Google Play Store'daki cihaz konumumu nasıl değiştiririm


55

Play Store'dan bir Uygulama, özellikle Vue Cinema uygulamasını indirmeye çalışıyorum, ancak bu uygulama yalnızca İngiltere'de (muhtemelen) bulunuyor.

İngiltere’ye yeni taşındım, yerimi İngiltere’ye nasıl ayarlarım?

Şu anda İngiltere'de olduğumu söylemek için google + ayarlarımı güncelledim.

Ayrıca, google hesabım bir Google Apps hesabıdır, ancak Google Apps ile ilişkilendirilmiş bir konum yok.SIM kart takılı mı?
Akış

@Flow evet, bir Giff
Gaff

@ Bağlantınız olan soruları akrabalayın, ancak geçici olarak ziyaret etmediğimden cihazımın konumunu değiştirmek istiyorum
EdmundYeung99

Yanıtlar:


44

(Mayıs 2013) Google ile bağlantı kurdum ve bu onların cevabı:

Google Play'de ülke desteği hakkında bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Google Play’deki varsayılan ödeme aracınızın fatura adresini Google Play Store’da erişilecek ülkenizi belirlemeye yardımcı olmak için kullanıyoruz. İçerik koleksiyonumuz ülkeye göre değişebilir, bu nedenle Play Store'a ilişkin görüşünüz, varsayılan ödeme yönteminizin fatura adresinde listelenen ülkenin dışında seyahat ederken diğerlerinin gördüklerinden farklı olabilir.

Bu ülkenin Play Store'una erişmek için bir ülkenin içinde bulunan fatura adresli geçerli bir ödeme yönteminizin olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Amaçladığınız ülkenin Play Store'unu görüntülemekte sorun yaşıyorsanız ve varsayılan ödeme yönteminizi değiştirmek veya mevcut bir fatura adresini Google Cüzdan'da güncellemek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1) Ödeme yöntemlerinizi yönetmek için Google Cüzdan hesabınıza giriş yapın https://wallet.google.com/manage/paymentMethods

2) Yeni bir kart ekleyin veya varsayılan ödeme aracınızı istediğiniz ülkenin içinde bulunan bir fatura adresiyle değiştirin.

3) Play Store'u açın ve indirilebilecek herhangi bir öğeye gidin

4) "Kabul et ve satın al" ekranına ulaşana kadar indirmeye başlamak için tıklayın (satın alma işlemini tamamlamanıza gerek yok)

5) Play Store'u kapatın ve Google Play Store uygulaması için verileri temizleyin (Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store> Verileri Temizle) veya tarayıcı önbelleğinizi temizleyin

6) Play Store'u tekrar açın. Şimdi, varsayılan ödeme aracınızın fatura ülkesiyle eşleşen Google Play Store'u görmelisiniz.

Hesabınıza henüz bir ödeme yöntemi eklemediyseniz, lütfen hedeflediğiniz ülke konumuyla eşleşen bir fatura adresiyle doğrudan Google Play Store'dan bir kart ekleyin. Ardından, hedeflediğiniz ülkenin Oyun Mağazasını göstermek için 3 ile 6 arasındaki adımları izleyin.

Konumla ilgili farklı bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız, lütfen önce ana ödeme yönteminizin ülkesinin istediğiniz ülkeyle eşleştiğini doğrulayın. Ülkeler eşleşiyorsa, lütfen sorununuzu çözmeme yardımcı olabilecek tüm ekran görüntülerini ve ek ayrıntıları sağlayın.

Google Play'de daha fazla içerik getirmeye devam ettikçe görüşleriniz için teşekkür ederiz. Uzandığın için teşekkürler!

(Temmuz 2015) Güncellemesi

Bu cevabın popülaritesi nedeniyle, bu cevabı geliştirmek ve güncellemek için başkalarının işaret ettiği bu cevaba bit eklemeye karar verdim.

