Desen kilidini yalnızca belirli zamanlarda nasıl isteyebilirim?


12

Desenin kilidini yalnızca belirli zamanlarda gerektirebilir mi? Örneğin, işteyken, desen kilidini açmak istemiyorum, ancak, işte olmadığım zaman yapıyorum.

Mümkün mü?

Yanıtlar:


3

Elbette. Tasker gibi bir otomasyon uygulaması kullanıyorsanız , ofisinizde olduğunuzu algılarsa, telefonunuzun ekran koruyucuyu devre dışı bırakmasını sağlayabilirsiniz. Konumunuzu tespit etmek birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Referans olarak kullanılabilirse veya hücre kimliğine bağlıysa, bir yarıçap tanımlayan herhangi bir WiFi kullanabilirsiniz.

Lütfen gözyaşı olmadan Konum olarak adlandırılan bir kılavuza bakın . Tasker'ın konumunuzu tanımlayabileceği çeşitli yolları açıklar. Artıları ve eksileri, pil ömrü ve doğruluk arasındaki değişimi açıklar.

Ofisimin yakınındayken tüm hacimleri azaltmak için Tasker'ı cep telefonumda kullanıyorum. Bunu bir profil oluşturarak ve Stateilk bağlamım olarak seçerek yaptım.

resim açıklamasını buraya girin

Bir sonraki ekranda Select Phone Actionseçtim Phoneve seçeneği seçtim Cell near. Bu, aşağıdaki ekranı getirdi:

resim açıklamasını buraya girin

Tara düğmesine bastığımda Tasker hücre kulesinin kimliğiyle yakın günlüğe kaydetmeye başladı. Bir süre bıraktım ve ofisimin etrafında dolaştım, böylece maksimum kimlikleri toplayacak. Başlangıçta Tasker'ın sadece son sekiz kimliği koruduğunu düşündüm, ancak profili XML'ye aktardığımda birçok girdi görebiliyordum. Dolayısıyla, taramaya ne kadar çok zaman ayırır ve etrafta daha fazla yürüyüş yaparsanız, konumunuzu başarılı bir şekilde tanıma olasılığı da o kadar artar.

Peki bu sadece yarı iş. Daha sonra bu profil aktifken Tasker'ın yapabileceği bir eylem atadım. İki tür görev vardır - bunlardan biri giriş görevi, diğeri çıkış görevi olarak adlandırılır. KeyguardTuş koruyucuyu giriş görevi olarak kapatmak için eylem kullandım , bu da bu profil aktif hale getirildiğinde tetiklenir. Bu Keyguardeylem devre dışı bırakıldığında anahtar görevini çıkış görevi olarak açmak için aynı eylemi kullandım .


1

Evet, çeşitli bağlamlara bağlı olarak telefonun tuş takımını (telefon kilidi) genişletmek ve devre dışı bırakmak mümkündür (Örnek, ofiste olduğunda)

Telefonumu kişisel olarak ayarladım. Kurulumum, telefonumun GPS konum koordinatlarının bir yaklaştırmasını kullanarak ofiste olup olmadığımı belirlemek için Tasker'ı (Playstore'da ücretli bir otomasyon uygulaması) kullanıyor ve ardından etkinleştirebilme ve Telefon tuş anahtarını devre dışı bırak

Not - Sistem Ayarları, anahtar grubunu değiştirebilmek için root gerektirir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.