AVG by DroidSecurity - yasal mı? Kullanışlı?


9

Bu daha uygun bir forum olduğu önerildiğinde StackOverflow'dan yeniden gönderin . Başlangıçta bunu Whirlpool'da da yayınladım - bu topluluktan hangi yeni girdileri alabileceğimi görmek çok ilgimi çekiyor.

AVG'ye bugün piyasadaki DroidSecurity tarafından bakıyordum ve biraz kafam karıştı. Ücretsiz sürümde, AVG'nin uygulamaya bağlı olmadığını ve makineyi yavaşlatan, verileri silen ve spam gönderen kötü amaçlı yazılım olduğunu söyleyen diğer yorumlar var. Ancak Google'la ilgili becerilerim AVG'nin DroidSecurity'yi aldığını söyleyen makaleler ortaya koyuyor.

Peki, bu forumda kimse bu uygulama ile deneyimi oldu mu?

Ve ... Android cihazımda gerçekten bir virüsten korumaya ihtiyacım var mı? Çok mu kötü? Uygulamalar, e-posta veya web sayfalarından gelen kötü şeylerden mi bahsediyoruz? İPhone ile yaşadığım deneyime göre renklendirildim, şu ana kadar endişelenecek hiçbir şey yok.

Ayrıca, endişelenecek bir şey yoksa, bu AV uygulamaları ne yapıyor? Boş bir veritabanı ile mi tarama yapıyorsunuz?


Yeni bir truva atı hakkında bu makale size mevcut tehdit düzeyi hakkında bir fikir vermelidir: androidcentral.com/…
Matthew Read

Yanıtlar:


11

Bu özel uygulama ile ilgili hiçbir deneyimim yok, ancak burada sorunuzun ikinci yarısında iki sentim.

Android güvenlik modeli çok iyi düşünülmüş. Android, Linux çekirdeğinde (değiştirilmiş bir sürüm) çalışır ve her bir uygulamayı farklı bir kullanıcı hesabı altında çalıştırmak da dahil olmak üzere çeşitli önlemlerle sanallaştırır. Sahip olduğunuz en büyük meşru tehdit kötü amaçlı uygulamalar yüklemektir. Büyük olasılıkla bunlar makul izinler (SD kartınızı okuma, ağla iletişim kurma) isteyen ve hain amaçlarla kullanan truva atları olacaktır.

Doğru hatırlıyorsam, AVG'nin kötü amaçlı yazılım önleme kısmı, yüklemeden önce uygulamaları tarayarak (masaüstü virüs taramaları gibi) çalışır. Bu sizi korumanın makul bir yoludur, kötü amaçlı uygulamalar bir veritabanına eklenebilir ve indirdiğiniz herhangi bir şeyin (internetten veya Market'ten) Kötü olduğu bilinirse uyarılırsınız. Tek yakalama, Google'ın yasa dışı ve kötü amaçlı uygulamayı genellikle Play Store'dan birkaç gün içinde kaldırmasıdır. (Bu iddiayı destekleyecek fıkra kanıtlarından başka hiçbir şeyim yok)

Dolayısıyla, Play Store dışındaki kaynaklardan çok sayıda uygulama yüklüyorsanız veya Google'ın kötü amaçlı uygulamaları hızlı bir şekilde yakaladığına güvenmiyorsanız, bir antivirüs yüklemek muhtemelen iyi bir seçenektir.


