Telefonum kapalıyken alarm çalışıyor mu?


32

Daha önce telefonu kapatırsam alarm yine de sönecek mi?

Örnek: Düşük pil seviyem olduğunda, saat 20'de uykuya girip uyanmam gerekiyor ve çevresinde şarj cihazı yok. Telefonu kapatmalı mıyım?

Not: Herhangi bir fark yaratırsa, benim telefonum Galaxy S froyo çalışıyor


2
Google’ın bir donanım alarmı için gerekli çerçeveyi eklemekle ilgileniyorsanız, bu sorunu dikkate alın: code.google.com/p/android/issues/detail?id=1942 Ancak Android’in açık olması nedeniyle kapatma alarmı için gerekli donanımı eklemek üreticilere kalmıştır ve Google’ın tüm üreticileri yapmaya zorlaması imkansızdır.
Yalan Ryan

2
Aslında, OnePlus One'da çalışır ( forums.oneplus.net/threads/power-off-alarm.300539 ) Alarmı tetiklemek için telefon kendi kendine çalışmaya başlar! (Muhtemelen daha fazla marka buna sahip, ancak OPO'mda yaşadı.)
Paul

Siyanogenmod bu özelliğe sahiptir. OnePlus One'da yüklü. Yine de Galaxy S'ye yükleyebilirsiniz.
Ondrej Bozek

Yanıtlar:


15

Hayır, telefon kapalıysa, hiçbir şey yapamaz. Ekran kapalıyken uyku modundaysa ve kullanımda değilse, alarm diğer bildirim türlerinde olduğu gibi çalışmaya devam eder. Bunu özellikle Galaxy S'de hiç denemedim, ancak bunun evrensel bir kural olduğuna oldukça eminim.


1
Bunu bir Galaxy S sahibi olarak onaylayacağım. Telefon kapalıyken, aslında kapalı. Güç kapalı modu değil.
Matthew,

1
Motorola razr d3'te telefon kapalıyken çalışır :)
Enrique San Martín

Motorola 2nd gen'de (2014) telefon kapalıyken .. hiçbir alarm çalmaz .. :(
Lucky

Lenovo K5 + kullanıyorum. Telefon kapanır ancak çalar saat otomatik olarak açılır.
vee

1
Bu cevap genel bir kural olarak doğru değil, galaksimin ilerlemesi bu özelliği android 4.1.2'de destekledi ve diğer bazı telefonlar da yaptı. Yine de yaygın olarak uygulanmaması hayal kırıklığı yaratıyor.
BramMooij

12

Ne yazık ki, bazılarının daha önce önerdiği gibi telefon kapalıyken çalışmaz.

Önerim: Uçak Moduna koy - bu şekilde, telefon neredeyse sıfır enerji tüketir (herhangi bir ağ bağlantısına sahip olmadığından vb.) Ve bataryanın alarmın gideceği sabaha kadar dayanması iyi bir ihtimaldir. kapalı!


Ancak tüm telefon ram ve bileşenlerini yumuşak bir şekilde sıfırlamayı ve geceleri kapatmayı seviyorum. Alarm zamanı geldiğinde Lenovo K6'm otomatik olarak açıldı, neden daha pahalı telefonlar bunu desteklemiyor ...
Xerus


1

Bir OnePlus2'm var ve değiştirmek için yeni bir telefonum var. OnePlus2'yi kapattım ve gece boyunca fişini prizden çıkardım ancak alarmı devre dışı bırakmadım. Şimdiye kadar otomatik olarak açılıp sabah iki kez alarmı çaldı.

Yani, telefon modelinize bağlı olarak, bu bugünlerde bir şey gibi görünüyor.


Birisi bunun nasıl çalıştığını açıklayabilir mi?
Athira

OnePlus için eklenen bir özellik gibi görünüyor: forums.oneplus.com/threads/power-off-alarm.300539 . Android API'da görebileceğim en yakın şey RTC_WAKEUP, ancak bu yalnızca cihaz açık olduğunda çalışır (uyandırma, cihazın kilitli bir ekran gibi uyku modunda olması anlamına gelir). Bu nedenle, muhtemelen OxygenOS üzerinde çalışma şekli, özel alarm uygulamasının, durumunu kapatırken OxygenOS'un okuduğu ve donanımda bir güç uyandırma olayı belirlediği bir dosyada saklamasıdır.
binki
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.