 • Kabul et ve satın al ekranı yalnızca masaüstünde kullanılabilir (mobil değil) - teşekkürler @fwuensche
 • Google Cüzdan orijinal cevap gönderildiğinden bu yana değişti, ayrıca bu bağlantılarda adresinizi de değiştirmeyi deneyin - thanks @corbacho
 • Ayarlar
 • Adres defteri
 • Google Play Store uygulamasından tüm önbellek ve verileri temizle
 • Bir "aile hesabında" iseniz, bırakın
 • Hesabınızı kaldırma ve ekleme adımlarını deneyin - thanks @Dushy
 • Google müşteri desteği, hesaptaki adresin yenilenmesinin 30 dakika ila 24 saat arasında sürebileceğini gösteriyor.

1
4. adımda , masaüstünüzden play.google.com adresinden "Kabul et ve satın al" ekranına erişmelisiniz . Android için Google Play Store uygulamasından çalışmaz. Bu sadece benim sorunum! Thanks =)
Flavio Wuensche

Ülkenizin yerini değiştirirseniz, önceki ülkelere özgü uygulamaları kaybeder misiniz?
Peter,

Bunu ve bu sayfadaki diğer tüm yanıtları denedim, ancak hiçbiri kendi üzerinde çalışmıyordu (yeni varsayılan ödeme yöntemiyle 2 uygulama aldım ve hatta google hesabını cihazımdan kaldırdım). Bu arada cep telefonu numaramı da (güvenlik / kurtarma amaçlı) güncellemeye çalışıyordum, ancak cep telefonu numarası kodunu alıp onayladıktan sonra, her zaman benden başarısız oldu. Hesabım yanlış ülkede kalmaktan Google sunucularının tarafında bu fiyasko muhtemelen ilişkili olduğunu ortaya çıktı: bütün eski telefon numaralarını silme ve gelen (yine yenisini ekleyerek
berdario

Benim oyun mağaza elde etmek mümkün oldum sonra ..new ülke)) kapatmadan ve verilerini temizlemenin kuvveti sonra (uygun ülkeye anahtarlamalı
berdario

2
Ayrıca Google Play desteğiyle de bağlantı kurdum. İşe yarayan adımlar: wallet.google.com adresinden Google Cüzdan'a giriş yapın ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine tıklayın. "Ev adresinizi" güncelleyin (gönderi adreslerini tutan "Adres defterinden" farklı). Google Play sitesini açın ve ücretli herhangi bir öğeye gidin. 'Kabul et ve satın al' ekranına gelinceye kadar indirmeye başlamak için tıklayın (tamamlamanız gerekmez). Google Play'i kapatın ve tarayıcı önbelleğinizi temizleyin. 30 dakika bekleyin. Google Play'i tekrar açın. İşe yaramalı!
corbacho

5

Bu cevabı denedim , fakat sorunu çözmedi. Ben de Google Play desteğini aradım - bana Google Play Store uygulamasından verileri temizlettiler, ancak aynı zamanda Google hesabımı ayarlar bölümündeki Hesaplar bölümünden kaldırmamı ve geri eklememi istediler. Sonra da beni uygulamalar bölümünde 'İndirme Yöneticisi' ve 'Google Play Store' dan tekrar temizlememi sağladılar ve ondan sonra her şey mükemmel sonuçlandı.


5

İngiltere'den Avustralya'ya taşındı ve bankacılık uygulamalarını istedi. Aynı problemi yaşadım ve çeşitli şeyler denedim.

Samsung Galaxy S3'te benim için ne işe yaradı:

 • Bilgisayarınızda Gmail’e giriş yapın ve fatura adresini yeni adresle değiştirin (benim durumumda Avustralya adresi).

 • Telefonda, Ayarlar'a gidin , Hesaplar'a gidin ve Google'ı seçin . Telefonun senkronize edileceği hesabı seçin ve alttaki Hesabı kaldır seçeneğini seçin .

 • Hesap kaldırıldıktan sonra Ayarlar ana ekranına dönün , Uygulamalar'ı seçin, Google Play Store'u seçin , Durdurmaya zorla , onayla ve ardından Verileri temizle ve Önbelleği Temizle'ye dokunun .

