Uygulama olmadan ekran parlaklığını minimumun altına nasıl düşürebilirim?


16

Optimus Elite'im var ve minimum parlaklık ayarına sahip. Bazı uygulamalarda, parlaklığı güvenli minimum değerin altına düşürebilirim, ancak uygulamadan çıktığımda parlaklık sistem genelindeki minimum düzeye çıkarılır.

RootDim kullanarak parlaklığı kalıcı olarak güvenli miktarın altına ayarlayabilirim ve diğer uygulamalara gittikten sonra bile kalacaktır. Veya Ekran Filtresi'ni kullanma , root'a ihtiyaç duymadan bile neredeyse aynı şeyi başarabilirim (tüm ekran üzerinde yarı saydam bir 'filtre' görüntüler, parlaklığı / kontrastı azaltır, ancak arka aydınlatma güç miktarını değiştirmez).

Bilmek istediğim, minimum ekran parlaklığının nerede saklandığı. CyanogenMod 9 ile köklü bir telefon var, bu yüzden bir şey düzenlemek için izinleri var ve bir yapılandırma veya sqlite girdisini değiştirebilir, ancak bu değerin nerede saklandığını bilmiyorum. Yapmak istediğim, işletim sistemi tarafından kontrol edilen minimumdan ziyade gerçek ekranın minimum değerine kaydırmak için durum çubuğu parlaklık kaydırıcısını kullanmaktır. Bir uygulamaya sahip olmak yararlıdır, ancak uygulama olmadan işlevselliğe sahip olmak erişilebilecek gibi görünüyor, eğer sadece işletim sisteminin nerede olduğunu bilsem güvenli minimum ayar.

Bu "güvenli minimum parlaklık" ayarı nerede saklanır? Değiştirebilirsem, uygulamalarımı kaldırabilir ve yerel denetimleri kullanabilirim.

Yanıtlar:


4

Düzenleme /system/build.propve ro.lcd_min_brightness mülkiyet çalışabilir değişen. Bu özellik dosyanızda bulunmayabilir (GS3'ümün dosyasında bulunmaz), bu durumda varsayılan değer 20 olur. Düşük sayılar daha düşük parlaklık anlamına gelir.

Bu aslında tüm cihazlarda çalışmaz. Örneğin, Galaxy S2'de, özelliği daha düşük bir sayıya ayarlamak, parlaklık kontrolünü daha düşük ayarlamanıza izin verir, ancak gerçek ekran parlaklığı öncekinden daha düşük olmayacaktır.

Alternatif olarak, Cyanogenmod, ayarlar> siyanojenmod ayarları> ekran> otomatik arka ışık altında otomatik parlaklık seviyelerini özelleştirmek için kontroller içerir. Burada rootzwiki'de özel yapılandırmanın nasıl kullanılacağına dair bir açıklama var .


Fakat bunu siyanojenmodun dimmestinden daha sönük yapmanın bir yolu var mı?
endolit

4

Çok geç, biliyorum, ama bu daha sonra karşılaşan herkese yardımcı olabilir. Telefonum için yaptığım Alcatel Fierce, ES Dosya Gezgini aldım ve LED kontrollerini bulana kadar göz attım. Telefonum için telefonun gerçek parlaklığını kontrol eden /sys/class/LEDs/LCD backlight/bir dosya var brightness. Metin olarak izledim ve en düşük ayarda parlaklığın 30 olduğunu gördüm, bu yüzden 10'a değiştirdim ve kaydettim ve otomatik olarak parlaklık çok daha uygun bir seviyeye düştü.

Not. Tüm aygıtlar ve ROM'lar için bu aynı olmayabilir, ancak yalnızca parlaklık, LCD veya arka ışık bulmak için aramayı kullanın. Değerleri değiştirirken dikkatli olun ve özel kurtarma işleminiz yoksa ne olduklarını hatırladığınızdan emin olun!


Minimum sistem parlaklığı için böyle bir dosya var mı ? Bu, mevcut parlaklığı ayarlamak için harika çalışıyor, ancak minimum değişmedi ...
Matthieu

0

Ver Lux otomatik parlaklığa bir deneyin. Okuma için Ekran Filtresi kullanıyordum ama Lux'un bunu daha iyi yapmasını seviyorum.

Düzenleme: Benim kötü, bir uygulama olmadan dediniz. Bir uygulama olmadan bunu yapmanın hiçbir yolunu bilmiyorum. Yine de Lux senin için işe yarayabilir bir deneyin.


1
Farklı bir uygulamaya ihtiyacım olsa bile, görünüşe göre Lux tüm cihazlarla uyumsuz. Ne kadar garip; Birkaç Android sürümüm ve form faktörüm var ve daha önce hiçbiriyle uyumsuz bir uygulama görmedim.
Stephen Schrauger

0

Wellbrightness'i deneyin .

Minimum sınırlamadan daha karanlık ihtiyacınız olduğunda ekran filtresini etkinleştirir. Ve çok basit ve sezgisel ...


8
Bu tür "bir uygulama olmadan" gereksinimi başarısız olur.
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.