Android cihazımla bir Bluetooth klavyesini taklit edebilir miyim?


34

Sunumları kontrol etmek için bir Android telefon kullanmak istiyorum. Bazı wifi yaklaşımları olduğunu biliyorum, ancak genellikle slayt gösterisini çalıştıran bilgisayar bana ait değildir ve diğer yazılımları, özellikle de uzaktan kumanda için tasarlanmış olanları kurmak ve çalıştırmaktan rahat değildir.

Bu yüzden, özellikle PC tarafında çok az kurulum gerektirdiğinden, Bluetooth HID profilini kullanarak bunu yapmanın bir yolunu arıyorum. Temel olarak, BlueMaemo'ya eşdeğer bir Android arıyorum . Bunu yapmanın bir yolu var mı?


1
Telefonunuzu başka bir cihaz için Bluetooth klavyesi olarak kullanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz?
AĞAÇ

1
Eski - bluetooth klavye olarak telefon.
jldugger

"X'i yapan bir uygulama" genellikle kaşlarını çattıyor ve muhtemelen "çok yerelleştirilmiş" olarak kapatılıyor. Sorunuzu "X yapmanın bir yolu var mı" gibi bir şeye çevirebilirseniz, sitenin amacına daha iyi uyacaktır.
ale

1
Çok yerelleştirilmiş mi? Avustralya’da uygulamalar yasaklandı mı?
jldugger

Hayır, ancak yalnızca soruma gerçekten yardımcı olan alışveriş önerileri verme eğilimindedirler. Meta hakkında birkaç tartışma var.
ale

Yanıtlar:


9

Bunu bugün gördüm ...
AndroidSpin: Android'inizi Playstation 3 veya PC'niz için Klavyeye ve Fareye Dönüştürün

Hepimizin teknolojiyi sevmesinin bir başka nedeni de, XDA üyesi berserker_devel'in bazı akıllıca gelişimi sayesinde köklü Android cihazınızı Playstation 3'ünüzde klavye veya fare olarak kullanabilirsiniz. Uygulama, BlueputDroid, beta biçiminde piyasaya sürüldü ve telefonunuzun telefonuna izin veriyor. metin girişi için imleç ve sanal veya fiziksel klavye olarak kullanılacak ekran. Bu uygulama PC'niz için de kullanılabilir, gerçekten orada aygıtlardan en çok isteyenler için. Her iki durumda da, oyuncaklarınız için kablosuz giriş aygıtları satın alırken size biraz para kazandırabilir (bluetooth ve destek almaları şartıyla).

Şu anda desteklenen sınırlı sayıda cihaz var, ancak şu anda cihazınızı kapsamıyor olsa bile, göz önünde bulundurulması gereken bir şey aktif olarak geliştiriliyor.


Umut verici, ama değerlendirme iyi görünmüyor. market.android.com/…
jldugger

Bugün orada iyi bir yorum;) Windows desteğinin mevcut eksikliği çoğu için bir sorun olacak, ama bu izlenmesi gerekenlerden biri.
FoleyIsGood

3

Google kodunda bunu yapan bir uygulama projesi var: AndroHID

Size tam bir klavye sunmuyor, kablosuz sunum veya ses / video kontrolleri vb. İçin uzaktan kumanda anlamına geliyor. Kök gerekir.

Şu anda etkin değil gibi görünüyor (2010'dan son sürüm) ve oyun mağazasında değil.


2

Kendim denemedim ama PRemoteDroid bluetooth üzerinden çalıştığını söylüyor.

Pazardan:

Telefonunuzu Wifi ve Bluetooth üzerinden bilgisayarınız için uzaktan kumanda cihazı (GMote gibi) olarak kullanın! Ana özellikleri: - Fare ve klavye kontrolü - Dosya gezgini - Ekran yakalama


Not olarak, bu kontrol edilen PC tarafının bir sunucu uygulamasını çalıştırmasını gerektiriyor gibi görünmektedir.
jldugger

Evet, şöyle görünüyor: / Diğer cevabım bu çalışmayı elde etmek için en iyi şans gibi görünüyor - bu gece denemeye çalışacak.
FoleyIsGood

1

İndirebilir olabilir Android için TeamViewer sonra karşıdan TeamViewer Portable (bazı aşağı kaydırma). Bu şekilde TeamViewer'ı USB sürücünüzden kurmanız gerekmeden daha sonra TeamViewer for Android ile bağlayabilirsiniz. Ev bilgisayarıma bağlanmak ve bazı dosyaları indirmek için kullandım - EVO'mda harika çalışıyor.

Bu yardımcı olur umarım

Düzenleme - Denemek için sabırsızlanıyorum bu yüzden bir şans verdim. Oldukça iyi çalışıyor ancak yalnızca ana ekrana erişebiliyorsunuz (ikincil ekran üzerinde fareyle herhangi bir şeyi işaret edemiyorsunuz). Ayrıca, sunumun ikincil ekranda yayınlanmasından bu yana "İleri" oku tıklayabilmem için "Sunucu Görünümü" nü etkinleştirmem gerekiyordu. Denedim bilgisayar Wifi ve benim EVO 3G idi.


Çok iyi çalışıyor ve Linux için etkileyici bir desteğe sahip (Fedora 19 + Android 4) - bu yorumu yazmak için kullanıldı :-) - bunun için de kullanılan en iyi Android ekran jeybaord'a bu bağlantı dahil . Şimdi sadece kaydırma nasıl çalışacağım ...
Wilf


-3

Sizi güvenle kendi uygulamam olan AndroidRC'ye havale edebilirim . Tüm Windows PC işletim sistemi sürümlerine sahip tüm Android cihazlar için çalışır (denenmiş ve test edilmiş, kararlı, küçük hatalar dahil değildir).

Bir sunucu uygulaması gerektiriyor, ancak bunun için fare ve klavyeden ayrı bir ek Windows programı yerel desteği alıyorsunuz:

  • VLC Oynatıcı
  • BS Oyuncu
  • Winamp Player
  • Priz
  • iTunes
  • Windows güç kontrolleri
  • Windows medya anahtarları kontrolü

3
Ankete açıkça PC'de herhangi bir yazılım yüklemek istemediğini söyledi. Kendi sitenizi tanıtmak bu sitede iyi, ancak sadece soru ile ilgili olduğunda.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.