Android 4.1.2 ile Galaxy Note 10.1'de Kullanımda Bluetooth Klavye Kullanıldığında Samsung Yumuşak Klavye Açılmaya Devam Ediyor


19

Modeller: Samsung Galaxy Note 10.1, GT-N8013 (WiFi) ve SCH-I925 (4G LTE) Android sürümü 4.1.2

Bir Bluetooth klavyesi kullanmama rağmen ekrana bir giriş alanı seçmek için dokunduğumda aşırı agresif Samsung yumuşak klavyesinin patlamasıyla ilgili sorunlar yaşıyorum ve sadece bu cihazla bir Bluetooth klavye kullanmayı düşünüyorum.

Yumuşak klavyeyi sürekli olarak kapatmak zorunda kalmak, karmaşık formları doldurmak için büyük bir engeldir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Null Klavye uygulamasını Google Play'den yüklemeyi denedim .
Bu bir süre çalışır, ancak Bluetooth bağlantısı her kaybolduğunda ve yeniden kurulduğunda, Samsung yazılım klavyesi, varsayılan olarak seçilmemiş olsa da, aşağıdaki mesajı görüntüler:

Giriş yöntemini değiştirin. Bluetooth klavyeyi kullanmak için giriş yöntemini Samsung QWERTY olarak değiştirin

Samsung yazılım klavyesi kendisini varsayılan giriş yöntemi olarak sıfırlar.

Perfect Keyboard uygulamasını kullanma ve boyutunu en aza indirgeme gibi diğer geçici çözümleri denedim , ancak ne yazık ki Samsung klavye hala bir şahin gibi seyrediyor ve tatsız iletişim kutusunu açıyor ve her Bluetooth klavye bağlantısı olduğunda kendini varsayılan olarak sıfırlıyor kurulur ... ve sonra ilk fırsatta kendini göstermeye devam eder. Bu sorumsuz bir davranıştır. Samsung yumuşak klavye , Bluetooth klavyenin orada olduğunu bilir , ancak Bluetooth klavyesi aktifken sadece ortadan kalkmaz, aynı zamanda hangi alternatif klavyeyi seçmiş olursanız olun, kendisini varsayılan giriş yöntemi olarak sıfırlamakta ısrar eder.

Evet, root atabileceğimi ve başka türlü anlaşılmaz Samsung klavyesini devre dışı bırakabileceğimi biliyorum, ancak ne yazık ki bu çözümü alan dağıtımında yaklaşık iki düzine birimde ele alabilmem gerekiyor, bu yüzden işleri güvenli ve basit tutmam gerekiyor. Çılgınca bir şey yapmaya çalışmıyorum - sadece yumuşak bir klavyeyle ekran gayrimenkulünü almadan yazabilmek için yaratıldıkları başlıca nedenlerden biri için bir Bluetooth klavye kullanın.

Bunun için henüz bir çözüm bulan var mı?

Yanıtlar:


3

Bluetooth klavyeniz olduğunda ekran klavyesini çıkarmak kolaydır.

Ekran klavyesini kaldırmak için 5 basit adımı izleyin.

  1. Ayarlara git"
  2. "Dil ve Giriş" i seçin
  3. "Klavyeler ve giriş yöntemleri" bölümünün altındaki "Varsayılan Samsung klavyesi" ni seçin
  4. "Ekran klavyesini kullan" seçeneğini kapatın
  5. "Giriş yöntemlerini ayarla" düğmesine basın

Ne yazık ki "ekran klavyesini kullan" seçeneği Android 4.1.2 altında mevcut değildir.
user31472

Bu benim için çalıştı ama işe almak için "Ekran klavyesini kullan" birkaç kez açmak / kapatmak için gerekli.
mrlanrat

2

Google Play Store'daki herhangi bir klavye , ekran klavyesini otomatik olarak gizlemenizi sağlar.


1
Sorun şu ki, seçili olmasa bile kötü Samsung Soft Keyboard hala bir Bluetooth klavye bağlantısı izliyor ve kendini yeniden seçiyor. Uzun süre alternatif klavye seçimi kalmaz.
user31472

2

Bu sorunla ilgili sonsuz hayal kırıklığından sonra, cihazı köklendirmeden sonunda çözdüm.

Benim için çözüm, oyun mağazasında 2,45 $ 'lık bir uygulama olan Harici Klavye Yardımcısı Pro (demo sürümü de mevcuttur) oldu.

Bir bluetooth klavyenin ne zaman bağlandığını algılar ve ekranda iki hızlı dokunuşla "Harici Klavye" yi seçmenize izin veren bir açılır menü görüntüler, bu kesinlikle tolere edilebilir. Bu, ekran klavyesini tamamen devre dışı bırakır, böylece huzur içinde yazabilirim (Null klavyenin kurulu olması gibi).

Bluetooth klavyeyi kapattıktan birkaç saniye sonra, aynı iletişim kutusu açılır ve en sevdiğim Swype'ı eşit derecede hızlı bir şekilde seçmeme izin verir. Samsung'un açıklanamayan derecede sinir bozucu uygulaması nedeniyle Bluetooth klavyemi kullanamadığım aylar sonra cennetteyim.

Çalışmasını sağlamak için, Harici Klavye Yardımcısı'nın Gelişmiş Ayarlarına gitmem ve "Eski stil algılama" yı etkinleştirmem gerektiğini unutmayın.


