Bataryanın şarj edebileceğinden daha hızlı bitmesine neden olan nedir?


24

Ben bir Moto DROID (v1) var. Tyler, TX'dan DFW havaalanına bir seyahatimde telefonum araç dock ve şarj oldu. Navigasyon'u havaalanına gitmek için kullanıyordum ve ayrıca cihazın hoparlöründen bir podcast çalmak için Dinlerken çalıştırıyordum. Havaalanına yaklaştığımda, telefon birkaç kez yeniden başlatıldı ve sonra kapalı kaldı. Telefonu doktan çıkardım ve dokunulamayacak kadar sıcak olduğunu fark ettim. Havaalanında, telefon soğudu ve bir duvar şarj cihazına bağladım. Batarya tamamen boşaldı!

Kardeşim Moto DROID (v2) ile aynı deneyime sahipti. 4 saatlik bir yolculuğa çıkmıştı ve navigasyon uygulamasını kullanıyordu ve konferans görüşmesine katılıyordu (eller serbest). Telefon araç yuvasına bağlandı ve süre boyunca şarj oldu, ancak birkaç saat sonra telefon yeniden açıldı ve ardından bitmiş bir batarya ile kapandı. Telefonu bir süre bıraktık ve bir süre şarj cihazına taktık ve tekrar açmayı başarabildik ve benimki gibi bitmiş bir pil gösterdi!

Telefon, bataryayı araç yuvasından şarj edilebildiğinden daha hızlı tüketebiliyor mu? Öyleyse, bu davranışa neden olacak bilinen uygulama veya kullanım kombinasyonları var mı?


5
İki örneğinizi bu davranışa neden olacak uygulamaların bilinen kombinasyonları olarak kullanabiliriz. :-)
Matt Casto

Gezinme iki örnek arasında yaygın olanıdır. Telefonun şarj edildiğinden daha hızlı boşalmasına neden olan bazı bileşenlerin (GPSr + BlueTooth? GPSr + Hoparlör? GPSr + Herhangi bir şey?) Olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorum.
JadeMason

Yanıtlar:


14

Sanırım Kendi Sorunu Kendin Cevapladın ;)

Navigasyon çok fazla güç kullanır: haritanın okunması ve konuşma metninin işlenmesi ile birlikte sürekli GPS kullanılması gerekir. Bluetooth veya telefonun hoparlörü (veya arama veya veri, vb.) Gibi başka bir yoğun güç gerektiren etkinliğe atın ve gücü tam olarak bir şarj cihazından, özellikle de bir araba şarj cihazından çekebileceğinden daha hızlı tüketmesi çok düşünülebilir. detaylar telefondan telefona değişir.

İşte telefondaki en fazla gücü kullananların listesi.


2
Bu liste için teşekkürler. 1) şarj cihazında harici kaynağa atlamak yerine hala pilden güç aldığını ve 2) pili şarjdan daha hızlı şekilde boşaltabileceğini aklımdan çıkardı.
JadeMason

@JadeMason: Demek istediğim, şarj cihazının sağlayabileceğinden daha fazla güce ihtiyaç duyabiliyorsa, pili kullanmaktan başka ne yapabilir ki ...
Mehrdad

5

Şarj cihazının 1 amper verdiğinden emin olun. Özel olarak akıllı telefonlar için olmayan veya liste çıkışı olmayan çoğu araç şarj cihazı, 5 amper olacaktır.


1
Her iki durumda da Motorola araç kiti adaptörünü kullanıyorduk. Bağdaştırıcıya bir sayaç koymadım, ancak telefonun üreticisinden geldiğinden ve telefonla birlikte kullanılması gerektiğinden, benim varsayımım uygun ampere sahip olduğudur.
JadeMason

1

Bu sadece saçma bir hikaye olabilir ama işte bir başlangıç.

Bazı 'şarj cihazları', cihazı tam ve hızlı şarj etmek için yeterli güç sağlamaz. Bir araç şarj cihazı, uygulamaları pili kullandıktan sonra daha hızlı şarj etmek için yeterli gücü vermeyebilir.

Daha önce bir duvar prizinden ve daha sonra yavaş şarj eden bir bilgisayar kablosu fark ettim. Orada bir fark var.


0

Telefonun altını her zaman alt edebilirsin, üretilen ısıda ÖNEMLİ bir düşüş görüyorum, bu da daha az enerji kullanımı anlamına geliyor. Evet, performansı etkiler, ancak size ihtiyacınız olanı verebilir. EVO 4G'yi çalıştırıyorum (böylece% 50'ye kadar hız ayarını yapabilirim ve hala droid ile aynı mhz'yi alabilirim).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.