“Rehber Depolama” için veriler nerede bulunur?


26

Ayarlar -> Uygulamalar -> Hepsi bana "Rehber Depolaması" nın kişi verilerim olması gereken 2,5 MB kullandığını söylüyor.

4.1'e hatalı bir güncellemeden sonra 4.03'e geri dönmem gerektiğinden, verilerim var gibi gözükse de bağlantılarım erişilemiyor gibi görünüyor.

Kişiler Depolama için ilişkili verileri (taban) nerede bulacağımı söyler misiniz? Telefonum köklü. Ve hayır, iletişim verilerim GMail'de yok ve dürüstçe nedenini bilmiyorum ...

Yanıtlar:


21

Rehber veritabanının tam konumu, üreticinizin "özelleştirmesine" bağlı olabilir. "Düz Vanilya Android" içeride olsa da /data/data/android.providers.contacts/databases, Motorola Milestone 2'deki hisse senedi ROM'unu örneğin kullanıyor /data/data/com.motorola.blur.providers.contacts/databases/contacts2.db. Kontrol edilmesi gereken ham maske /data/data/*.providers.contacts/databases/*.db. Dosya SQLite3 biçimindedir ve PC'nizde örneğin Linux, Mac ve Windows için kullanılabilen SQLiteman veya SQLite için DB Tarayıcı ile taranabilir . Bu uygulama ile veritabanına grafiksel modda göz atabilirsiniz. Tabii ki isterseniz komut satırı sqlite3istemcisini de kullanabilirsiniz .

Bu veritabanına doğrudan erişmenin kritik noktası, cihazınızın köklü olması gerektiğidir - sorunuzun belirtildiği gibi, önceden tanıştığınız bir önkoşul.

Böylece, bir veritabanı yöneticisini kullanarak veritabanı dosyasına gidebilir ve araştırmak üzere bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz - veya doğrudan bilgisayarınıza çekebilirsiniz adb pull. Üçüncü bir seçenek, cihazı doğrudan cihazınızda, örneğin SQLite Manager veya aSQLiteManager uygulamasını kullanarak araştırmak olacaktır .


0

Eğer köklü iseniz, kişi deposunu çıkarmak için Titanium Yedekleme'yi kullanın.

  • Uygulamayı ve gezinmek açın Yedekleme / Geri Yükleme TAB
  • Depolama öğesi girişlerini Yeşil renkte görüntüler.

İşte bir ekran görüntüsü:

Ekran görüntüsü
Büyütmek için üzerine tıklayın


1
Lütfen bunu daha ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?
Sebastian
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.