Samsung Galaxy 3'üm (GT-i5801) bilgisayarım tarafından algılanmıyor - Ne yapmalıyım?


9

Samsung Galaxy 3 ( GT-i5801 ) Android telefonum var. Şu anda telefonum bilgisayarım tarafından algılanmıyor. Başlangıçta, bu telefonu satın aldığımda uygulamalar geliştiriyordum ve uygulamaları telefonumda çalıştırabildim. Veri kablosunun hasar görmüş olabileceğini düşündüğüm için yeni bir kablo satın aldım, ancak bu sorunu çözmedi.

Veri / USB kablosu kullanarak Samsung Galaxy 3 cihazımı bilgisayarıma bağlamak için olası çözümler neler olabilir veya neyi kontrol etmem gerekir?

Dell Inspiron dizüstü bilgisayarımda Windows XP yüklü .


ünlem işaretine gerek yok imo.
Louis Rhys

Bize mesajın veya diğer bilgilerin ne olduğunu söyleyebilir misiniz?
Louis Rhys

@ Louis Rhys usb cihazı tanınmaya çalıştığımda, bağlanmaya çalıştığımda mesaj geliyor !! Sanırım USB kablosuyla bağlanmaya çalışıyorum, bu yüzden sürücüyü yüklemeye gerek yok
Paresh Mayani

Samsung Galaxy 3, i5801 ile benzer bir sorunum var. Başlangıçta bağlama iletişim kutusu görünüyordu ama şimdi görünmüyor. sadece mobil şarj. Bu iletişim kutusu yanlışlıkla kaldırılmış olabilecek belirli bir hizmet veya program gerektiriyor mu? Ayarlarda-telefon-usb ayarları hakkında- yığın depolama seçeneği etkin, ayrıca bağlantı üzerine sor ancak şans yok ile çalıştı. Sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.
JRC

Yanıtlar:


14

Uzun bir süre aradıktan ve çok denedikten sonra bir çözüm buldum:

çözüm

 1. USB kablosunu çıkarın
 2. Cep telefonunda numarayı çevirin *#7284#. Son #vurulduktan sonra, PhoneUtil uygulaması başlatılır. Seç USB -> Modem sonra ve USB -> PDA modu . İyi mod PDA olmalıdır. Mod PDA olsa bile, Modem'e ve sonra tekrar PDA'ya geçin.

  1. Ayrıca UART -> PDA ve ardından UART -> MODEM modunu seçin. UART için iyi mod MODEM olmalıdır . Mod MODEM olsa bile, PDA'ya ve ardından MODEM'e ( UART ) geri dönün .
 3. USB kablosunu takın.

Not:

Bu sadece Samsung Galaxy 3 - Android telefon için değil, aynı zamanda herhangi bir Samsung Android telefon için USB bağlantısını onarmak için de kullanılır.


3
* # 7284 # ipucu için Paresh Mayani'ye bin teşekkürler. USB bağlantısı yeni Galaxy 3'ümde çalışmayı durdurdu ve önerilen tüm Samsung Müşteri Desteği fabrika ayarlarına sıfırlamaktı. Bunun sorunu çözeceğini umuyorum, ama tüm kişisel ayarlarımı kaybetme pahasına. Paresh için başparmak yukarıya ve Samsung Müşteri Desteği için başparmak aşağı!

1
@Michael Thanx tür kelimeler için, ben seninle aynı durumdaydım, daha sonra bu çözümü buldum, bu yüzden burada paylaştım. Samsung Müşteri Desteği Fabrika Sıfırlaması için bana ne yaptıklarını söylemişti! Bu konuda en az bilmeleri gerekir * #
7284

Yine aynı sorunu yaşıyorum ama bu sefer bu çözüm çalışmıyor ... başka bir fikir ???
Mihir Mehta

@PareshMayani Bir galaksi s3 var ve paranoyak android 4.5 (kitkat 4.4.4) yüklü, ancak * # 7284 # bir şey göstermiyor!
Dr.Jacky

2
 1. Cihazınızın PC'nize bağlı olmadığından emin olun.
 2. Şu anda yüklediğiniz sürücüleri kaldırın.
 3. Bilgisayarını yeniden başlat.
 4. Bu XDA yayınından uygun sürücüleri yükleyin (Galaxy S'den fazlasını destekler) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7238660&postcount=1
 5. Samsung.com'un Galaxy 3 sayfasından Kies'i yükleyin http://www.samsung.com/uk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=23020100&prd_mdl_cd=GT-I5800DKAXEU&prd_mdl_name=GT-I5800
 6. Cihazınızı PC'nize bağlayın.

Destek için teşekkürler, ancak USB Kablosunu kullanarak Mobil'i PC'ye bağladığım için, bunun için herhangi bir sürücü yüklemedim. Ve ya, CD'den
kies yükledim

Sürücüyü yüklemek için bağlantıdan bahsettiğiniz gibi, Galaxy 3 için değil, Samsung Galaxy S içindir, kontrol edin: drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Samsung/… , ne yapmalıyım ??
Paresh Mayani

CD'nizde gelen Kies sürümünü kaldırmanız önerilir, çünkü eski olabilir ve Samsung'un indirme sayfasındaki sürümü kullanmanızı öneririz. Ve yazımda bahsettiğim gibi, sürücüler aslında sadece Galaxy S'yi değil, birçok Samsung cihazını destekliyor, bu yüzden endişelenmeyin.
Matthew

2

Bilgisayarınızda daha önce geliştiriyorsanız, telefonunuzda USB Hata Ayıklama etkin mi? Normal USB sürücülerden tamamen farklı bir sürücü seti kullanan bu sürücüler, Android SDK indirme işleminin bir parçası olarak mevcuttur.

USB Hata Ayıklama'nın etkin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB Hata Ayıklama bölümüne gidin ve USB Hata Ayıklama kutusunun işaretini kaldırın.

USB Hata Ayıklamayı kapatırsanız, standart USB yığın depolama aygıtı sürücülerini kullanarak PC'nize bağlanabilmelidir.


1

USB kablosunu Yığın Depolama moduna bağladıktan sonra kullanıcı kılavuzuna göre, bağlanan kısayol / bildirim / USB kablosuna gitmeniz ve bağlamanız gerekir.


Ya, ama telefonu satın aldığımda yükselmeden önce, ama şimdi böyle bir bildirim gelmiyor, sadece pil şarj oluyor
Paresh Mayani

1

PALM senkronizasyon yazılımımı hala yüklerken de benzer bir sorun yaşadım. Bir nedenden ötürü, iletişim için COMM bağlantı noktası 4'ü kullandı (nedenini bilmiyorum ama yaptı) ve bu da (muhtemelen sahne arkasında) Galaxy S ile iletişimim ile çakıştı.

PALM senkronizasyon yazılımını kaldırdığımda bağlantı düzgün gitti.

Yani pc diğer iletişim cihazı bir tür yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.