma ve cihaz kalıcı köklü.

Son olarak, bağlı makalelerde anlatıldığı gibi Android 4.1.2 AOKP Jelly Bean Custom ROM ve Data2SD'yi yüklemek için köklü cihazı kullandım . Ancak Data2SD'yi kaldırana kadar aygıt önyükleme yapmıyordu. AOKP-ROM oldukça iyi ve istikrarlı çalışıyordu, ancak Data2SD'yi yüklemek Jelly Bean (SD kart biçimlendirme: 11 GB FAT23, 4GB ext4 ve 256 MB Değiştirme) ile birlikte çalışmadı.

Şimdi link2sd yaklaşımına geçmeye çalıştım . SD kartımı (14 GB FAT32 ve 2GB ext4) yeniden biçimlendirdim ve burada açıklandığı gibi telefonuma Link2SD taktım . SD kartıma ek veri ve uygulamalar taşıyabildim ve bazı uygulamaları karta bağlayabiliyordum.

Ve şimdi birkaç gün sonra internetten tüm yararlı ipuçları ile uğraşırken, örneğin bu konu: Telefonumun dahili depolamasını yönetmek için ne yapabilirim? - Başladığım noktayım . Bu benim sonucum: Dahili bellek hala dolu ve telefon hala kullanılamıyor. (Ekran görüntüsü yayınlamak isterim, ancak ekran görüntüsü almak şu anda işe yaramıyor.)

Link2SD ve dahili bellekte hala yer yok!

Sonunda dahili belleğimi Wildfire S'ye nasıl düzeltirim? Data2SD neden Jelly Bean ROM ile çalışmıyor ve Link2SD neden bu kadar etkisiz? Yanlış yaptığım bir şey var mı?

Ana sorun , bölümdeki Dalvik Önbellek /data(yaklaşık 100 MB) gibi görünüyor . SD kartı bir şekilde üzerine /datave bölümleri monte etmek için kullanmanın herhangi bir yolu var mı /system?


/ Data ve / sistem bölümleri için harici sd kart kullanmak mümkündür, ancak farklı cihazlar ve farklı Android sürümleri için farklılık gösterir. Eğer xda: forum.xda-developers.com/android/help/… eski iş parçacığı ziyaret ederek nasıl başlayacağınızla ilgili temel ipuçlarını bulabiliyorsanız size yardımcı olabilirim. Çalışan bir DIM (dahili belleği devre dışı bırakma) yöntemi var fstab dosyasını ve çerçeve kaynaklarını değiştirerek çok fazla yardımcı olmayacaktır, çünkü çok az dahili belleğiniz vardır.
Irfan Latif

Yanıtlar:


0

Link2sd'yi kurmadan önce bölümlendirdiğinizi fakat data2sd'yi kurmadan önce bölümlemediğinizi söylediniz. data2sd ayrıca link2sd gibi ekstra bölüm gerektirir.

Link2sd'nin etkili olmamasının nedeni, veri dışındaki tüm verileri sd karta taşımasıdır. Uygulamanızdan herhangi biri büyük veriler kullanıyorsa, dahili alanınızı hızlı bir şekilde dolduracaktır.

Ayarlar -> Uygulamalar -> Veri boyutuna göre sırala'ya gidin ve hangi uygulamaların en üstünde olduğunu görün ve verilerini temizlemeyi deneyin. Bu, bir süre için yer açacak, ancak belirli uygulamanın verilerini de temizleyecektir.

İşaret ettiğiniz gibi SD'ye Dalvik önbellek yüklemesi en iyisidir. Özel ROM'umda terminali açmam ve a2sd kurulum ve tedarik seçeneği y, n, y yazmam gerekiyor. Büyük olasılıkla bu ROM'unuzla da çalışacaktır.


SD kartı bağlantılı makalede anlatıldığı gibi formatladım: 11 GB FAT23, 4GB ext4 ve 256 MB Değiştirme. Zaten tüm basit yaklaşımları denedim, verileri temizledim, uygulamaları hareket ettirdim vb. A2sd nedir? Denemek için onu verebilirim.
Afr

0

Dahili hafızanın ne kadarını kapladığını kontrol ederdim. SD Maid uygulamasını kullanıyorum ve şu işlevleri kullanıyorum: corpsefinder, systemcleaner, appcleaner, duplicates, en büyük dosyalar.

CM10.1'imi en son gece ile yeniden yükledikten sonra Google Haritalar'ı yükleyemediğimde, biggest filesdaha önce indirdiğim bazı dosyaları (kaydettiğim diğer geceler) kullandım ve sildim. Ayrıca artık kullanılmayan bazı dosyaları sildim. İşim bittiğinde Google Haritalar'ı yükleyebildim.


Yaptım. En büyük grup, son paragrafta belirtildiği gibi dalvik önbellektir.
Afr

0

Link2SD yerine App2SD uygulamasını (Play Store'da mevcuttur) kullanmanızı öneririm. Link2SD uzun süredir güncellenmedi ve bitmiş bir proje gibi görünüyor.

Mümkünse, SuperSU 2.22 veya üstünü yükleyin (zaten kurulmuş olabilir) ve harici SD'nizde ikinci bir ext3 veya ext4 bölümü oluşturun. Bu bir masaüstü uygulamasıyla veya App2SD ile birlikte gelen araçla yapılabilir (bunu kendim denemedim, veri ile ilgili birçok güçlü özellik için Roehsoft Partition Tool'u kullanıyorum, ancak bir Android uygulaması için biraz pahalı) FAT olarak kalır (bu yüzden hala Windows tarafından okunabilir.

Şimdi su.d yöntemini kullanarak App2SD ile bir mount komut dosyası oluşturun. En iyi performansı sağlayacaktır (Link2SD bunu desteklemez). Yeniden başlatırsanız ve bölüm hatasız olarak bağlanırsa, artık uygulamalarınızı ikinci bölüme taşıyabilirsiniz. Her şeyi taşıyabilirsiniz: APK'lar, kütüphaneler, dex, veri, önbellek, harici veriler, vb. Tek sınır sistem uygulamalarında; APK ayrıcalıklı klasörde kalmalıdır.

Umarım bu sana yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.