Güzel @ num1 cevap; konunun genel olarak iyi bir açıklaması ve size içtenlikle teşekkür ederim. Girişinize dayanarak, uygulamayı korumaya meyilliyim. Piyasada gördüğüm tüm uygulamaların yasal olduğuna dair gerçek bir güven derecesi ile söyleyemem: bazı uygulamalara karşı tek başına itibarın sadece iyi bir rehber olduğuna ikna olmadığım için yeterli spam ve açık çelişkili yorum var (ilk seyahatimde) market Birden fazla yorumu spam olarak işaretledim). Kesinlikle iTunes'da bu divisiveness seviyesini görmedim. İsterseniz beni alevle; basitçe böyle görüyorum.
Robert Mark Bram

Yani, şimdi merak ediyorum kimse DroidSecurity tarafından AVG deneyimi var ...
Robert Mark Bram

Bu makaleyi birkaç dakika önce buldum, ilginç bulabilirsiniz. blog.mylookout.com/2010/12/geinimi_trojan
num1

1

Gerçek şu ki, tarama CPU döngülerini tüketir, bu da pil suyunu tüketir ...

Ayrıca, endişelenecek bir şey yoksa, bu AV uygulamaları ne yapıyor? Boş bir veritabanı ile mi tarama yapıyorsunuz?

Bu yüzden her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalı ve sözde anti-virüs ürünlerini görmezden gelmelisiniz, çünkü bu sizi psikolojik ve muhtemelen korkutmaktan korkuyor, " ürünlerini öder ", böylece 'daha güvenli' ve lulling hissedersiniz sahte bir güvenlik duygusu içine!

Sonuçta, biraz sağduyuyla kaybolur ve incelemeleri tekrar kontrol eder ve dikkatlice tartar, kullanıcıların özellikle ne tür izinlerin olduğunu, incelemeleri vb. Bir ülkenin satın alınması, ülkenin yargı yetkisi ve yasaları dahilindeki yasal düzenlemeler ve kısıtlamalar nedeniyle mümkün değildir!

İzinlerle ilgili olarak, geliştiricilerin Play Store'daki Genel Bakış sayfasında açıkça ne tür izinler bulunduğunu ve sayfanın üstünde, son kullanıcıların kendilerinin tıklamaya rahatsız olmadıkları için bunu açıklayın. ' İzinler ' kartotekinde !

Bundan böyle, satın almak istemeyen bazı kullanıcılar için, sonuçta kurban olmaya ve aynı zamanda bilinmeyen ve tehlikeli web sitelerinden indirmeye başvuran bu ülkelerden kullanıcılar için, bu yüzden tehlikeli warez web sitelerinden indirmeyin ya!

Profesyonel ipucu Eğer bu ülkelerden birinde olursanız veya satın almak istemiyorsanız, uygulamanın geliştiricisine bizzat e-posta gönderin ve bir tür anlaşma yapıp yapamayacağınızı sorun, belki de paypal veya benzeri ... geliştiriciler "almak için dışarı" değildir, aslında, onlar dost! :)


EVET kör olmak için Android uygulamaları kolayca nitelikleri gereği, kod bilgisine sahip ve oldukça büyük olasılıkla, bazı kötü niyetli koda sahip birisi tarafından değiştirilebilir ( okumak değil virüsü .. ama bir trojan !) O aptallar kullanıcı , aslında perde arkasında zaman, uygulama "all-iyi" olduğunu düşünmek, bazı günlükleri / e-postalar vb gönderiyor ... Bu genellikle bilinmeyen uygulamaları birkaç için engellemek için bir güvenlik duvarı olması gerekir nedeni gün ve izlemek. Üzücü gerçek şu ki, hiç kimse bununla ilgilenmiyor ya da umursamıyor ve sonunda " telefon faturam neden bu kadar yüksek? " Ya da " Pilim neden çok çabuk emiliyor? "

Bu, ilginç bir şeyin bitmekte olduğu ipuçlarıdır ve " Oh, bu komik, X uygulamasını yüklediğimden beri bu görünmeye başladı " ama baş kullanıcılar alarm alarmlarını ayarlamalıdır. bakım .. ve inkar sürdürmek ...?


Anti-virüs yazılımı satıcıları olarak adlandırılanlar devreye giriyor ... kısır döngü ortaya çıkıyor ...

Alarmist olmamak için şunu unutmayın: Android, virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların daha sık görüldüğü ve yaygın olduğu Windows'a eşit değildir !

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.