Ne yazık ki, bu benim için işe yaramıyor. Infernal Samsung klavyesi, Bluetooth bağlantısını algıladığında geri almaya devam ediyor. Birkaç kez zamanlama doğru ve seçim iletişim kutusu tam zamanında geldi, ancak genellikle Harici Klavye Yardımcısı yardımcı olmadan önce Samsung Klavye Doom kendini varsayılan olarak değiştirir.
user31472

1

Burada da aynı problem. Köklenerek yaralandım. Yalnızca bu, Ayarlar'da Samsung klavyesini devre dışı bırakmanıza (işaretini kaldırmanıza) izin vermez. Aslında yeniden adlandırmak zorunda kaldım /system/app/SamsungIME.apkve /system/app/SamsungIME.odex.

Sonra Null Keyboard'u varsayılan olarak kullanabildim.

Çılgın. Bunu köklendirmek için başka bir nedenim yoktu ve bunu gerçekten yapmak zorunda değilsin.

Bu tür satıcı kaynaklı saçmalıklardan kaçınmak ve Null Klavye veya benzeri bir uygulamayı kullanmak zorunda kalmamak için , Bluetooth'lu her Android cihaz , diğer giriş yöntemlerinin yanı sıra varsayılan giriş yöntemi olarak Bluetooth Klavye'yi seçmenize izin vermelidir .


"Bluetooth klavyeyi kullanmak için giriş yöntemini Samsung QWERTY olarak değiştirin" seçeneğini açmak için bir yolunuz olduğunu düşünmüyorum.
Bort

1

Benim GN10.1 ile aynı sorunu vardı Samsung klavye rıhtım kullanın ve açılır klavye sadece beni rahatsız.

Çünkü ben Litvanyalıyım, yazmak için özel karakterlere (ąčęėįšųūž) ihtiyacım var.

Çok dilli desteği olan bir https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper gelişmiş null klavye vardır (temel olanı yalnızca İngilizce ile çalışır).

Tabii ki, google kullanarak ücretsiz bulmak çok kolay.

Açılır yazılım klavyesini kapatır ve ekrana dokunabilir ve herhangi bir sorun yaşamadan metin girebilirim.


1
Nasıl nasıl? Yazılım klavyesinin tam sürümünü her zaman “(Demo Sürümü)” yazmamak için kullanıyorum ve tuşları yapılandırmaya yetecek kadar esnektir. Ayrıca Samsung klavye sık kullandığım '' '(Macarca) harfi desteklemiyor. Açılır pencereyi kapatmak ve bunun yerine klavye yardımcısını kullanmak için yapılandıramıyordum. Bunu nasıl başardın?
Adam LS

Üzgünüz, cevabınızı bekleyemedim ve bu nedenle bu makalenin “ipucu” ile: blog.apedroid.com/2013/01/… Eski stil tespitini açmam gerektiğini düşündüm. (Yoksa otomatik öğrenme verilerini kaldırmak mıydı?) Çirkin, ama işe yarıyor.
Adam LS

1

Fiziksel Klavye ayarlarına erişmek daha iyi olur. Ayarlar> Genel Yönetim> Dil ve giriş> Fiziksel Klavye.

Bu ayarlar menüsünde, geçiş ekranına dokunarak "Ekran klavyesini göster" seçeneğini kapalı olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu yardımcı olur umarım!


0

Bunu yeni Galaxy Note 8.0'ım için anlamaya çalışıyorum ve zamanın% 98'inde çalışan bir çözüm var, bu büyük bir gelişme. Oyun mağazasında Bluetooth Keep Active kullanmaya başladım. Çoğunlukla tabletimi, uykudayken bile bluetooth kullandığını düşünmeye itti ve korkunç Samsung varsayılan ekran klavyesinin kendisini varsayılan olarak açmasını engelledi. Zamanlayıcıyı bir dakika ayarına getirdim. Null Keyboard, Anysoft Keyboard, Perfect Keyboard ve hatta tüm ekran klavyelerini kapatarak denedim. Keep Active ile hangi varsayılanın en iyi kullanıldığından emin değilim - hala onu kandırıyorum.


0

Samsung Tab3'ümdeki Android "ayarlarında" ekran klavyelerini devre dışı bırakabildim. Artık Logitech K810'umu nihayet rahatsız edici ekran klavyeleri kullanarak sürekli ufacık tablet ekranımda görüntülenebilir alanımın% 50'sini sürekli ortaya çıkarıyor ve gizliyor. Android 4.2.2 kullanıyorum. Ayarlarda "Dil ve Giriş" i seçin ve "varsayılan" klavye seçeneğini tıklayın. Açılır menü göründüğünde, "ekran klavyesini kullan" kaydırıcısını "HAYIR" konumuna kaydırın. Harici klavyem kullanılamıyorken "EVET" konumuna geri kaydırmak için ayarlara geri dönmek çok zor değil. Bunun "Null klavye" uygulaması gibi 3d parti yazılımı yüklemekten daha kolay bir düzeltme olduğunu varsayıyorum.


Aşağıdaki bu yazıya bir düzenleme olarak eklenmiştir - "NYC'den Mohamed burada. Teşekkürler, GN8.0'ım üzerinde çalışıyor."
Compro01

Ne yazık ki "ekran klavyesini kullan" geçiş seçeneği, orijinal Galaxy Note 10.1'de bulunan eşik gibi Android 4.1.2 altında mevcut değildir.
user31472

0

En iyi seçenek, krom tarayıcı kullanıyorsanız alanı seçmek için "sekme" kullanmaktır (aramak için url çubuğunu seçmek istiyorsanız). Başka bir yol (klavyeniz varsa) "büyüteç" hızlı arama düğmesini kullanmaktır. Bunun url'yi seçtiğini ve yeni bir giriş ve arama yazmanıza izin verdiğini fark ettim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.