Komut satırından / terminal / adb'den geçerli çözünürlük boyutunu ve DPI'yi almanın bir yolu var mı?


13

adbAndroid telefonuma erişimim var .

Bu yüzden amAndroid ile sağlanan komutla ekran yoğunluğunu ve ekran çözünürlüğünü geçersiz kılabileceğimi biliyorum . Bu harika ve züppe, sanırım. Ancak bu iki sayıyı komut satırından almanın bir yolu var mı? pmYardımcı programın, özellikle pm list featuresAndroid cihazının kablosuz, bluetooth, gps vb.'ye sahip olup olmadığını görmek için bazı bilgi toplama yapabileceğini biliyorum pm, ancak bundan daha fazla bilgi raporlama yapmıyor gibi görünüyor.

Komutun hangi Android sürümlerinin desteklendiğini bilmek yardımcı olacaktır. İdeal olarak Android 2.2+ (Froyo) üzerinde çalışan bir şey istiyorum, ancak sadece 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich) 'den çalışan bir şey almak da gayet iyi. Kök erişimi olmadan bunu anlamanın bir yolu olsaydı da bunu isterdim.

Bu soruda açıklandığı gibi ekran çözünürlüğünü ve yoğunluğunu programlı olarak elde etmenin mümkün olduğunu biliyorum .

Yanıtlar:


14

dumpsyskomutun sonucu ve kesin biçimi donanım satıcısına (grafik yongaseti / sürücüsünün ve ahizenin kendisinin) bağlıdır, ancak bu bilgileri adb shell dumpsys displayçıktıda bulabilmeniz gerekir


5
Yani adb shell dumpsys display | grep mBaseDisplayInfouygun bilgiyi almak için arayabilir miyim ? Eşleşiyor gibi görünüyor, nexus 7 cihazımda dumpsysyoğunluğu 213ve çözünürlüğü bildiriyor 800x1280. Ayrıca rotasyon ve benzeri, temiz hakkında bilgi verir. Dumpsys'in var olduğunu bilmiyordum, ancak burada belirtildiği gibi birçok yararlı bilgi rapor ediyor gibi görünüyor : stackoverflow.com/questions/11201659/…
Ehtesh Choudhury

Evet. Sorun farklı telefonlar bu hat farklı bir formata sahip olabilir olmasıdır

adb kabuk dumpsys görüntüleme | grep mRequestedMode Sonra adb kabuk dumpsys görüntüleme | grep mMode = {id = modeinfo almak için
Lava Sangeetham

9

Wm aracı bulunan Android sürümlerinde şu komutları kullanabilirsiniz:

adb shell wm size      # shows the real size and current size
adb shell wm density   # shows the real density and current density

(Büyütmek için resme tıklayın)

IMG:

Android 5.x ve 6.x stoklarında başarıyla test ettim. Yana wm aracı hem de Android 4.3.x ve 4.4.x ile birlikte geliyor, çözüm olabilecek yanı onlarda işe.


Not: evet, soru şimdi arkaik Android sürümüyle sınırlıdır, ancak sorun sadece herhangi bir Android sürümü için alakalı görünmektedir. Kabul edilen cevapta yer almayan bilgileri getirmeye karar verdim.
Firelord

Bu ölçüm piksel olarak mı?
IgorGanapolsky

@IgorGanapolsky bilmiyorum.
Firelord

6

Eğer displayservisi mevcuttur değil dumpsys, sen hattı için görünebilir ro.sf.lcd_density=içine /system/build.prop. Telefondan almak için:

adb pull /system/build.prop
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.