Cihazımın otomatik olarak SMS'i MMS'e dönüştürmesini nasıl önleyebilirim?


22

Galaxy S I9000 mesajlaşma uygulaması otomatik olarak uzun SMS mesajlarını MMS'e çevirir. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim?

Yanıtlar:


18

Samsung resmi mesajlaşma uygulamanızla bunu yapamazsınız, alabileceğiniz tek şey, şu anda MMS bölgesinde olduğunuzu gösteren bir bildirimdir (Multimedya mesajına dönüştürme ...).

Ben piyasada mevcut Handcent SMS uygulaması, tavsiye ve için bir seçenek vardır ediyorum değil MMS içine metinleri (SMS) dönüştürülmesi


5
Bu cevap güncellenmelidir: Resmi mesajlaşma uygulamasıyla bunu önlemek mümkündür. Bu iki cevaba bakınız . Sınırlı ya da özgür çalışacak gibi görünüyor. Oluşturma modu ayarının açıklaması için bu soruya bakın .
Akış

@Flow: no… Sınırlı ayarda bile, varsayılan mesajlaşma eski Nokia’nın yaptığı gibi birkaç taneye bölmek yerine ᴍᴍꜱ'a dönüşür… Birçok operatör ücretsiz olarak sınırsız offers sunar ancak ᴍᴍꜱ için veri planı sınırları vardır.
user2284570

3

Mesajlaşma uygulamasının ayarlarındaki Oluşturma Modunu "Kısıtlı" olarak değiştirmeniz gerekir. Galaxy S II cihazımda denedim ve işe yaradı.


Android 5.1.1'de (Lollipop) benim için seçenek (Kısıtlı olarak ayarlanmış) "Multimedya Mesajları"> "Kısıtlamaları ayarla" idi
Son Derece Düzensiz

Alman Nougat’ta Nachrichteneinstellungen-> Weitere EInstellungen-> MMS-> Beschränkungen festlegen = Eingeschränkt, ancak hala MMS
Daniel Alder

Güncelleme: 1-3 SMS, eğer daha büyükse-> MMS
Daniel Alder

1

Android sorun izleyicide uzun bir tartışma ile bu özellik isteği bulduk .

Anladığım kadarıyla bu sorun uzun zaman önce hisse senedi Android Froyo (2.2) başlayarak giderildi. Ancak üreticiler bu düzeltmeyi cihazlarına dahil etme eğiliminde değillerdir, çünkü para kazanmalarını önleyecektir. İşte konuyla ilgili yorumlardan biri :

http://dailymobile.se/2012/02/10/the-top-5-android-anti-features/ bu sorunu içeren ilginç bir makale.

Dinle, bu Android'de bir hata değil. Google bu yıllar önce düzeltti, üreticiler / ağlar dahil etmek istemiyor, anladınız mı? Yukarıda yazdığım makalenin dediği gibi, ÜCRETSİZ SMS'inizi Ödenmiş MMS'e dönüştürmenin faydaları nelerdir? Google, ağlar ve üreticiler değil. Bunu dahil etmek istemiyorlar, onlara da para kazandırmıyor. Bu nedenle, kaçınmak, telefonunuzu rootlamak veya BigSMS gibi bir uygulama yüklemek istiyorsanız iki seçeneğiniz kalıyor.

Yorumun yazarı, önceden yüklenmiş SMS uygulamasına alternatif olarak BigSMS’i önerir, ancak Google’dan Android Mesajları yükledim ve bu sorunu çözdüm: uzun SMS’im 4 parçaya bölünmüş ve MMS’e dönüştürülmeden gönderilmişti. Ayrıca, şu ilgili soruya bakın: Büyük SMS yönlendirirken "Multimedya mesajına dönüştürme" .


0

Metin uygulamasını açmanız, ardından menüden sonra ayarları açmanız gerekir. Ayarlarda oluşturma modunu tıklayın ve ardından "serbest" olarak değiştirin. Sorunların artık bitti.


1
Bu benim için varsayılandı ve işe yaramadı. Bununla birlikte, Amit'in önerdiği gibi Sınırlı'ya geçmek işe yaradı.
Matthew
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.