Kurtarılamayacak şekilde tüm verileri telefonumdan silmenin en eksiksiz yolu nedir?


10

Yeni Droid'imi aldım ve mevcut Droid'imi Motorola'ya geri göndereceğim. Eminim onu ​​yenileyip tekrar satacaklar. Her şeyi yedekledim ve microSD kartımı saklayacağım, ancak tüm verilerin dahili belleğin tamamen silinmesini nasıl sağlarız, böylece başka biri tarafından kurtarılma şansı yoktur?

Yanıtlar:


4

MicroSD'yi tutmak muhtemelen en önemli şeydir, bu yüzden plan zaten olduğundan sadece gidilecek telefon.

Buna yemin edemedim, ancak g1'imi satarken kullandım: astro dosya tarayıcısı veya benzeri hariç - her şeyi kaldır Uygulama ile ilgili klasörleri silmek için astro'yu kullan Astro'yu kaldır "fabrika verilerine sıfırla" yı kullanın (2.2'de Gizlilik altında ) Güç verin ve sizi yeni bir kullanıcı olarak selamladığını kontrol edin Güç kapalı Sim kartı çıkarın Güç verin ve daha az iş yaptığını kontrol edin Güç kapatma ve gönderme


4

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin, ardından belleğe yazın ve tekrar sıfırlayın. Bu, veri kalıntısını önlemenin en iyi yoludur.

Manyetik tabanlı bir sürücüde neredeyse her zaman veri kalıntısı olduğunun farkındaydım. Manyetik bir sürücüdeki bilgileri etkili bir şekilde silmek için standardın 7-20 kez sürücü üzerinde silme ve yeniden yazma olduğuna inanıyorum (bu numaradan alıntı yapmayın). Flash depolamadan verileri sildiğinizde iyi gittiğini ancak yenilenmiş Evo'da porno bulan bir kadının hikayesini hatırladığını gördüm . Bu yüzden, Flashuser üzerindeki Superuser'daki veri kalıntısını sordum ve verilerin silindikten sonra bazen kalabileceğini buldum. Tavsiye: biçimlendirme, belleğe yazma ve yeniden biçimlendirme.

Formatlamak için, yukarıdaki cevapların önerdiği gibi, fabrika ayarlarına sıfırlama yaptım. Bu Droid üzerinde iki yoldan biri ile yapılabilir:

  1. "Ayarlar" menüsüne gidin, "Gizlilik" i ve ardından "Fabrika Verilerine Sıfırlama" yı seçin
  2. Donanımdan sıfırlama yapın

Nihayetinde Fabrika Sıfırlamasını yaptım çünkü sistem belleğini yüklemek için çok tembeltim ve% 99.99 Fabrika Sıfırlaması'nın yeterli olduğundan şüpheleniyorum, ancak risklerin ne olduğunu bilmek güzel.


1

Verilerinizin bir kopyasını oluşturmanın ve orijinal verileri yok etmenin bir yedek değil, yalnızca bir taşıma işlemi olduğunu unutmayın.

Telefonunuzdan başka bir cihaz / usb çubuğunda verilerinizin bir kopyasını oluşturun ve taşıma komutunu kullanın. Bu başka bir 'kopya' oluşturur ve taşınacak hiçbir şeyi unutmamanızı sağlar. Verilerin taşınması da orijinal aygıttan 'siler'. (üzgünüm sonra daha iyi kurtar)

Şimdi onların almasını istemediğiniz her şeyin bir listesini yapın ve silindiğinden / kaldırıldığından emin olun. Bundan sonra fabrika ayarlarına sıfırlama (ayarlar veya önyükleme menüsünden) yapın ve telefonun gerçekten temiz olup olmadığını kontrol edin.


1

Anladığım kadarıyla, fabrika ayarlarına sıfırlama yalnızca kullanıcıya özgü dosyaları ve veritabanlarını "siler". En az bir kez üzerine yazılmazsa yine de kurtarılabilirler.

Ayrıca dahili android flash bellek bağımsız dosya sistemi ile birkaç alana bölünmüştür. Bu bölümlerin bazıları doğrudan yazılamaz.

Aşağıdakileri yaparım: 1. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. 2. "Veri" bölümünde neredeyse tüm veri bloklarının üzerine yazmak için mümkün olduğunca çok uygulama yükleyin. 3. Başka bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Yüklü ROM'un üzerine yazmak için bir stok ROM olsaydı, o ROM'u da yeniden yüklerdim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.