Açılış sırasında Android nasıl hızlandırılır?


13

Katıştırılmış cihazımdaki Android'in açılış zamanına bakıyorum ve biraz zaman kazandırabileceğim konusunda bir fikir edinmeye çalışıyorum.

1) Önyükleme süresini hızlandırmaya gerçekten yardımcı olmak için yaptığınız bazı şeyler nelerdir?

Şimdiye kadar açılış animasyon zamanına baktım. Önyükleme animasyonunu hep birlikte kaldırırsam, yaklaşık 6 saniye tasarruf yapıyordum, bu bana çok benziyordu. Daha sonra, önyükleme animasyonunu, önyükleme animasyonu süresi boyunca gösterilecek ve önceki zaman tasarruflarını kaybeden tek bir resim ile değiştirdim. Ancak asıl önyükleme animasyonu işlemi sadece ~ 1 saniye sürüyordu. (Bootchart ile oluşturulan bir resim ekledim. Şimdilik sadece bir emülatörde)

2) Android açılış animasyonu zamanına bakmaya değer mi? Önyükleme animasyon işleminin önyükleme süresini neden bu kadar garip bir şekilde etkilediğine dair herhangi bir ipucu?

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Önyükleme animasyonu olarak 1 resim ile Önyükleme önyükleme süresi görselleştirme

Yanıtlar:


2

Linux çekirdek önyüklemesini hızlandırmak için iki adım:

  1. Linux çekirdeğini en az sayıda aygıt sürücüsü ile yapılandırın, yani yalnızca sürücülerin kök dosya sistemini önyükleyip yüklemesi gerekir. Modül olarak oluşturulabilen (çekirdekte olmasını istediğiniz ancak önyükleme sırasında kullanılmayan) her sürücü, dosya sistemi veya alt sistem, statik olarak bağlanmak yerine bir modül olarak yapılandırılmalıdır.

    Önyükleme sırasında sürücülerin yüklenmesinde ne kadar zaman kullanıldığını görmek için çekirdek komut satırını "initcall_debug" seçeneğiyle değiştirmeniz gerekir . Bu, her başlangıç ​​araması için zamanlama bilgilerinin konsola yazdırılmasına neden olur . initcalls , statik olarak bağlı çekirdek sürücülerini ve alt sistemlerini başlatmak ve Linux önyükleme işlemine önemli miktarda zaman ayırmak için kullanılır. Gereksiz sürücülerin yüklenebilir modüllere yeniden yapılandırılması, bu başlangıç zamanını çekirdek önyükleme süresinden çıkaracaktır .

  2. Çekirdek komut satırını "sessiz" seçeneğiyle değiştirin . Bu, günlük mesajlarının konsola çıkışlarının çoğunu devre dışı bırakır. Tabii ki bu ancak sabit bir çekirdeğe sahip olduğunuzda yapılmalıdır.

Daha fazla teknik burada

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.