Google Haritalar Konum Geçmişi yanlış bir konum gösteriyor


16

Birisinin yardımcı olabileceğini umduğum büyük bir sorunum var. Konum Geçmişim altındaki Google Haritalar özelliğimde hiçbir zaman hiç bulunmadığım bir konum gösteriliyor, ancak eşim bu konumu gördüğünde GPS'in yanlış olabileceğine inanmıyor ve asla orada değil.

İlk önce hiç orada olmadım ya da telefonum benden 35 mil uzakta olan bu konumda olsaydı nasıl mümkün olabileceğini merak ediyordum ve ikincisi GPS'in yanlış olduğunu kanıtlayabileceğim bir yol var mı? Google Haritalar ile iletişim kurabilir miyim ve o günün ve bulunduğum her yerin resmi çıktısını verebilirler mi? Gerçekten ona karşı dürüstlüğümü kanıtlamam ve bir yolu olduğunu umuyorum.

Yanıtlar:


18

Google'ın Konum Kaynağı ve Doğruluk sayfasından:

Veri kaynakları

Konum türetmek için aşağıdaki konum veri kaynakları kullanılabilir:

  • GPS : GPS doğruluğu, GPS sinyalinize ve bağlantınıza bağlı olarak birkaç metreye kadar olabilir. Telefonunuz GPS'i desteklemeli, etkinleştirmiş olmalı ve Google Haritalar'ın ona erişmesine izin vermelidir.

  • WiFi : WiFi (kablosuz ağ) doğruluğu, tipik bir WiFi yönlendiricinin erişim aralığına benzer veya yaklaşık 200 m veya daha iyi olmalıdır. Telefonunuz WiFi'yi desteklemeli ve etkinleştirilmiş olmalıdır.

  • Hücre Kimliği : Hücre kimliği (hücre kulesi) doğruluğu, hücre kulesi yoğunluğuna ve Google'ın hücre kimliği (hücre kulesi) konum veritabanındaki mevcut verilere bağlıdır. Doğruluk, birkaç bin metreye kadar olan mesafelerde tahmin edilebilir. Not: Bazı cihazlar hücre kimliği konumunu desteklemez.

...

Not : Latitude arka planda çalışırken, pil ömrünüzü korumak için varsayılan olarak çoğu telefonda hücre kimliği (baz istasyonu) konumuna ayarlanacaktır.

Dolayısıyla, hatalı konumlar sırasında herhangi bir nedenle Google Haritalar'ı açmadıysanız, varsayılan olarak en az doğru konum bulma hizmetine ayarlanmış olacaktır; kırsal alanda daha az yoğun olan alanlar) birkaç kilometre kadar dışarı çıkabilir.

Google hesabınızdaki Konum Geçmişi sayfasını bir bilgisayarda ziyaret ederseniz, https://maps.google.com/locationhistory/b/0 adresinde , telefonunuzda gördüğünüz benzer bir harita ve yerlerin listesini göstermelidir, ancak ayrıca ne kadar doğru olduğunu görmek için kaydedilen her konumu tıklayabilirsiniz. Bir konum için mavi noktayı tıkladığınızda, Google, çevresine o konum düzeltmesinin yaklaşık (inç) doğruluğunu gösteren mavi bir daire çizer.

Konum Geçmişi doğruluk çemberi

Yukarıdaki resim 3 köyü ve bir dizi yolu kapsayan yanlış bir düzeltmeyi göstermektedir (aslında o mavi dairenin en güney ucundaki bir trendeydim).

Sorunlu konum düzeltmesinin çevresinde büyük bir mavi daire olduğu ve bu mavi dairede bir yerde olduğunuzu hesaba katabiliyorsanız, o zaman tamam olmalısınız.


İlk başta mavi nokta alanı göremedim. Sonra bir şey görmek için yakınlaştırmak gerektiğini fark ettim (çünkü GPS vardı ve böylece her konum için çok doğru bir okuma vardı). Bu özelliği gösterdiğin için teşekkürler!
Stephen Schrauger

1
@Jason, büyük doğrulukları olan bazı noktalarım buldum, ama aynı zamanda yanlış olduğunu biliyorum. Ama onlar gerçekten bulunduğum yerden bir çeyrek mil veya daha az içinde ve GPS kapalı olduğunu ve WIFI kullanılan hayal (ve bir kampüste çalışırken, wifi her yerde aynı SSID olduğunu). Bu yüzden mavi nokta gerçekte bulunduğunuz yeri kapsamasa bile, gerçekte bulunduğunuz yere yakın bir alanı kapsamalıdır. Sonuçta doğruluk bir tahmindir.
Stephen Schrauger

