Bir Android telefonu harici bir monitöre, klavyeye ve fareye bağlayabilir miyim?


46

Bir şekilde bir monitörü, klavyeyi ve fareyi bir Android telefona bağlamak ve ardından hafif bir bilgisayar (netbook benzeri) olarak kullanmak mümkün müdür? Öyleyse, hangi Android sürümü / telefon türü destekliyor ve nasıl yapılabilir?

2 yıl önce, REDFLY'in arkasındaki adamların terminalleri ile çalışan bir konsept kanıtı sunduğunu biliyorum ; ama bu konuda başka hiçbir şey duymadım ve son 2 yılda Android ile pek çok şey değişti.

Yanıtlar:


18

Samsung , Galaxy Tab için hemen hemen tam boyutlu bir klavyeye bağlanan ve bir dizüstü bilgisayarın ekranı gibi bir konumda ilerleyen bir yuvaya sahip . Ayrıca, ekranlarını televizyona çıkartabilen, genellikle özel bir dönüştürücü kabloya ihtiyaç duyan bir video veya HDMI çıkışı olan bir dizi Android cihazı da vardır.

Bluetooth, klavye bağlamak için bir seçenektir, KeyPro ( AppBrain Link ) ( Resmi Web Sitesi ) ve Teknik Blueinput ( AppBrain Link ) ( Resmi Web Sitesi ), birçok Bluetooth klavyesini bağlamak için Bluetooth HID kullanmanıza izin vermek için telefonunuza sürücü yükler (deneme sürümleri ücretsizdir). Cihazınızın uyumluluğunu test edin, ancak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, tam olarak çalışabilmesi için kayıt olmanız gerekir. Kök alırsanız, Bluetooth HID (klavye) sürücülerini telefonunuza yüklemek için başka seçenekler de vardır.

Ayrıca, klavye ve fareler gibi çevre birimlerinin Bluetooth kullanarak Android cihazlara bağlanmasıyla ilgili bu önceki sorulara bakın.

Gönderen Android Honeycomb (Android 3.1) yukarıya doğru olabilir, USB Sunucu desteği onların donanımda yerleşiktir gereken bazı cihazlarda, takmak ve normal USB klavye ve fareyi kullanmak (USB dönüştürücü kablo uygun USB ana mikro USB ile). Motorola Xoom cihazımda ara sıra bir klavye kullandım.


16

Motorola az önce peşinde olduğunuz şeyi yapan 'Atrix' telefonunu gösteriyor. Görünüşe göre 'bu yıl sonra' ( kaynak ) yüzünden .

İşte yerleştirme özelliklerinin bir videosu .


Çok etkileyici olsa da, bunun diğer telefon türleriyle de yapılabileceğini umuyorum.
Oak

Evet, umarım öyledir .. LÜTFEN. LG Optimus btw hızını alıyorum.
sinni800

1
Bir (eski) Atrix 4G sahibi olarak, bunun müthiş bir fikir olduğunu ancak Motorola tarafından çok kötü şekilde yürütüldüğünü yorumlayabilirim. İlk olarak, açılışta dock telefon kadar pahalıydı (~ 500 $). Fiyat o zamandan bu yana önemli ölçüde düştü (AT&T'den 50 $ çevrimiçi). En büyük dezavantajı Dock işlevselliği için kullanılan eski ve çok kısıtlayıcı bir Linux inşa Motorola. Uzun lafın kısası - bir dizüstü bilgisayar değiştirme değil. Belki bir netbook.
Chahk


3

Samsung Galaxy Nexus telefonuma bağlı bir bluetooth klavye, bluetooth fare ve harici monitör kullanarak bu yanıtı yazıyorum. Harika çalışıyor ve kurulumu çok basitti. Özel bir sürücüye veya uygulamaya gerek yok. Bir Dell S2409Wb monitör, eski bir RocketFish Klavye ve eski bir RocketFish Fare kullanıyorum.


2
Kulağa harika geliyor! Özel bir şey yapmak zorunda mıydınız, yoksa sadece Bluetooth menüsünden aygıtları eşleştirdiniz mi?
Meşe

2
Özel birşey yok. Sadece bluetooth menüsünden eşleştirin. Ekran için bir mhl adaptör kullandım.
hidro

2

Asus EEE Pad Transformer yakın artık sonra ve var olan etmektir. Pil ömrünü uzatma yöntemini de seviyorum. Yine de bu amaç için biraz daha güçlü bir şeyi beklerdim. Benim durumumda 512Mb ram olan bir tek çekirdekli kol işlemciyi kullanmanın bir masaüstü deneyimi olarak oldukça yavaş hissedeceğini hissediyorum.

Unutulmaması gereken diğer bir şey, Android'in bir masaüstünde alışkın olduğunuz tüm klavye kısayollarını desteklememesidir. Umarım bu değişir çünkü benim için bariz bir evrim. Gerçekten de böyle bir kişisel bilgisayar ünitesi kavramı 15 yıldır beklediğim bir şey!


Asus Transformer Prime'da bu yorumu yazmak - bir touchpad bile var (“imleci üzerine geldiğinde web'deki her şey mouseover olaylarını duymuyor, özellikle flash video oynatıcılardaki menüleri otomatik gizleme için geçerlidir)
www0z0k

şimdi daha iyi, padphone! tegra 3 her şey cihaz. Umarım iyi sonuçlanır!
barrymac

1

Android için ubuntu için Google, videoda, android telefonunuzun hala harici bir monitöre nasıl bağlanabileceğini ve tamamen işlevsel bir masaüstü olarak kullanılabileceğini gösterir. Harika şeyler, zihin üfleme!


1
Android için Ubuntu gerçekten kulağa çok hoş geliyor. Ancak Canonical, bu işlevselliği ilerleyen yeni cihazlara kurmak için başlangıçta üreticiler ve taşıyıcılarla birlikte çalışacaklarını söyledi. Donanım gereklilikleri oldukça üst düzey olmakla birlikte / kitlelere yayınladıkları zaman bile ubuntu.com/devices/android/features-and-specs (çift çekirdekli CPU 1 + GHz, hızlandırılmış grafikler, HDMI çıkışı, USB host) ) çok daha eski telefonlar üzerinde çalışmayacaktı. Bunun dışında harika bir gelişme.
Chahk
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.