 • Ayarlar'a geri dönün ve Hesaplar'ı seçin . Google'ı seçerek hesap ekleyin .

 • Google hesabı eklendikten ve telefonda kurulum yapıldıktan sonra ana ekrana dönün ve Google Play Store'u açın.

 • Play Store şimdi tüm ücretli uygulamaları $$$ için £££ DEĞİLTİR görüntülüyor ve uygulamayı başarıyla indirebiliyorum.


Bu son tartışıldığı için işler değişti ve burada Google tarafından daha kesin bir süreç var . Bununla birlikte, bu işlemi kesin olarak yapmak için, yeni ülkeniz için yeni bir ödeme profili oluşturduktan sonra, eski ödeme profilinizi buraya göre kapatın , sonra yukarıdaki Dushy'nin talimatlarını izleyin ( CLEAR DATA düğmesi şimdi 'Depolama altındadır ve önbelleği de temizler) . Umarım bu hala bu konuda mücadele eden herkes yardımcı olur.
Neo

1

Benim durumumda, sonunda işe yaradığı gerçek bir satın alma yapmak oldu.

Google cüzdan’da tüm bilgilerimi güncellediğim gibi, yeni adresime ekli olarak yeni bir kart ekledim ve varsayılan olarak ayarladım. Ancak bu kendi içinde yeterli değildi.

Daha sonra, yeni kartı kullanarak Google Play üzerinden bir uygulama satın almamızı öneren bir makale okudum; ödemeyi tamamlamak için tam bir geri ödeme yapmanız gerekmediğinden 15 dakika beklemeniz gerekecek.

Sonunda, Google Play Store uygulamasını kapattım ve Google Play Store uygulamasını tamamen sıfırladım (örn. Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Mağazası'na gidin ve Kapat, ardından Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle'ye tıklayın).

Bundan sonra, Play'deki sadece yeni kredi kartımın ülkesinde mevcut olan ve daha önce bölgesel kısıtlamalar nedeniyle göremediğim şeylere erişebildim.

Umarım size yardımcı olur!


Bu, bölgenizin doğru uygulanmaması nedeniyle kullanılamayan bir uygulama satın almanız gerekebileceğinden ilginçtir. en azından çalışmasını sağladın. Benim için, sadece zaman aldı
EdmundYeung99

0

ABD mağazasına ABD dışından geçiş yapmakta, önbellekleri temizlemekte bile zorlanıyordum. Hotspot Shield'ı indirdim ve etkinleştirdim, SIM kartı telefondan çıkardım, Play Store ve Download Manager'ın uygulama verilerini kaldırdım ve çalıştı!


0

Google Play desteği şöyle diyor:

 • Oyun ülkenizi yılda yalnızca bir kez değiştirebilirsiniz.

 • Ülkenizi değiştirdiğinizde, eski ülkenizde bulunan Google Play bakiyenizi yeni ülkenizde kullanamazsınız.

Yılda bir kez!!?! Ben dijital bir göçebeğim. Ülkeleri sık sık hareket ettiriyorum.

Google Play ile çalışan tüm yukarıdaki çözümler çok zahmetli.

Bu nedenle, Google Play'den kaçının ve başka bir pazar uygulamasını kullanın. Ben de öneririm:

Her ikisi de otomatik güncelleme uygulamalarına izin verir.


-1

Google hesabınızdan değiştirirseniz, hangi nedenle olursa olsun bir G + hesabı ile aynı değilse, çalışması gerekir.

Gmail'iniz varsa, ayarları> Hesaplar ve İçe Aktar> Diğer Google Hesabı ayarları altında buldum.

şu anda sayfa biraz küçük görünüyor ama umarım bu sadece tarayıcım üzerime tekrar oyun oynuyor


GMail 'e gittim -> Ayarlar -> Hesaplar ... fakat Hesap ve İçe Aktarma ve Başka Google Hesabı ayarları yok
EdmundYeung99

Yanlış tavsiye
pratnala
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.