Tüm dosyalar MTP üzerinden görünmez


105

Cyanogenmod 10'lu LG L5 (e610 model) cihazım var. Telefonu Linux ile bir bilgisayara bağladığımda (mtpfs yüklü), hem dahili depolama alanını hem de SD kartı görebiliyorum. Ancak içlerinde gezindiğimde bazı dosyaları göremiyorum.

Örneğin, telefonda dosya yöneticisi uygulamasını açarsam, Internal storage/Notificationsdizinde birkaç dosya görebilirim , ancak bilgisayardaki dizin bu dosyalardan yalnızca birini gösterir.

USB bağlantı türünü PTP'ye (kamera) değiştirirsem - OS X'in yerel olarak MTP'yi desteklememesi nedeniyle - Image Capture, telefonu bir kamera olarak görür, ancak telefonda bulunan tüm resimlerin yalnızca üçte birini görebilir.

Denemek için bir Windows makinem yok, ancak sonuçların benzer olacağından şüpheleniyorum.

Cyanogenmod'u en son geceye yükseltmeyi denedim, temizleyip yeniden kurdum - aynı sonuçlar. Neler olduğuna dair bir fikrin var mı? Tüm dosyaların ana bilgisayarda görünmesini nasıl sağlayabilirim?


1
SO üzerinde benzer bir soru: stackoverflow.com/questions/13737261/…
Vadzim

Lineage OS 14.1 (Android 7.1.2) çalıştıran LG G3 ile de aynı sorunu yaşıyorum ve yeniden başlatma işlemi sorunu çözmüyor, MTP yerine USB depolama alanını seçmek de düzeltmiyor.
Shayan

Ben 100'üncü yükselticiyim.
aslaMind9

Yanıtlar:


71

Bu, görünüşe göre Android’de Ekim 2012’den bu yana Google tarafından bile onaylanmayan bilinen bir hatadır , hata # 2  - Android cihazında dosya oluşturma yöntemine bağlı olarak, bu dosyalar cihaza kadar MTP kullanarak cihaza erişilirken görünmez kalabilir. yeniden başlatıldı.

Bilinen geçici çözümler şunlardır:

 • Telefon tarafından destekleniyorsa, MTP yerine USB depolama modunu kullanın. Bu görünüşe göre LG Optimus L5 (e610) için bir seçenek değil, çünkü bu telefonun bir USB depolama aygıtı olarak dışa aktarılamayan birleşik dahili depolama alanı var (dosya depolama alanı /data/mediaaynı ext4dosya sisteminde yer alıyor /data).

 • “Medya Depolama” uygulamasının verilerini temizleyin, ardından medya veritabanını yeniden oluşturmak için SDrescan uygulamasını kullanın ( burada tartışılır ).

 • AirDroid veya Samba sunucu uygulamalarından biri gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanarak dosyaları ağ üzerinden paylaşın (ikinci durumda sunucuyu Windows dahil olmak üzere çoğu istemciden erişilebilir duruma getirmek için root olmanız gerekir).


7
Ah! Cihazı yeniden başlatmanın yardımcı olabileceğinin farkında değildim. Bunu deneyeyim.
Aleks G

1
Dahili SDCard için çalışmayabilirken, UMS'yi destekleyen harici SDCard için bir çözüm olabilir :)
Izzy

1
Henüz yeterli üne sahip olmadığım için, benim için çalışan başka bir seçenek daha eklemek istiyorum: dosyaları "adb pull" ile kopyalamak. Temel olarak bu, MTP'yi kullanmayı bırakmayı bıraktığım anlamına geliyor, iyi çalışıyor, ancak sorun iyi çalışıyor gibi görünüyor , ama artık güvenemiyorum.
Charles Roberto Canato

1
Bulduğum en iyi geçici çözüm, Linux (veya Windows) bilgisayardan SSHelper (bir Android ssh sunucusu) ve rsync kurmak. Hızlı bağlantı için USB bağlantısı kullanın. Bu cevapta ayrıntılı olarak açıklanmıştır .
Organik bağımlı

1
TLDR, telefon yeniden - Her yazma sonra görünüşe göre o android, yeniden başlatmada dosya IO için geçerli endüstri standardı olması nedeniyle ...
ThorSummoner

34

Ayarlar> uygulamalar> tüm uygulamalar> medya depolama> 'verileri temizle' seçeneğine gidin ...

Yeniden başlat ve her şey bir kez daha Windows Gezgini'nde görünecek.


1
Cevabınız için teşekkürler. Ancak, (1) başka bir cevapta olmayan yeni bir şey eklemediğinizi unutmayın; (2) medya depolama alanındaki verileri hiç bir şekilde silmeye gerek yoktur; basit bir yeniden başlatma hile yapar.
Aleks G

5
@Aleks G aslında bu benim için çalışan en iyi ve en doğrudan (hızlı) talimatlardı. Güzel bir cevap :). Diğer cevap, (şükür) dediği gibi ben SDrescan kullanmaya gerek yoktu ve bu cevabı söyledi kesin bir şey yapmak gerekir MUYDUNUZ - rebooting vermedi değil benim durumumda çalışır.

