Android için herhangi bir WEP kırma uygulaması var mı?


12

Android için herhangi bir WEP kırma uygulaması var mı?

Değilse, ortalama android telefonunuzdaki API'ler ve donanım ile teknik olarak WEP çatlaması mümkün müdür?

Bu tamamen akademik bir sorudur, lütfen etik argümanları bunun dışında bırakın.

Yanıtlar:


12

Kullanılabilir bir şey yok. Donanımla teorik olarak mümkün olsa da, pratikte uygulanması çok zor olacak ve muhtemelen onu destekleyen özel bir ROM'a ihtiyaç duyacaktır.

Bunu bir masaüstünde (Aircrack, vb.) Yapmak için bile araçlar genellikle kablosuz paket yakalama yapmak için belirli kablosuz yonga setleri ve sürücüler gerektirir.

EDIT:
Şimdi Galaxy S2 ve Google Nexus One'da monitör modunu çalıştıran bir proje var.
Bkz. Http://bcmon.blogspot.de/


Peki bu aracı nasıl kullanabilirim? Hangi uygulamayı çalıştırmam gerekiyor? Yoksa konsolda aircrack'ı kullanabilmeniz için sadece bir addon mu?
rubo77

15

Android telefonların çoğunda Broadcom bcm4329 yonga seti (Nexus One, Evo, G1) muhtemelen çok daha fazlası) monitör / karışık modu destekler. Monitör modunun etkinleştirilmesine izin vermek için sürücünün değiştirilmesi gerekir.

Mevcut sürücülerin kaynağı:

monitör modu bayrağı

modu ayarlayan yöntem

İkinci bağlantıda, monitör modu bayrağının switch deyiminde bile olmadığını görebilirsiniz, böylece çağrıldığında yok sayılır.

Birisi de bir G1 üzerinde çalışan tcpdump var , bu yüzden mümkün olsa da, işlevsel olmasını sağlamak için bazı işler yapmamız gerekiyor.

Yonga seti, sürücüler ve bunlarda yapılan değişiklikler hakkında birkaç bağlantı daha:


1

Rohan'ın dediği gibi, en az "monitör" veya "karışık" modda ayarlanabilen bir kablosuz karta sahip bir cihaza ihtiyacınız vardır, böylece kablosuz ağın istemcileri ve sunucuları arasında gönderilen paketleri koklayabilirsiniz.

Yani, teknik olarak mümkündür, ancak başlangıçta cihaza özel bir çözüm olurdu


Neden karışık moda ihtiyaç olduğunu açıklamak ister misiniz? WEP anahtarını bilen müşteriler arasında ileri geri gönderilen trafiği izleme yeteneğine sahip olmanın, (fark edilmeden) anahtarı bulmak için analiz edilebilen (hızlı bir şekilde) veri edinmeye yardımcı olduğunu anlıyorum. Ancak, neden sadece parola zorlamıyoruz ve kablosuz AP'ye bağlanmaya çalışamıyoruz. Sunucu geçerli bir DHCP paketiyle yanıt verirse, parola doğruydu ve ağa bağlıyız.
Ocak

-4

teknik olarak hayır. ancak jailbreak yapabilir ve üzerine bir işletim sistemi kurabilirsiniz ve normal bir işletim sistemi gibi görünecektir. sadece daha küçük bir versiyon. Bir kez thats aircrack exct gibi yazılımlar yükleyebilirsiniz. ve paketleri yakalayıp çatlatacaktı ... şimdi bu biraz zaman alacak .. şifreleme ayarlarına bağlı olarak 15 dakikadan birkaç güne kadar her yerde. ama ortalama wifi 30 dakikadan fazla sürmemelidir .. başında. yani evet teoride "mümkün" ama her şey onu elde etmek için ne kadar iş koymak istediğinize bağlı. hiçbir "app" EVET .. im kimse birisi bir yerde bir uygulama olduğundan emin olmak için bir işletim sistemi aircrack gibi bir yazılım dönüştürmek olup olmadığını emin değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.