Kulaklık / kulaklıktaki ses düğmeleri Android ile nasıl çalışır?


20

Çalışan mikrofon, çal / duraklat ve ses düğmelerine sahip mükemmel bir ses, kulak içi olmayan kulaklık seti arayışı içindeyim.

Şimdiye kadar kullandığım en iyi ses veren kulaklıklar arasında yer alan Bang & Olufsen'in EarSet 3i'sine sahibim. Ve her üç düğme de MacBook Air ve iPhone'umda mükemmel çalışıyor.

Açıkçası, Nexus 4'ümde mükemmel çalışmıyorlar, çünkü Android cihazlar ses açma / kapama düğmelerini farklı bir şekilde okuyor.

Yani, sorum oldukça basit, Android ile nasıl çalışacağını bilen var mı, yoksa alternatif olarak Android'de çalışan EarSet 3'e de eşit derecede iyi bir kulaklık var mı? Ve ekstra zorlaştırmak için, kulak içi olanlar lütfen, çünkü onlara dayanamıyorum :(

Ya da herhangi biri Android telefon ve iPhone uyumlu kulaklıklar arasında ses düğmesi sinyallerini çevirmek için kullanılabilecek bir çeşit adaptör kablosu biliyor, böylece Android cihazı bunları anlıyor?


Alışveriş önerilerinin tüm StackExchange sitelerinde konu dışı olduğunu lütfen unutmayın. Öneriler ile ilgili SSS bölümümüze bakın .
Izzy

Bunu bilmiyordum. O zaman yapmam gereken herhangi bir şey, konu dışı bir etiket eklemek gibi, soruyu veya başka bir şeyi silmek gibi?
jimeh

@DanHulme: Bunu ayrı bir cevap verin, bunu yapmanın en pratik yolu. Ve yakında modası geçmeyecek genel bir cevaptır.
ce4

@jimeh: Belki de "3. taraf kulaklıkların düğmeleri neden Android telefonlarla çalışmıyor?" Sebep: Nasıl yapılacağı standartlaştırılmamıştır (ve belki de patentli), bu nedenle Apple / Samsung / HTC / Sony / LG / Nokia ayrı çözümler uygulamakta özgürdür.
ce4

3
"Neden" soruları iyi uyuşmadıklarından (ve "yapıcı değil" olarak kapatılmaya tabi olduklarından), bunu "Nasıl" sorusuna dönüştürme özgürlüğünü aldım - "alışveriş bölümünü" "küçük bir köşede" "daha az rahatsız edici" olun :) Umarım bu şekilde amacınıza uyuyor.
Izzy

Yanıtlar:5

Ne yazık ki, Android ve IOS uzak özellik için farklı donanım özellikleri belirtiyor. Tıklamaların cihazlar tarafından kaydedilme şekli uyumlu değildir. Acı ama gerçek.

Bulduğum çok az iyi çözüm var, ama bir çift buldum. Şimdiye kadar yaptığım en iyi şey bu kombinasyon:

  1. Samsung, özellikle android için bir mikrofon / uzaktan kumanda ile kulaklıklar yapıyor ve çalışıyor. Onları satın almak zor. Amazon'da arama yaparsanız, bunları 2 $ gibi düşük bir fiyata bulabilirsiniz. Tabii ki çöp. Birkaç hafta çalışıyorlar ve çok kötü gelmiyorlar ama aslında OEM ürünü değiller, ucuz kopyalar. Yine de, birkaç dolar için bir seferde birkaç paket alıyorum ve kırılana kadar kullanıyorum.

    Dışarıda başkaları da var, ama bulmak zor.

  2. Uzaktan kulakiçi kulaklıklarımı sesli olarak kullanmak istediğim için (bu yüzden benimle konuşan birini dinlemek istediğimde duraklatmak istiyorum, bu yüzden kitabın okunmasını kaçırmıyorum), sesli uygulamayı buluyorum düğmeye basmanın farkında değil. Bunu çözmek için, Android pazarında "Kulaklık Droid" adlı bir uygulama var ve bu da düğmeye basmalarını istediğiniz yere yönlendirmede mükemmel.

    Kulaklık droid uygulaması ile ucuz nakavt "samsung" tomurcuklarının kombinasyonu benim için iyi çalışıyor.

