Android tarayıcı


16

Android'de hangi tarayıcı çalışıyor? Chrome mu yoksa değiştirilmiş bir versiyonu mu? Ayrıca, bir yan not olarak, Windows'ta Internet Explorer'dan SD Karta kaydedilen site kısayollarını tarayıcı ile nasıl açabilirim?

Yanıtlar:


16

Varsayılan tarayıcı, yapabildiğim kadarıyla, sadece 'Tarayıcı' olarak adlandırılır ve WebKit oluşturma motorunu temel alır . Android 2.2 ve üstü V8 javascript motorunu kullanır. WebKit ve V8 kombinasyonu, tarayıcıyı masaüstü Chrome'a ​​çok benzetiyor.

Burada benzer bir soru var: Android'in varsayılan tarayıcısı hangisi? .


Evet ve bu soru buraya taşındı.
ale

8

Web tarayıcısı, görüntüleme için WebKit kullanır. WebKit ilk olarak Apple tarafından Konqueror web tarayıcısına / dosya yöneticisine güç veren KHTML oluşturma motorundan çatallanmıştır. WebKit motoru en başından beri açık kaynak kodlu ve Apple Safari, Google Chrome ve diğer birkaç küçük tarayıcı da dahil olmak üzere birçok tarayıcıda kullanılıyor.

Android Tarayıcı'nın Javascript motoru, Google'ın Chrome'da da kullanılan V8 motorudur.

Ancak, yukarıdaki iki cevaba katılmıyorum. Chromium, Google Chrome'un türetildiği açık kaynaklı kod tabanıdır, ancak Android tarayıcısının kendi kod tabanına sahip olduğuna inanıyorum. Android tarayıcısının, pencere yönetimi, sekme, uzantılar ve bir masaüstü deneyimi için çok uygun diğer birçok özellik ile entegrasyon için kod içeren Chromium'dan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Bir cep telefonuna göz atma farklı bir deneyimdir ve Google Android Tarayıcı uygulamasının doğrudan Chromium kod tabanından türetilmediğine inanıyorum, ancak Chromium'da yerleşik bileşenler de kullanıyor.


1
Gerçekten de, android tarayıcı ve krom, webkit (veya daha spesifik olarak webcore oluşturma motoru) üzerine kuruludur, ancak ayrı olarak geliştirilmiştir. Android 2.2 ile tarayıcı, krom için geliştirilen v8 javascript motoruna geçti.

3

Varsayılan tarayıcı Webkit'i temel alır (kromla aynı). Aynı V8 Javascript motoruna da sahiptir. Bu yüzden android'in varsayılan tarayıcısının değiştirilmiş bir krom sürümü olduğunu söyleyebilirim.


2

Android'in her sürümü, temelde açık kaynaklı Chromium tarayıcısının bir kesimi olan bir "android tarayıcısına" sahiptir. Örneğin, AOSP v4.4'te (kitkat) yaşayan Android Tarayıcı, Chrome v30.0.0 ile aynı koda dayanmaktadır. WebViews kullanan uygulamalar bu Android Tarayıcıyı kullanır (kullanıcının varsayılan tarayıcısını değil).

resim açıklamasını buraya girin

https://developer.chrome.com/multidevice/webview/overview http://decadecity.net/blog/2013/11/21/android-browser-versions


1

Google'ın Webkit üzerine kurduğu Chromium'un Android sürümüdür. Chrome dediğimiz tarayıcı, Windows, OS X ve Linux için ayrı sürümlere sahip Chromium'un üzerine inşa edilmiştir.

Android sürümü için bazı işlevler kaldırıldı veya zayıflatıldı.

Bu uygulama kodunun çoğunun Webkit olduğu anlamında Safari ve Mobile Safari'ye benzer ve Webkit'in üstünde ikisi arasında benzer / aynı kod vardır, ancak kodun tamamen farklı birçok kısmı da vardır.

Google, Açık Kaynak Chromium'u kullanmaya hazırdı

http://sites.google.com/a/chromium.org/dev/Home


-1

Birkaç.

Opera Mini'niz var. Firefox 4 Beta sürümüne sahipsiniz (en yeni sürüm). Skyfire (harika ve hızlı) ve Dolphin Browser var.

Hepsi artıları ve eksileri ile.

Onları Android Market'te bulabilirsiniz


1
Teşekkürler Lordinario, ancak, demek istediğim varsayılan tarayıcı oldu.
Francisc
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.