Wi-Fi düğmesini nasıl düzeltebilirim veya kapatıp tekrar açarken Wi-Fi hatalarını nasıl önleyebilirim?


10

Bazen Wi-Fi'yi bildirim çubuğu açılır menüsündeki düğmeyi kullanarak kapattıktan sonra, bu düğmeyle tekrar açamıyorum. Düğmeye basmak hiçbir şey yapmaz, vurgulanmaz. Ben gittiğinizde Settings -> Wireless and network -> Wi-Fi settings"Wi-Fi" gösterileri Hata altında statü. Buradan açmak için "Wi-Fi" yi tıklarsam, genellikle sorunsuz bir şekilde açılır. Bazen düzeltmek için yeniden başlatmam gerekiyor.

TouchWiz Wi-Fi düğmesinin Ayarlar'da Wi-Fi'yi etkinleştirmek / devre dışı bırakmakla aynı şekilde çalışması için kullanabileceğim bir düzeltme var mı? Veya ideal olarak, Wi-Fi'nin kapatıp tekrar açtığımda hata durumuna girmesini engelleyebilmemin bir yolu var mı?

2.2 çalışan bir Galaxy S Vibrant var, ancak bu diğer Samsung telefonlarda da bildirildi ( örnek ).


Bu düğmeyi kullanarak Wifi'yi açıp kapatmakla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, çoğu gün günde en az iki kez kullanıyorum. ROM yerine 2.2 resmi Samsung işletim sistemi sürümünü kullanıyorum.
Ocak'ta

Bu da benim başıma geliyor ama: ilk kez bir hata alıyorum, yeniden başlatma kadar wifi açamıyorum, asla. İkincisi: SADECE widget veya bildirim çubuğundan değil, ayarlardan wifi açmayı denedim ve ayrıca kırılıyor!
Diego

@Matthew - Seninle aynı belirtilerim var, aynı telefon da; Yine de yeniden başlatmaya zorlandığımı hatırlamıyorum. Ayarlara gitmek neredeyse her zaman benim için ilk vuruşta işe yarar (zamanın% 90'ı). İlk kez çalışmazsa, Ayarlar'daki ikinci bir çekim her zaman işe yarar.
Joe Casadonte

Yanıtlar:


2

Aynı şeyi CyanogenMod'u çalıştıran LG G2X cihazımda da yaşadım. Bu yüzden, özel cihazınız veya yazılımınızla ilgili olduğunu düşünmüyorum. " FXR WiFi Düzeltme ve Kurtarma " uygulaması kullanılarak ılımlı bir başarı bildirildi ve Vibrant üzerinde test edildi. WiFi Fixer'ı da deneyebilirsiniz .


1

Bu bana 1 kez oldu. Ayarları kullanmak dışında yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. Ayarlarda değiştirdikten sonra, sizin için tekrar çalışıyor mu? Aynı şeyi ayarlarda da yaptım, ama bundan sonra yeniden başlatılıp başlatılmadığımı bilmiyorum.

Bu, Nero v3'te buna neden olan bir şey de olabilir.


Daha sonra tekrar gerçekleşene kadar tekrar çalışır. Bionix'de daha az görülmesine rağmen, belirli ROM'umla ilgisi yok gibi görünüyor.
Matthew

0

Droid Masrafımda TouchWiz kullanırken böyle garip problemler yaşadım. LauncherPro'yu yükledikten sonra sorun yok. Belki de TouchWiz kodunda tuhaf bir hata.


1
Hmm. Bu, Ayarlar'da bile değiştirilemediği durumu düzeltecek gibi görünüyor ve yeniden başlatmam gerekiyor, ancak sanırım denemeliyim!
Matthew

0

Aynı sinir bozucu sorunum var. Aşağıdaki sıralamanın sürekli olarak wifi'imi çalışan bir duruma geri yüklediğini gördüm:

Sorunlu "Açılıyor ...." iletisinden Ayarlar -> Wifi: 1. Görev Yöneticisi'ni etkinleştirmek için Ana Ekran düğmesini basılı tutun. 2. Listelenen tüm uygulamaları sonlandırın (genellikle bunlar yakın zamanda açılır, ancak şu anda etkin olmayan uygulamalar) 3. "Geri" düğmesine basın. Bu sizi Ayarlar -> Wifi ekranına döndürmelidir. Wifi durumu değişmiş olmalı ve şimdi "Hata" okumalıdır. 4. Kablosuz bağlantıyı açmak için onay kutusunu tıklayın. Başarılı olursa, cihaz bilinen herhangi bir erişim noktasına hemen bağlanmalıdır.

Gerçek bir düzeltme değil, ancak cihazın güç çevriminden kesinlikle daha hızlı.

Umarım bu birine yardımcı olur.


0

Sonunda telefonumu yeniden başlatmamı gerektirmeyen kolay bir çözüm buldum. (Android 2.2 çalıştıran berbat Samsung GT-I5500'de bu Wi-Fi "hata" mesajından rahatsız olduktan bir yıl sonra)

  1. Wi-Fi ayarları ekranında (Wi-Fi'yi açıp kapatacağınız yer), Menuekranın alt kısmında bir içerik menüsü açmak için telefonunuzun düğmesine dokunun .
  2. Click ' İleri '
  3. Wi-Fi uyku politikasını ' Ekran kapandığında ' yerine ' Asla ' olarak değiştirin. (Ben onu geçiş düşünüyorum herhangi ayarının başka eser aslında irade)

Bunu birkaç haftadır deniyorum ve yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Wi-Fi'yi açmak her zaman işe yaradı. Ayrıca 'Ekran kapandığında' ayarına geri döndüm. Belki 'asla' bırakmamak hatanın ortaya çıkmasını engelleyecektir, ancak uyku politikasının biraz pil tasarrufu yapmasını istiyorum.


Ne yazık ki her zaman Asla olarak ayarlamıştım!
Matthew

@ Mathew: Bilmek güzel. Ancak, sadece ayar değiştirmenin bir yeniden başlatma gerektirmeden sorunu çözebileceğini düşünüyorum. Bunu hala test edip edemeyeceğinizi bilmiyorum (orijinal postanızdan 2 yıldan fazla)
Rabarberski

-1

Benim inancım, bu, google'ın hatırlanan erişim noktalarını yedeklemede ve gereksiz yere geri yüklemede bir hata olduğudur. Hatırlanan her erişim noktasını uzun tıklamayı deneyin ve unut seçeneğini belirleyin, daha sonra her bir erişim noktası şifresini her birine yeniden bağlanırken (veya ssid'i hatırlarsanız manuel olarak) ayarlayın.


"Google" ile çevrimiçi veri yedekleme özelliklerini mi kastediyorsunuz? Bunu devre dışı bıraktım.
Matthew
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.