fastboot cihazı görmüyor


34

Bu sorunla ilgili birçok makale okudum ancak çözemiyorum. Geliştirici uygulamasını telefona wifi kullanarak yüklemeye karar verdim. Bunu yapmak için telefonumla bazı şeyler yapmam gerekiyor. İlk adım, bootloader'ın kilidini açmaktır. Adım 8'de biriktiriyorum fastboot oem get_identifier_token, bilgi gösteriliyor < waiting to device >. adbcihazımı görüyor ama fastbootyapamıyorum. Bir fikir?

Telefonum HTC Wildfire Sve bunlar benim izleyeceğim adımlar:

 1. Telefonu yeniden başlattım ve FASTBOOT USBmoda girdim
 2. fastboot oem get_identifier_tokenKomutu çalıştırmayı denedim ama başarılı olamadım.

Windows 7 Professional kullanıyorum ve telefonum olarak tanındı HT1CSTR05155.


1
Telefon modeli nedir ve hangi talimatları izliyorsunuz? Telefonu hızlı önyükleme modunda yeniden başlattınız mı (örn. Kullanarak adb reboot bootloader)? Bilgisayarda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ve telefonu o sırada nasıl tanıyor?
Sergey Vlasov

Sergey, düzenlememe bakın.
pepuch

Bootloader'ı güncellediniz mi? ***LOCKED***Bootloader'a önyükleme yaptıktan sonra telefon ekranında görmelisiniz , aksi takdirde kilidi açmak için uygun bootloader sürümünüz yoktur. Ayrıca, çağrıldığında telefonun hiçbir soru işareti olmadan Aygıt Yöneticisi'nde görünüp görünmediğini kontrol edin fastboot oem get_identifier_token- soru işaretini görmek, hızlı yükleme sürücüsünün doğru yüklenmediği anlamına gelir.
Sergey Vlasov

Yanıtlar:


28

Linux / OSX

Fastboot'u root olarak veya sudo ile çalıştırın.

Diğer OS: krediler


1
eğer sudo fastboot oem unlockçalışmıyorsa, ile root olun sudo -s, sonra çalıştırın fastboot oem unlock.
gihanchanuka

2
@gihanchanuka Bu benim için püf noktası, teşekkürler!
stommestack

Maalesef bağlantınız öldü.
Kirk Woll

26

Cihazı önyükleyici içine yeniden başlatıyor ve önyükleyici menüsünde fastboot USB'ye mi giriyorsunuz?

Deneyin:

adb reboot bootloader

Ardından, fastboot moduna girmek için ekrandaki talimatları arayın.


1
Fastboot'um cihazı tespit etmiyordu ama adm iyi çalışıyordu ve cevabınız beni ne kaçırdığıma yöneltti.
Mojtaba Rezaeian

9

Sorun çözüldü. Sonunda android için sürücüleri yüklü olmadığını gördüm. Bu siteden sürücüler yükledim http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126036 ve cihaz görünmüyor fastboot. Anlamadığım bir şey neden adbcihazı görüp fastbootgörmemek.


5
Bunun nedeni, telefonun bu modlarda bilgisayara farklı aygıt tanımlayıcıları sunması ve farklı sürücülere ihtiyaç duymasıdır; bu nedenle, bir mod için uygun sürücülerin kurulması mümkündür, ancak diğeri için değil. fastbootProgram basit ve sadece gösterecektir < waiting for device >sürücülerini yoksa sonsuza mesajı. Ancak, sürücüler doğru yüklendiyse aynı mesaj görüntülenebilir, ancak telefon hızlı önyükleme aygıtı kimlikleriyle doğru durumda değil.
Sergey Vlasov

6

ADB ve fastboot farklı USB sürücüleri gerektirir.

Telefonunuz açıkken cihazınızı adb altında görüyorsanız, sürücüyü yükleyene kadar fastboot tarafından algılanmaz ve bu nedenle "cihazı bekliyor" mesajı görüntülenir.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Aygıt yöneticinizi açın ve aynı anda sesi açma, kapatma ve açma / kapatma düğmesine aynı anda basarak aygıtınızı hızlı başlatmaya başlayın
 2. Cihaz yöneticisinin yenilendiğini fark edeceksiniz ve şimdi telefonunuzda sarı bir simge var.
 3. Google USB sürücüsünü indirin , bu bir zip dosyasıdır, bu yüzden devam edin ve yerel dizinde açın
 4. Cihazınız için sarı üçgene sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleyin, yerel depolamadan seçenek güncelleme seçeneğini seçin ve önceki adımda çıkartılan dosyaların altındaki "usb_driver" klasörünü seçin
 5. Şimdi gitmeye hazırsınız, fastboot oem kilidini şimdi cihazı algılayacak

2

Hemen farketmedim, ancak farklı ADB sürücüleri ve Fastboot sürücüleri var. SDK ekstralarıyla google usb sürücülerini kurdum ve ADB harika çalıştı ancak fastboot modunda yanıp sönmeye çalışan "cihazı bekliyor" aldım.

