“Telefon Depolama Alanı” yeterince alan listelediğinde “indirilemiyor, yeterli alan yok”


14

Android 2.1'i Pandigital Romanıma yeni kurdum. Bir uygulamayı indirmeye çalıştığımda (WiFi üzerinden), bu hatayı alıyorum: Unable to download. Not enough space on phone. Ancak, telefon, boş alanı 125.57Mb olarak, yüklemek istediğim dosyanın yaklaşık 25 katı büyüklüğünde listeliyor.

İndirmeye çalıştığım APK'ları aldım ve SD kartıma koydum. Onları oraya cihaza yükleyebildim, gerçekten de alanı var.

Ne yapmalıyım?


Dahili depolamayı 125mb ücretsiz olarak listeliyor, değil mi? SD kart değil mi?
Bryan Denny

@Bryan: Doğru. SD kartı (doğru) 8Gb olarak listeler.
John

hmmm .... Cihazınıza aşina değilim. Nook Color gibi bir e-Okuyucu / tablet mi? Android Market veya başka bir pazar aracılığıyla uygulama mı yüklüyorsunuz? Yoksa ADB aracılığıyla mı? Önerebileceğim tek şey, bir günlük uygulaması çalıştırmak (veya günlük almak için Android SDK ile DDMS'yi kullanmak) ve yükleme sırasında günlüklerde başka bir şey söyleyip söylemediğini görmek.
Bryan Denny

@Bryan: Hayata bir e-Okuyucu olarak başladı. pandigital.net/pandigitalnovel - Ben beyazım var. Sonra üzerine başka bir firmware koydum: slatedroid.com/index.php?topic=5098.0 - Bu (bağlantılı) iş parçacığının ilk gönderisindeki son bağlantı. APK'ları pazar web sitelerinden indiriyorum ancak bir uygulama kullanmıyorum. ADB'yi cihazımı algılayamadım. LogCat'e bakacağım.
John

Küçük bir SMS almak gibi - yeterli ücretsiz Dahili Depolama değilse işe yaramaz bir sürü şey. MemoryCleaner ile bir kez temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Olav

Yanıtlar:


1

Bu neden işe yaramıyor, ama ...

Geçici bir çözüm olarak, bir SD kartınız varsa, takabilirsiniz; bunun yerine otomatik olarak karta indirilir.


3
bu işe yaramıyor.
Shimmy

0

Benzer bir durumda benim için çalışan başka bir geçici çözüm, cihazımı yeniden başlatmaktı.

Uygulamanın yaklaşık 5 MB'lık sürekli bir boş alan bulmaya çalıştığını ve belleğin verimli bir şekilde parçalanmadığını (4MB veya daha az sayıda parça var) sanırım. Yeniden başlatma işleminden sonra bellek bir şekilde yeniden düzenlenir, ancak açıklama farklı olabilir.


1
Parçalanmanın burada bir sorun olduğundan şüpheliyim. Daha ziyade yeniden başlatma nedeniyle bazı geçici şeyler temizlenmiş olabilir (örneğin bir şey kaldı /data/local) ve böylece bir miktar yer açılmış olabilir. Ama bunun dışında: evet, bir yeniden başlatma bazen yapabilir :)
Izzy

0

Not: aşağıdakiler yalnızca Samsung cihazlarında çalışıyor gibi görünüyor

Numara çeviriciye * # 9900 # numarasını girin (Ara düğmesine basmaya gerek yoktur) ve SysDump menüsü görünecektir, ikinci öğeyi seçin (Çöp kutusunu / logcat'i sil). Bu, bilmediğiniz ve ihtiyaç duymadığınız bazı "gizli" sistem günlük dosyalarını silecektir. Onlar bir gigabayt kadar büyük olabilir ve sistem bilgisi aksi takdirde boş yer olduğunu iddia ettiğinde gizemli "indirilemez, yeterli alan yok" ve benzer "alan yok" mesajlarına neden olabilir.

Bazıları sildikten sonra yeniden başlatmayı önerir.


Yanlış kod :(
HasH_BrowN

Belki sadece Samsung cihazlarında çalışır?
David Balažic

Ne yazık ki, bu örnekte cihazın herhangi bir telefon işlevi yoktur. Bu gizli dosyaları bulmanın diğer yollarını inceleyebilir misiniz?
John

Göre bu forum mesajının (Alman), kurtarma menüsünü açın ve aynı etkiyi oraya "silme / temiz önbellek" öğesini seçmek için deneyebilirsiniz. Kurtarma menüsü, cihazı kapatarak, bazı düğmeleri basılı tutarken açarak açılır. Hangi düğmeler cihaza bağlıdır - Google. Ayrıca silme / temizleme önbellek işlemi hakkında daha fazla bilgi bulmaya çalışın, hiç kullanmadım.
David Balažic

0

Bu aynı zamanda birçok kez karşılaştığım çok can sıkıcı bir sorundur. Bazı nedenlerden dolayı, açıkça yaptığınız zaman bile yeterli alanınız olmadığını düşünüyor. Bazen yaklaşık 100mb ücretsiz olduğunda bir <1mb uygulamasını reddedebilir. Veya kabaca 300mb ücretsiz olduğunda bir <100mb app izin verebilir.