4
Nexus 5'imdeki en son güncellememde, Media Storage uygulaması gizlendi. Media storage uygulamasını bulmak için, uygulamalar ekranındaki menüden "Show System Apps" (Sistem Uygulamalarını Göster) seçeneğini seçmelisiniz. YMMV.
Nir Levy,

Bunu eklemek istiyorum (en azından, kullanıyorum Marshamallow ROM'unda), Media Storage verilerini silmek çoğu dosyayı yeniden görüntülemek için işe yarıyor, ancak yine de görüntülenmeyen dosyalar var. Evet, neredeyse 2017, bunlar zaten eski bir soru ve cevaplar ve bu sorun hala var.
Charles Roberto Canato

17

ScoobyDo kullanıcısının yanıtı benzer

 1. USB kablosunu telefondan çıkarın.
 2. Medya Depolama uygulamasında 'Verileri temizle'yi tıklayın.
 3. Sonra 'Zorla durdur'.
 4. USB kablosunu tekrar telefona takın.
 5. Medya Depolama uygulaması yeniden başlatılır ve medya listesini yeniden oluşturur.
 6. Eksik dosyalar var.
 7. Bu benim için önemli olan yeniden başlatmadan kaçınır.

Kilometreniz değişebilir


3
Kilometrem değişiyor :) Android 4.3 ile Xperia Z1 cihazımda, Media Storage uygulaması USB bağlantısını yeniden bağladıktan sonra yeniden başlatılıyor ancak medya listesini yeniden oluşturmaya başlamıyor. Telefon masaüstümde görünüyor ancak dosya göstermiyor. Veritabanını yeniden oluşturmak için telefonu yeniden başlatmam gerekiyor. Üzerinde çalıştığı cihazlar için en hızlı çözüm gibi gözüküyor!
Daniel Saner


3

Ben bir Galaxy notu 3 çalıştırıyorum

Buldum sorunun çözümü, android dosya tarayıcısını kullanarak ve indirdiğim klasörü / dosyayı taşıyarak, dağınık olmayan başka bir dizine taşımaktı.

Bu, indirdiğim ve bilgisayarıma çektiğim 50mb .rar dosyasını görmemi sağladı.

Bu çözüm kimseye yardım edecek mi bilmiyorum ama benim için işe yaradı.

Hepinize teşekkürler :)


2

Menü> Sistem Ayarları> Depolama bölümüne gidin.

 1. SD kartını çıkarın ve "Tamam" a basın
 2. SD kartı tak

Bildirim kartında medya dosyalarını SD kartta taranıyor ... görebilirsiniz . Bu da iyi olduğunuz anlamına gelir ve SD karttakiler yeniden taranır, böylece onları şimdi görebilirsiniz :)


Bunu denedim ama işe yaramadı.
Rameez Ahmed Sayad,

1
 1. Cihazınızı bilgisayardan ayırın
 2. Film dosyası "Playlist" gibi bir dizine dosya yöneticisi ile
 3. Şimdi cihazınızı tekrar bağlayın ve dosyalarınızı dosyalarınızla yapın :)

0

Galaxy Note-3'teki bu sorunu bu şekilde çözdüm:

 • Android cihazınıza FTP Dosya Sunucusu Uygulamasını yükleyin
 • Bilgisayarınızda: Harita ağ sürücüsü -> Ağ konumu ekle -> FTP sitesi seç -> FTP sunucusunun ip adresini girin
 • "Sunucu" ya (oy birliğiyle veya kimliği ile) bağlanın, android cihazdaki TÜM klasörlere ve dosyalara erişebileceksiniz.

Cevabınız için teşekkürler, ama bu benim durumumda yardımcı olmayacak, (1) Benim bir pencere makinem yok; ve (2) masaüstlerimizdeki politikalar, giden ftp bağlantılarını açıkça engeller.
Aleks G,


0

Bağlantı verilen "Medya Rescanner" uygulamasını @georgiecasey denedim, ancak hiçbir şey yapmadı. Ancak, telefonumdaki bir Dosya Gezgini uygulamasını kullanarak eksik olan klasörü "Müzik" den "Müzik1" e yeniden adlandırmak hile yaptı - hemen Android Dosya Aktarımı’nda belirdi. Basit, hızlı, kirli :)

Aktarma işleminiz bittiğinde klasör kolayca yeniden adlandırılabilir. Bu tek seferlik transferler için kolay çözüm, belki de yinelenen kişiler için en iyisi değil.


0

Tek yapmam gereken android cihazı yeniden başlatmak . Benim durumumda bir lenovo tablet, model A10-70F, Android sürüm 6.0.


Yeniden başlatma, LG G3'ümde çalışmadı.
Shayan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.