TRWP yedekleme neleri içerir?


13

TRWP aracılığıyla bir yedek alırsam, tüm uygulamalarımı, uygulama verilerimi, mesajlarımı, kişilerimi içerir mi yoksa sadece ROM'un yedeğini alır mı?


/data/mediaTWRP'ye dahil olmama gerçekten moronik bir karardı.
neverMind9

Yanıtlar:


13

Bildiğim TWRP bir . Bahsedilen etiketlerin wikis etiketinde ( nandroid , yedekleme ) okuyabileceğiniz gibi , bir Nandroid yedeklemesi bölümlerinizin görüntülerini alır. Dosya düzeyinde değil, bölüm düzeyinde bir yedek. Bu bölümlerde depolanan her şeyi içerir. Sisteminizin tam bir Nandroid yedeklemesinin yapılması, bölüm başına bir dosya olmak üzere tüm sistemi içerir. gibi çok az şey vardır .

Sorunuza kısa bir doğrudan cevap olarak: Evet, tam bir Nandroid yedeklemesi tüm uygulamalarınızı, uygulama verilerinizi, mesajlarınızı, kişilerinizi içerir .

Bunları ayrı ayrı ayıklamak karmaşık olsa da ( Nandroid bunu yapamaz, her zaman bir "ya hep ya" hiçbir şey değildir.) Örneğin, Titanium Backup , Nandroid yedeklerinden veri okuyabilir .


1
medya -> fotoğraflar, videolar?
jj_

Peki, cihazda saklananlar yok mu, @ jj_? Bir Nandroid yedeklemesi tüm depolamayı içeriyorsa, "hepsi ya da hiçbir şey" yaparken neden bir klasörü atlamalıdır (bazı hatalar nedeniyle "tümünü" atlamak hariç)? Bizim bakınız yedekleme ve nandroid detayları için etiket wiki.
Izzy

Bir saniye bekleyin, bu aslında daha az netleşiyor :) Yes, a full Nandroid backup would include all your apps, app data, messages, contacts.- Ayrıca sd kartındaki dosyaları da içeriyor mu (resimler, videolar, indirilen içerik, bazı uygulama içeriği)?
jj_

1
@jj_ Hayır. Nandroid yedeklemeleri cihaz depolama alanına yoğunlaşır - harici depolama genellikle dahil edilmez.
Izzy

Etiketlere nasıl bağlanırsınız?
Nickolai Leschov

4

Birçok kişi bu yedeklemeye güvendiği için bu soruyu doğru cevaplamak çok önemlidir. Gerçekten ihtiyacınız olana kadar, bunun tam olarak düşündüğünüz şey olmadığını, felaket olduğunu fark edersiniz.

Bu soruyu herkes için çok net bir şekilde cevaplayayım: TWRP yedeklemesi uygulamaları ve verilerini içeriyor, ancak resimleriniz, videolarınız ve müzik gibi medya dosyalarını atlıyor!

Telefonumu servise göndermeden önce tam bir TWRP yedeği aldım. Geri döndüğünde yedeklemeyi geri yükledim. Telefonum daha önce olduğu gibi başladı. Kısa süre sonra fotoğraflarımın ve müziğimin tamamen kaybolduğunu fark ettik. Telefonumun her yerine baktım ama resimlerimden hiçbir şey kalmadı! Neyse ki, bir sebepten ötürü bir önsezim vardı ve fotoğraflarımı ayrı olarak kopyaladım. Ve müzik kolayca geri yüklenebilir. (3 hafta sonra fotoğraflarımın ayrı bir kopyasını yaptığımı hatırlamama rağmen). Gerçekten acıtıyor!

Veri bölümünü yedekler, ancak bir nedenle / data / media klasörünü atlar.

XDA hakkında başka bir tartışma

En önemlisi GitHub tartışması


3

TWRP dahili ortamı yedeklemez. TWRP özellikle yedekleme / veri / medya yedeklemeyeceğini belirtir. Bkz. Https://twrp.me/faq/backupexclusions.html .

"Böyle bir şey yaptığınızda kesinlikle net olmak için:

Creating a full backup in TWRP (including /data partition)
Factory resetting your phone
Restoring your previously taken full backup
Result: all your saved data will be there but your data on the internal storage gets LOST!

0

Sistem, Veri, Önyükleme, Kurtarma, Önbellek, efs yedekleyebilirsiniz

Sistem, Veri, Önyükleme varsayılan olarak ROM'unuzu, Uygulamalarınızı, Uygulamalarınızı, Çekirdeğinizi içerir ve dahili SD kartınızdaki kişileriniz ve fotoğraflarınız ve videolarınız gibi şeyleri bir araya getiren Kurtarma, Önbellek, efs yedeklemeyi seçebilirsiniz. TWRP, yedeklemeniz büyürse oldukça kullanışlı bir sıkıştırma da sağlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.