Bir fotoğraf küresini yeniden oluşturmanın bir yolu var mı?


12

Bugün daha erken bir fotosfer çektim ve işlenmesi için galeriye gittim. Görüntü oluştururken manzaradan portreye geçtim ve galeri uygulaması çöktü. Şimdi önceden oluşturulmuş, dikişsiz görüntülerden ayrılıyorum.

Galeriyi fotoğraf küresini yeniden oluşturmaya zorlamanın bir yolu var mı? Yoksa tekrar almak zorunda mıyım?

Yanıtlar:


5

Tam bir cevap değil (buraya kendim bir cevap aramaya geldim), ama işte şimdiye kadar anladığım birkaç kısmi çözüm var, belki başka biri bunları geliştirebilir.

 1. Her şeyden önce, son birkaç fotosfer seansı için geçici dosyalar altında bulunabilir /sdcard/Android/data/com.google.android.gallery3d/files/panorama_sessions/. Bunları çıkarabilir ve bunları yapıştırmak için hugin gibi harici bir program kullanabilirsiniz . Bunu birkaç fotosferde denedim ve harika çıkmadılar, hiçbir şey yerine en azından bir şeyim var. Dosyaları sakladım ve Hugin'i kullanma konusunda iyi bir rehber arıyorum.
 2. Onları yeniden işlemek için fotoğraf uygulamasını kandırdım, ancak istenen sonuç vermedi. Ben de öyle yaptım:
  • Telefonu dizüstü bilgisayarıma bağladım ve oturum dosyalarının bulunduğu dizine gittim (adb shell üzerinden).
  • Önceki oturumumun dizinini belirledim
  • Kamera hala dizüstü bilgisayara bağlıyken, yeni bir fotoğraf küresi çekmeye başladım, birkaç fotoğraf çektim
  • Yeni oturumun dizinini belirledi
  • Eski oturum dizinindeki tüm dosyaları yeni oturum dizinine kopyaladı
  • Bir işlemi tetiklemek için fotosferi sona erdirdi.

Fotoğraf uygulaması eski görüntüleri işlemek yaptı ama tekrar okumak değil session.metave orientations.txtbunun yerine (bellekte önbelleğe olmalıdır) Yeni oturumda alınan verileri kullanır. Sonuç olarak, yeni kürede fotoğraf küresini de tamamlamadığınız sürece, tam bir fotoğraf küresi elde edemezsiniz, bu da fotoğraf küresini kurtarmakla ilgilenmiyorum, ancak yeni fotoğraf küresini yakalamak zorunda olduğumu fark ettim önceki ile aynı sırayla veya ortaya çıkan görüntü yanlış sırada sabitleneceği gibi yerinden çıkacaktır.

İdeal olarak, fotoğraf uygulamasında oluşturmayı başlatmak için gizli bir görev varsa, eski oturumlar klasöründe tetikleyebilmeliyiz, ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum.


Fotoğrafları bulmak için doğru yol /storage/emulated/0/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/cache/panorama_sessions/, Zak'ın cevabında belirtildiği gibi mevcut Android 7.x sürümlerinde . Aksi takdirde çok yararlı bir cevap!
tanius

Benim için/sdcard/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/files/panorama_sessions
Benedikt Köppel

5

Bir panorama dikiş sırasında bir çökme kurtarmak için bunu yaptım:

Dikişsiz dosyaları içeren klasörü önbellekten: /storage/emulated/0/Android/data/com.google.android.GoogleCamera/cache/panorama_sessions/ resimler klasörüne kopyalamak ve bunları Google fotoğraflarıyla yedeklemek için Android'de bir dosya gezgini kullanın . Ertesi gün fotoğrafların panoramamı diktiğine dair bir bildirim aldım.


0

Hayır, bir fotosfer yeniden yaratmanın bir yolu yok. Oluşturduktan sonra orijinal verileri kaybeder. Kazalardan sonra bile.


Cevap için teşekkürler. Beklediğim buydu, sadece bir yerde bir şey eksik olmadığından emin olmak istedim.
DeadlyBrad42
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.