Bunun gerçek bir 'düzeltmesi' olduğunu düşünmüyorum.

Daha fazla yer açmak sorunu çözmelidir. Bir grup uygulamayı kaldırabilir ve tekrar çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Veya önbelleklerinizi ve ihtiyacınız olmayan diğer dosyaları (David Balažic tarafından belirtilen günlük gibi) SDMaid veya 1TapCleaner gibi bir uygulama veya kullandığınız herhangi bir uygulama ile temizleyebilirsiniz. Paraları / mezar taşlarını / günlükleri temizlemek, istediğiniz uygulamayı yüklemeniz için çok fazla alan açabilir.

Bir kez daha alanınız biterse sorun yine de dönecektir.

tartışmasız en iyi çözüm, daha az uygulamanın yüklü olması (bunu sevmiyorum ama benim için en iyi olan şey) veya bir sdCard satın alıp sdCard'a uygulama yüklemek (AppMgr III veya benzeri bir uygulama yardımıyla) .

Sdcard ve USBStorage'a bellek ayıran bir Samsung cihazına sahip olanlar için, uygulamaları USB Depolama yerine harici sd karta koymak için farklı bir yol bulmanız gerekir. Ben fabrika sıfırlama telefon ve daha sonra sd ya da bunun gibi bir şey uygulamaları yüklemeyi seçerek mümkün bir yerde okumak inanıyorum ama henüz denemek için değilim.


0

Ben de bu sorunu yaşıyorum ve benim deneyim bu app mağaza sadece en son sürümü soruna neden olduğunu ortaya koydu.

Dolayısıyla, uygulamaları her yüklemek veya güncellemek istediğimde, önce Play Store'u stok sürümüne geri döndürürüm.
Uygulama çekmecesine gidiyorum, Play Store simgesine uzun tıklayın ve ayarlarını açmak için "Uygulama Bilgisi" ne sürükleyin ( Ayarlar -> Uygulamalar -> Google Play Store üzerinden oraya ulaşabilirsiniz ), "Güncellemeleri kaldır" a basın.
Play Store uygulaması tekrar yükseltilene kadar güncellemeleri aşağıdaki kısa sürede yükleyecektir.
Lütfen Play Store'un kendini otomatik olarak güncellemesini önlemenin bir yolu varsa yorum yapın (otomatik güncelleme uygulamaları yanlış olarak ayarlanır).

Bu yardımcı olur umarım.


0

Ne yazık ki, bu birçok cihazın sıkıntısı olabilir. Android'in biraz depolama alanına ihtiyacı var ve google'ın onu doldurmasına izin vermeyecek - tanrı nedenini biliyor, çünkü diğer şeyler yapabilir - ve işte bu. Neyse ki seçeneklerin dışında değilsin. Eğer tehlikeli olanı köklendirdiyseniz, v.large SD satın alıp dahili dosyayı olduğunu düşünmek için vold dosyasını değiştirebilirsiniz.


0

Dahili sd boş alan +2 konser olsa bile daha önce sık karşılaştım.

Bunu denedim.

Terminalde şu satırları yazın:

su
ps set install location 1
pm get-install-location

Not: Her satır arasında boşluk kullanmayın (3 satır girişi arasındaki doğru aralığı düzenleyemiyorum / biçimlendiremiyorum, üzgünüm).

Şimdi, iki ay ve onlarca ek uygulama yüklendikten sonra, "yeterli alan yok" rahatsızlığı beni rahatsız etmedi.

Bu yardımcı olur umarım.


0

Deneyimlerime göre, play store'un depolama alanınız azaldığında uygulamaları yüklemenize izin vermeyeceğini düşünüyorum. Örneğin, kalan depolama alanı 90mb olduğunda yaklaşık 2mb'lik bir uygulama bile yüklemenize izin vermez. Bu, olası performans sorunu içindir. Hiç kimse, bellek sorunlarına yol açacak fazladan MB veri yükleyecek 2mb'lik bir uygulama yüklemek istemez. Genelde yaptığım şey, büyük uygulamaları (uygulama verileriyle bile) yedeklemek, yedeklenen uygulamayı kaldırmak ve istenen uygulamayı yükledikten sonra yeniden yüklemektir. Etrafta başka bir çözüm, apk'yi güvenilir bir kaynaktan almaktır

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.