CUPS'a nasıl yazdırılır (LAN'daki başka bir bilgisayarda çalışıyor)?


15

Android'den CUPS'a nasıl yazdırılır (LAN'daki başka bir bilgisayarda çalışıyor)?

(CUPS (Ortak Unix Baskı Sistemi / Sunucusu) elbette LAN üzerinden istekleri kabul etmek için ayarlanmıştır.)

Tercihen, tescilli yazılıma güvenmeksizin.


1
diğer araçların yardımı olmadan: olası değil. Diğer araçların yardımıyla: Google Play'de "bardak baskısını" kontrol edin . Orada gerçekten herhangi bir CUPS istemciler gibi görünüyor şaşırdım - beklemiyorduk ...
Izzy

Yanıtlar:


3

Geçenlerde Cups4J'nin (değiştirilmiş) bir versiyonuna dayanan bir Android uygulaması yayınladım . İletişim http / https üzerinden yapılır . Java kütüphanesinden değiştirmek zorunda kaldım / seçtiğim en önemli şey, XML işleme için JAXB'ye bağımlılıktı ( a. Çok ağır hissettim b. Android bu javax lib'e sahip değil ve içe aktarma görünüşte yeniden paketleme içeriyor) sert kodlama.

İndir Android CUPS yazdırma Play Store'da veya kaynaklarını almak GitHub'dan.


2
Android için açık kaynaklı uygulamaların sunulmasını memnuniyetle karşılayan f-droid.org ve forumlarına göz atın . Buradaki topluluk - umarım - kaynak kodunuzu güzel bir şekilde paketlemenize yardımcı olacak kadar kolay olacak, böylece oluşturma prosedürünüzü okumak ve yeniden oluşturmak kolaydır. Eğer yayınlamak isterseniz, lütfen oradaki forumda yeni bir konu açın ve umarım toplumdan yardım ve katkılar (yamalar) alırsınız, böylece projeniz daha fazla yaşama ve gelişebilsin! Bir ön koşul, kaynak kodunuzu Git'e koymanızdır. Zamanım varsa, sana da yardım etmeye çalışacağım.
imz - Ivan Zakharyaschev

CUPS'a yazdırmak için bir uygulama oluşturduğunuz harika! Beni özleyen bir şey. Denediğimde rapor vereceğim.
imz - Ivan Zakharyaschev

1
Sadece dikkat ettim. Hâlâ kafamı Git'e döndürmem gerekiyor ama şimdilik yaptığım her şeye mobd.jonbanjo.com/jfcupsprint/licence.php adresinden ulaşılabilir . 2 dosya vardır, cups4jpatched.zip ve jfcupsprint.zip
Jon

Uygulamayı geri çekmeme neden olan iplikçilerle sorunu çözdüğüme inanıyorum. Uygulama tekrar Google Play'de
Jon

2
Bu projenin kaynaklarını alma, onları derecelendirmeye dönüştürme ve github'da ağırlama özgürlüğünü aldım. Tüm katkılar hoş geldiniz: github.com/BenoitDuffez/JfCupsPrint (ayrıca, Android'e doğrudan yazıcı ekleyebilmeniz için yazdırma hizmetini ekledim). KitKat gerekli.
Benoit Duffez

2

Bir Windows makinesine bağlı bir USB yazıcım var ve Linux sunucum bunu SMB üzerinden görüyor ve CUPS aracılığıyla yayınlıyor ("paylaştığınızdan emin olun ...")

Android için, tüm uygulamaların görmesi için bir baskı servisi ile eksiksiz Let's Print Droid var. Kurulumu yaklaşık iki dakika sürer.


Bir Ubuntu bilgisayarda (yönlendiricideki smb sunucusu) çalışan bir google / cups-connector baskı sunucum var. Chromebook bu ağ yazıcısından iyi yazdırır, ancak bu uygulama android'e yazdırmasını sağlayacak tek şeydi.
mchid


1

Özgür yazılım olan yerel Android CUPS istemcileri yok gibi görünüyor.

Bulabilmenin tek yolu, Android cihazdaki bir Debian yüklemesi ile oldukça sakar - http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1148#c41 . Ancak LilDebi (örneğin) gibi bir Debian (veya başka bir dağıtım) kurulumu kullanmak kesinlikle kök gerektirecektir ( köklenmek için)! Bu, cihazı rootlamak istemeyenler için uygun değildir (sadece yazdırabilmek için). (BTW, krootun yanı sıra, Linux'ta kök gerektirmeyen daha modern bir alternatif izolasyon teknolojisi yok mu? .. Belki de LXC ?)

Başka bir uygulama ( Uzak CUPS ), sunucuya SSH erişimi gerektirir.

ObPrint açık kaynak olarak görünmüyor.

Droid'i Yazdıralım Yazdıralım da açık kaynak gibi görünmüyor.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.