Google Asistan hava durumu verilerini nereden alıyor?


22

Google, Google Asistan (ve diğer hizmetler) için hava durumu verileri için hangi kaynak / veri sağlayıcıyı kullanıyor?

Tahminlerini weather.gov, weather.com, accuweather.com, wunderground.com ve weatherstreet.com adreslerine karşı kontrol ettim ve aynı lokasyon için uygun bir tane bulamadım. Sormamın nedeni, tahmin edilemeyecek kadar yanlış olduğu defalarca yaşanmış olmasıdır. Konuya ilişkin örnek: şu andaki öngörüsü yukarıdakilerin en yakınından 13 derece F daha düşük.

Yanıtlar:


17

Google, Google Web Arama Özellikleri sayfasına göre Hava Durumu Metni'ni kullanarak Hava Koşullarını gösterir .

Tüm hava koşulları ve tahminleri Weather Underground, Inc. Tarafından sağlanmıştır .

Bu nedenle, Google Asistan da aynı kaynaktan toplama yapıyor olabilir.


Resmi cevabı bulduğunuz için çok teşekkürler ve evet, Google Asistan tahminlerinin google.com'dakilerle eşleştiğini gördüm, bu aynı kaynak. Bununla birlikte, bu tahminleri aynı yer için wunderground.com'a karşı kontrol ettiğim ve çılgınca farklı tahminler bulduğumda hala çok zamanım oldu, bu yüzden bu sorunun nedenini bildiğinden emin değilim.
kevinmicke

2
Google’ın sonuçları önbelleğe alacağını düşünüyorum, bu nedenle WU’nun daha kısa bir süre içinde güncellenebileceği gibi bir miktar azalmış olabilir. Ayrıca, WU, kendi sitesini API'sini güncellediğinden daha hızlı güncelleyebilir.
Greg Bair

Başka bir cevabı işaret ettiği gibi, bu bir eskidir.
Rubén R

4

Bu soru neredeyse 5 yaşında olsa da, güncel bir cevabın güncellenmiş bilgi arayan kullanıcılara yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Günümüzde Google, hava durumu verilerini Google.com arama sonuçlarının sol alt köşesinde belirtildiği gibi herhangi bir konumun sıcaklığını ararken (kırmızı dikdörtgenle vurgulanır) weather.com'dan almaktadır .görüntü tanımını buraya girin

OP diyor Ama çok kez Google'ın hava verileri gerçek akım havalarda kapalı yoludur. Örneğin, bu yazı itibariyle, Hindistan'ın Shimla kentindeki mevcut sıcaklığın saat 9: 00'da -4 C olduğunu gösteriyor, görüntü tanımını buraya girinancak Hindistan hava durumu veya IMD'nin resmi web sitesine göre, tüm günün minimum sıcaklığı 6 Ocak 2018 için 1.4 C ve minimum sıcaklık Bütün gün genellikle sabahın erken saatlerinde olur. görüntü tanımını buraya girinBenzer şekilde, Hindistan'daki diğer şehirler ve yerler için verileri eşleştirdim ve mevcut hava durumu, mevcut hava durumu değil. Google’ın hava durumu verilerini aldığı her yerden, mevcut sıcaklığın değerini değil, önceki yılların ortalamalarını sağladıklarını düşünüyorum. Ve aynı konum için çılgınca farklı akım sıcaklıkları gösteren çeşitli hava durumu web siteleri.


weather.com'un önümüzdeki 10 gün boyunca saatlik hava durumu almanın bir yolu görünmüyor. Web sitesinde görünenden daha fazla hava durumu tahmin detayı alan bir API var mı?
Fabian Röling

1

Google arama motoru, havasını 'Hava Durumu Kanalı', 'Hava Durumu Metrosu' ve 'AccuWeather' kombinasyonundan alır.

Google Asistan’daki veriler aynı veriler gibi görünüyor ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.