HeadsetDroid ayrıca farklı kulaklık uzaktan kumandalarını test etmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Takın ve kulaklık droid özelliğini kullanın ve uzaktan kumandadaki bir düğmeye bastığınızda yazılım size waht düğmesine basıldığını söyleyecektir. Kullandığınız kulaklık uzaktan kumandasının uyumlu olup olmadığını görmek için harika bir küçük araç.


4

Bluetooth kulaklıkları düşünebilirsiniz. Aynı fiyata kabloludan daha kötü geliyorlar, ancak telefonunuzdaki kulaklık amplifikatörünün ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak bunu telafi ediyorlar. İlgili olarak, ses seviyesi ve oynat / duraklat / sonraki / önceki düğmeler protokolün standart bir parçasıdır, bu nedenle bir telefon seti Bluetooth içeren herhangi bir şeyle çalışacaktır.


2

Play Store'a gidin ve Kulaklık Düğmesi Denetleyicisi'ni edinin . Çalıştığından emin olmak için önce ücretsiz sürümü deneyebilirsiniz .

Uygulama, her şeyi kontrol etmek için orta düğmeyi kullanmanıza izin verir. Örneğin, ses seviyesini ortadaki düğmenin 4 tıklamasıyla ayarlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Benim için, yüzde 20'den başlıyor ve artışı durdurmak için bir kez daha basana kadar yüzde 100'e yükseliyor. Daha düşük bir değere ulaşmak için, artışı yüzde 20'den durmak istediğiniz şeye yeniden başlatmak için 4 kez tıklamanız yeterlidir. Bence varsayılan yüzde 20 ila yüzde 80. Benim için yüzde 20 ila 100 en iyisidir.

Yine de bu kurulumla aramaları cevaplayabilirim. Bunu satır içi ses rocker'ından daha iyi buluyorum.


1

Söylendiği gibi. Android ve Apple farklı donanımlara sahiptir ve birbirleriyle Plattforms üzerinde çalışmaz. Gerçek bir "Android için yapılmış" kulaklık almanız gerekir. Bu, Android kulaklık 3 düğmeli ve Nexus 5'i gösteren bir videodur

https://www.youtube.com/watch?v=XQiEbt9wRy4&feature=youtube_gdata_player .

Bu Sabotaj Royalesini bir süredir Nexus 5'imle kullandım ve çok memnunum. Ekstra Bass bükümü ile çok güçlü ses ve iyi denge. Tıpkı babamın sevdiği gibi ;-)


0

Şanssız bir şekilde, bir çift kulaklık aldım (tüm yerlerin grubundan) model adı: müzisyenler seçimi, Şirket: mümkün gezegen. Amazon için onlar için link. http://www.amazon.com/Able-Planet-Musicians-Headphone-Metallic/dp/B009XHW31K/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1371136988&sr=1-2&keywords=able+planet+musicians+choice

Onlar kulak (benim tercihim) üzerinde ve makul fiyatlı (40 $ (benim grup üzerinde 20 $ için var)) En önemlisi, onlar büyük ses. (ipod kulaklıklardan daha iyi, phillips'ten daha iyi, JVC'den daha iyi. Ses, bose kulakiçi kulaklıklarla eşittir, ancak kulak kulaklıklarının üzerine bose'dan daha az kaliteye sahiptir.

Onlar için benzersiz olduğunu düşündüğüm şey, kablonun hoparlör / kulaklık kısmından ayrı olması, ancak kablonun sağ ön kısmında bir kulaklık soketi içermesidir. Onlarla birlikte kutuda gelen kablonun üzerinde harika bir şekilde çalışan bir ses kontrol kadranı (inanıyorum analog) var.

Ses kontrolü, android motorola cep telefonum, ipod, macbook, dell, vb. Sadece Apple yazılımı için uzaktan kumandaya sahip 1 uzatma kablosu ve diğer (tüm) yazılımlar için uzaktan kumandaya sahip 1 uzatma kablosu bulmanız gerekir. (Keşke 'yuvarlanan gözler' ifadesi olsaydı).

Umarım, bu probleminize biraz yönetilebilir bir çözümdür. Bir güncelleme duymak isterim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.