Neden bazı cihazlar Market kurulmadan gönderilir?


11

Birisi bana bazı tablet üreticilerinin neden Market'ten başka yazılım hub'ları kullandığını açıklıyor . Bir Coby Kyros (160 $ ​​@ KMart, Porto Riko) aldım ve bunun yerine AppsLib'i getiriyor ve hemen tüm uygulamaların orada olmadığını fark ettim. Zaten tableti köklemek ve Market'i yüklemek için adımlar buldum, ancak soru hala beni rahatsız ediyor.

Yanıtlar:


16

Google, yalnızca Android'in geri kalanı gibi açık kaynaklı olmayan Market'in Uyumluluk Test Paketini geçen cihazlarla paketlenmesine izin verir . Geçmeyen cihazlar "resmi olarak" Android cihazlar değildir.


Aslında, sadece WiFi olan cihazlara izin vermiyorlar gibi görünüyor. Sanırım bunun bir nedeni, en azından piyasanın payware kısmının etkinleştirilmesi gereken bir ülkede ve birkaç başka şeyde yaşadığınızı anlamak için sim kart kimliğini kullanmaları olabilir.
Fredrik

"Android 2.3 telefon donanımı içermeyen cihazlarda kullanılabilir. Yani Android 2.3 telefon olmayan cihazlarla uyumludur." source.android.com/compatibility/android-2.3-cdd.pdf
Matthew

Evet olabilir, ama anladığım kadarıyla bu Android ile değil Market'le ilgiliydi. Google, bildiğim kadarıyla, telefon donanımına sahip olmayan cihazlarda Market'e izin vermiyor. Bu tür cihazların satıcılarının çoğunun kendi Market'i vardır (veya insanlar Market apk'sini başka bir yerden indirir).
Fredrik

1
Hayır, tüm "onaylanmış" Android cihazlar Market'i kullanabilir. Örneğin, Samsung Galaxy Tab'ın yalnızca WiFi sürümünde Market var.
Matthew,

Tamam, geçen gün okudum ama en wifi gibi görünüyor sadece Petek tabletler Pazar içerir ya değişti ya da tamamen doğru değildi.
Fredrik
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.