Kindle kitaplarımı Android telefonumla senkronize edebilir miyim?


11

Bir Kindle satın aldım ve bunun en güzel yanı @kindle.com, kitaplarınızı gönderebileceğiniz bir e-posta adresiniz olması ve otomatik olarak bir .azw'ye dönüştürmesi ve Kindle'ınızla senkronize olmasıdır. Android telefonumdaki Kindle uygulaması da dahil olmak üzere kitapları tüm cihazlarınızla senkronize edeceği izlenimindeydim (Bu whispersync şey değil mi?). Ancak, bunu yapmıyor gibi görünüyor. Ayrıca tüm kitaplarımı telefonumla ve Kindle'ım ile otomatik olarak senkronize etmenin bir yolu var mı?


Manuel olarak senkronize etmeyi denediniz mi?
Matthew

@Matthew: Çok sayıda kitapla, bu çaba.
Callum Rogers

Uygulamanın kendisi (Menü -> Senkronizasyon) ile kastediyordum ama sanırım Matt'in cevabına göre yardımcı olmayacak.
Matthew,

Bu, Matt'in yorumuna göre işe yarayabilir. Doğrudan sd karta bir .mobi dosyası eklemeyi denemedim, sadece bir pdf ve txt denedim.
Matt

Yanıtlar:


4

Şu anda dış içeriği telefonunuzla senkronize etmiyor, pdfs, txts, e-posta yok ... sadece Amazon'dan aldığınız kindle kitapları. El ile hiç şans olmadan pdfs yüklemeye çalıştım. Bence işlevsellik planlanmış fakat henüz uygulanmamıştır.


2
Ben sadece sd kartımdaki 'kindle' klasörüne kopyalayarak Kindle içine (ücretsiz) .mobi dosyalarını indirmeyi başardım. PDF'leri denemedim. .Mobi dosyalarımı Project Gutenberg web sitesinden aldım.
Matt H

@ Matt H bunu yapabileceğini bilmiyordu! Dış içeriğimin bir kısmını Kindle'ımdan telefonuma kopyalamaya başlamam gerekiyor gibi görünüyor.
GAThrawn

@Matt H: Froyo (Android 2.2) çalıştıran WildFire'ımda çalıştı, ancak ancak Kindle uygulamasını kapatıp tekrar başlattıktan sonra. Hemen olmadı. Sadece bunu deneyen insanlar biliyor. Şüphelendiğim şeyi doğruladığınız için teşekkürler ve +1.
Bernhard Hofmann

2

SD kartınızda Kindle adlı bir klasör var. Sadece kitabı oraya götür. İndirme konusunda sorun yaşıyorsanız dropbox'ı deneyin. Benim için çalıştı.


2

Amazon'daki Kindle Your Manage sayfanıza (e-posta adresini ayarladığınız sayfanın aynısı) bakarsanız, Kindle e-posta adresinin özel olarak bir Kindle cihazına atandığını görebilirsiniz. Birden fazla Kindle cihazınız varsa, her birine farklı e-posta adresleri atayabilirsiniz. Kindle sahipleri için bunun tersi, siz ve diğer aile üyelerinin aynı hesapta Kindle'lara sahip olabilmeniz (ve böylece kitapları paylaşabilmeniz) ancak belgelerinizle başkalarını bombalamaktan kaçınabilirsiniz (her ikisine de aynı şekilde göndermek istiyorsanız) zaman, e-postayı gönderdiğinizde her iki adresi de "Alıcı" kutusunda listelersiniz).

Amazon'un Kindle olmayan herhangi bir cihaz için bir e-posta adresi ayarlamanıza izin vermemesi (ve dizüstü bilgisayarımda ve telefonumda Kindle uygulamasının yüklü olması) bana dönüşüm hizmetini şu şekilde tuttuklarını gösteriyor Kindle cihazı satın alan kişiler için "katma değer" teşviki. Ayrıca, dönüşüm sürecinin bazı bilgi işlem kaynaklarını kullanacağını ve maliyetini (işlerinin geri kalanına kıyasla küçük bir miktar da olsa) kullanacağını akılda tutmak gerekir, bu sadece ödeme yapan müşterilere açık olmasının nedeni olabilir.


0

Yoksa kullanabilirsiniz Caliber sizin dönüştürmek tho calibre-ebook.com gelen .mobidosyaları .epub(öyle dosyalar .epubiçin .mobitüm cihazlarda kitap okumak, böylece tek tek veya kitle tr ya sıra). Bu yardımcı olur umarım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.