Kontrol panelinden cihaz yöneticisine gittim ve "Android 1.0" cihazını, sarı simgenin düzgün çalışmadığını gösteren gördüm. Sürücüyü güncellemek ve hızlı önyükleme girişi olan mevcut sürücüler listesinden seçim yapmak zorunda kaldım.


2

HTC Desire S cihazımda 'pepuch' ile aynı problemi gördüm. Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerini çalıştıran nispeten yeni bilgisayarlarda farklı sürücüler denedim. yaptığım eski (masaüstü) bilgisayar ve bilgisayar Desire S'imi fastboot USB modunda algılamayı başardı ve kimlik kartını okumayı başardım. Çözüme zevkten bağlantı aşağıdaki gibidir: http://forums.androidcentral.com/htc-one-rooting-roms-hacks/345350-htc-one-pc-doesn-t-recognize-bootloader.html

Fastboot USB'ye başlamadan önce yaptığım tek şey, telefonun HTC sürücüsünü Windows 7 kutusuna yüklemek ve Android çalışırken ve çalışırken telefonun algılandığını doğrulamaktı.


1

Sorun: Aynı Android cihaz için adb ve fastboot modları, Windows altında ayrı cihazlar olarak tanınıyor

Senaryo: cihaz ile görünür, adb devicesancak algılanmadı fastboot devicesve buradaki diğer öneriler çalışmıyor; hala Windows'ta "aygıt beklet" ile bitiyorsunuz ve Google USB sürücüsünü kullanarak rahul pandey'in cevabı üzerinden kurulacak bir sürücü seçemiyorsunuz .

Olası Çözüm: fastboot modundayken cihazınızın sürücüsünü Aygıt Yöneticisi'nde manuel olarak güncelleyin

Adımlar:

 1. Cihazınız için Android USB sürücülerini indirin ve yükleyin. Örneğin, Samsung telefonları için Samsung sürücüleri veya (saygıdeğer) Google Galaxy Nexus
 2. Aynı anda + + tuşlarına adb reboot bootloaderbasarak veya tuşunu kullanarak cihazı hızlı önyükleme moduna alınVolume UpVolume DownPower
 3. Aygıt Yöneticisi'ni
 4. Tanınmayan cihazınızı listede kolayca bulabilmeniz için Android cihazınızı prizden çekin / takın
 5. Diğer Aygıtlar altında , Android telefonunuzu sarı bir üçgenle bulun
 6. Üzerinde sağ tıklayın ve: Update driver> Browse my computer for driver software>Let me pick from a list of available drivers on my computer
 7. Yeni kurduğunuz sürücüyü arayın ve seçin. Google Galaxy Nexus'um için öyleydi Samsung Android ADB Interface.

Sorununuzu çözecek herhangi bir şans ile. Artık cihazınız için bootloader unlock yöntemini kullanabilirsiniz (veya benim durumumda bir OEM ROM'u yanıp sönüyor).

Teşekkürler: https://android.stackexchange.com/a/106468/52235 Beni doğru yöne çevirdiği için.


0

fastboot sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyin

fastboot yaparken

 1. cihaz yöneticisini aç
 2. android genişlet
 3. bir cihaz olmalı
 4. sağ tık
 5. kaldırma
 6. "sürücü yazılımını sil" seçeneğinin işaretini kaldırın
 7. büyüteçli bilgisayara tıklayın (araç çubuğunda)
 8. düzeltilmezse, tekrarlayın, ancak silme sürücüsünü kontrol edin (indirmeniz gerekebilir)

0

Eğer hiçbir sürücü Windows 10 veya 8.1 / 8'de çalışmıyorsa ve amacınız bootboot.img (muhtemelen S-ON'unuz olduğundan dolayı) flaşı için fastboot kullanmaksa, Linux yolu: Bir USB çubuğu hazırlayın ve Live Linux kullanın Çubuğa Ubuntu veya Lubuntu gibi bir Live Linux yaratın ve kurun. Live sürümüne önyükleme yapın (belki de Windows'ta VirtualBox VM kullanabilirsiniz, emin değilsiniz). Terminali Ctrl + Alt + T ile açın. Tür (/ /c ile yorum yapmadan):

sudo apt-get update //updates apt get
sudo apt-get install android-tools-fastboot //installs fastboot
sudo apt-get install android-tools-adb //optionally get adb
sudo fastboot devices // should show the device, don't forget the sudo!!
sudo fastboot flash boot ~/pathto/boot.img //sudo is doing the trick here, which is missing on Windows !!!
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.