Bir uygulamanın bağlanmaya çalıştığı URL’leri dinleyin


21

Bir uygulamanın ağ etkinliklerini dinlemek / izlemek mümkün müdür?

Bu bir uygulamam var ve fotoğraflarını nereden bulduğunu bulamadım. Diğer uygulamalar bağlantılarını dinlemek için bir uygulamaya google'ı denedim, ancak hiçbirini bulamadım. Geliştirici menüsünden Google Chrome'un ağ sekmesi ile aynı işlevselliği arıyorum.

4.2.2 ile Nexus 4'ü kökledim.

Yanıtlar:


18

OS Monitor , ağ bağlantılarını uygulamaya göre listeler:

OS Monitor: Bağlantılar Bağlantı izci
İşletim Sistemi İzleyicisi ve Bağlantı İzleyicisi listeleme bağlantıları (kaynak: Google Play; büyütmek için resme tıklayın)

Gördüğünüz gibi, OS Monitor tüm bağlantıları ve bu bağlantı boyunca "sahibi" olan ilgili uygulamayı listeler. Bu, şüpheli uygulamanızın bağlandığı tüm sunucuları görmenizi sağlar. İkinci ekran görüntüsünde gösterilen Connection Tracker gibi aynı özellikte başka uygulamalar da mevcut .

Tam URL'ye gerçekten ihtiyacınız varsa, yukarıdakiler sizi oraya getirmez (her iki uygulama da netstat, yalnızca ana bilgisayarları ortaya çıkaran benzer yöntemleri kullanır ). Bunun yerine, ağ trafiğinizi " koklayan " (root gerektirmeden) ve protokolü .pcapdosya adıyla kaydettiren, örneğin tPacketCapture'ye bakmak isteyebilirsiniz . Bunlar tekrar örneğin Shark Reader tarafından okunabilir .


Hiçbirinde bağlantıların URL'lerini gerçekten bulamadım ya da bunun için yer bulamadım. OS Monitor çöküyor.
naf

“OS Monitor crashing”, JellyBean'ı çalıştırdığınız anlamına gelmelidir (bilinen sorun, üzerinde çalışıyorlar). Ve hayır, her iki uygulama netstatda tam URL'yi değil yalnızca sunucuyu ortaya çıkarmış gibi görünüyor . Tam olarak neyi planladığınızı belirtmediğiniz için, bu bölümü "o sunucunun nerede olduğunu kontrol etmek" olarak yanlış yorumladım. URL'nin tamamını gerçekten istiyorsanız, günlüklere bakabilirsiniz ( logcatbelki de oraya yerleştirilir) veya bir "paket dinleyiciye" ihtiyacınız olabilir.
Izzy

10

Benim için Android'de "wireshark" kurulumu yapmaktan daha kolay olan Paket Yakalama uygulamasını kullanıyorum .

Uygulama ücretsizdir, root erişimi gerektirmez, ancak SSL bağlantısının şifresini çözmek için kullanıcı sertifikası yüklemesini isteyebilir (uygulama sayfasında belirtildiği gibi MITM tekniğini kullanıyor; istemiyorsanız yüklemeniz gerekmez. SSL bağlantısının içeriğini bilmek )

kullanım

  1. Paket Yakalama uygulamasını açın
  2. Yakalamaya başlamak için Oynat (yeşil üçgen) simgesine dokunun
  3. Etkin durumdayken, ağ etkinliğini dinlemek istediğiniz uygulamayı açın.
  4. Uygulamanın ağ işlemini tamamlamasını bekleyin
  5. Paket Yakalama uygulamasına geçin ve yakalamayı durdurmak için Durdur (kırmızı kare) simgesine dokunun.
  6. Girişine dokunarak günlüğü açın
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.