2
Kırsal bir yerdeyim ve hücre alımı zayıf olduğu için yüksek güçlü bir yönlü anten kullanıyorum. Birkaç yüz metrelik bir doğruluk iddia ederken, android için 25 km kadar bir yer göstermesi normaldir. Birkaç dakika sonra, benden aynı genel yönde ancak son konumdan kilometrelerce farklı bir kuleye geçebilir ve benzer şekilde doğruluğundan emin olabilir. Google, ses hızından rutin olarak daha hızlı seyahat ettiğimi düşünüyor.
mc0e

10

Bu büyük olasılıkla bir GPS konumu değil, bir WiFi erişim noktasıdır. Google'ın konum hizmeti farklı tanımlayıcılardan yararlanır:

  • Küresel Konumlama Sistemi
  • WiFi erişim noktaları
  • Hücre kuleleri

GPS oldukça doğru olsa da (kötü koşullar daha düşük doğruluk verebilir, ancak genellikle sizi çok uzakta bırakmamalıdır) ve baz istasyonları genellikle hareket etmiyor - WiFi etkin noktaları tam olarak bunu yapabilir. Anlamanız için size örnek bir durum vereceğim:

Diyelim ki Google'ın "StreetView arabaları", 2 yıl önce NYC'de evimi / daireyi geçti ve evdeki WiFi hotspot'um açıktı. Böylece hotspot'umun SSID'sini kaydettiler ve mevcut GPS konumuna bağladılar. 6 ay sonra, "ağ konumu" açıkken NYC evimden geçen biri bundan iyi bir (ve nispeten doğru) pozisyon alır: konum hizmeti Google'ın veritabanına hotspot'umun SSID'sini sordu ve koordinatları geri aldı.

Güzel, şimdiye kadar - ama bir yıl önce San Diego'ya taşınmaya karar verdim. Bunu 6 ay önce tamamladım ve WiFi hotspot'umu tekrar kurdum. Şimdi evimin yanından geçiyorsunuz, cihazınız SSID'mi algılıyor, Google'dan o sıcak noktanın yerini soruyor ... ve Google henüz veritabanını güncellemediğinden aniden NYC'desiniz!

Çoğunlukla böyle olur - ve birkaç saniye içinde birkaç kez yüzlerce kilometre yol kat ettim (kulaklarım hala bu hızlanmadan çalıyor, birkaç saniye sonra geri döndüğüm için) ...

Oraya gitme olasılığınızı kanıtlamak için, depolanan diğer konumlarınızı ve zaman damgalarını kontrol edin. Yanlış yere yakın bir zaman damgası ile bazı bulmaya çalışın. Bir kez ortaya çıktı bu verileri gerçeğe dönüştürmek için ışık hızı seyahat olmalı, hata açık olmalıdır.


Ben günlük gidip de bu sorun var aniden tren istasyonuna yürürken bir sonraki köye "taşındı". Bunu nasıl düzeltebileceğimi merak ediyorum. Bunu google'a bildirebilir miyim?
Marcel

1
Bildiğimden değil. Acaba neden verilerimizi Google ile paylaşmak zorunda kaldık (ağ konumunu kullanırken). "Resmi sebep" aynen buydu. Ama umursamıyorlar ...
Izzy

@Marcel Evet, bunu şimdi bildirebilirsiniz. Bkz android.stackexchange.com/a/117269/100457
mattm

Görünüşe göre sadece 12,200 mil batı afrika kıyılarında bir yere yürüdü çünkü birisi google, yürüdüğüm Chicago'daki bir Lakeview Hayvan Hastanesi için koordinatlar wifi berbat etti.
srboisvert

5

Noktalara tıklarsanız, orada kaydettiği zamanı alırsınız. 35 mil uzakta ve önceki konumdan dakikalar içinde ise, 1/2 saatten daha kısa bir sürede orada olmanız imkansız olacaktır. Ayrıca Wi-Fi hakkında diğerleriyle de aynı fikirdeyim. Bu hafta Michigan'da seyahat ediyordum ve Las Vegas'ta Michigan'daki bir önceki pozisyondan sadece 10 dakika sonra ortaya çıkan bir nokta var. Birinin internet bağlantısı Vegas'tan ağa gönderiliyordu.


3

GPS, konumu tahmin etmek için en iyi tahmin istatistiksel yöntemlerini kullanır ve bazen hesaplama, yuvarlama hataları, GPS yongasındaki berbat kod vb.Nedeniyle çıldırır.


5
Sorun, her zaman mevcut olmasa da, gerçekten çok doğru olan GPS değil. Sorun, "konum" hesaplamasında, pil tasarrufu için, GPS çok daha az doğru bir dizi kaynaktan veri kullanıyor olmasıdır.
Ben Voigt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.