Daha iyi bir üçgenleme için Android'in veritabanına nasıl bir WiFi erişim noktası gönderebilirim?


18

Bildiğimiz gibi, iç mekandaki konumumuzu bulmak için Android, yakındaki Wi-Fi Hotspot'ların konumlarını üçgenleme için kullanıyor. Ancak, daha iyi bir üçgenlemeden yararlanmak için mahallemdeki Wi-Fi erişim noktalarını Google'ın / Android'in veritabanına nasıl gönderebilirim? Türkiye'de yaşıyorum ve ABD'de bu Hotspotları topladığı iddia edilen Google Street View Otomobilleri burada yok. Nirengi hakkında daha fazla bilgi için burada benzer konulara bir göz atın:

Google haritalarının neden WiFi'ye ihtiyacı var?

Android kaba konumu nasıl alıyor?

Şimdiden teşekkürler.

Yanıtlar:


12

TL; DR sürümü: Sadece GPS kullanın.

Uzun sürüm: Wifi konumlandırmayı açın ("Konum ve Güvenlik> Kablosuz ağ kullan"), GPS'i açın ("Konum ve Güvenlik> Kablosuz ağ kullan"), Google Haritalar (veya diğer GPS uygulamalarını) kullanın, ardından Kent.

Bu hizmetlerin her ikisini de açtığınızda, GPS bir "düzeltme" edinmeden önce Android, Wifi'nin MAC / SSID ve Cell Tower baz istasyonlarını çevrenizdeki CID / LAC'yi Google sunucusuna gönderir ve Google'ın sunucusu konum bilgilerinizi geri gönderir; GPS bir "düzeltme" edindikten sonra, cihazınız Wifi MAC / SSID, Hücre Kulesi CID / LAC ve GPS konumunuzu Google sunucusuna gönderir ve Google'ın sunucusu kendi Wifi veritabanını geliştirmek için bu bilgileri toplar.

Not: Cihazın sinyal gücü ve muhtemelen ping gecikmesi gibi başka veriler de gönderebileceğine inanıyorum; ama bunların özelliklerinden emin değilim.

Ayrıca Google'ın destek forumundan :

yazan Christopher (Google Çalışanı)

Konumunuz Google'ın hücre kimliği (baz istasyonu) veya WiFi (kablosuz ağ) konum veritabanını kullanarak bir Google Haritalar veya Latitude tarafından yanlış algılanıyorsa, mobil cihazlar için Google Haritalar'ı kullanarak Google'ın veritabanını düzeltmek için güncellenmiş bilgiler sağlamanıza yardımcı olabilirsiniz. Şu anda, Google'ın konum veritabanlarında bireysel güncellemeler sağlayamazsınız, ancak bunlar zaman içinde sürekli olarak güncellenmekte ve geliştirilmektedir.

Google Haritalar'ı bir Android 2.0+, Windows Mobile veya Symbian S60 telefonda açın ve GPS'yi etkinleştirin. Haritalar aynı anda bir GPS uydusuna ve bir baz istasyonu veya WiFi yönlendiricisine bağlıyken, bağlı olduğunuz baz istasyonu veya WiFi yönlendiricisi için güncellenmiş anonim coğrafi veriler sağlayacaksınız. Bu verilerin anonim olduğunu ve Google'ın konum veritabanında değişiklik yapılmadan önce sizden ve diğer kullanıcılardan önemli miktarda veri gerektirebileceğini lütfen unutmayın.

Android: Ayarlar> Konum ve güvenlik> Kablosuz ağları kullan seçeneğini etkinleştirmeniz ve daha önce anonim konum verilerinin toplanması için onay vermeniz gerekir. 'Kablosuz ağları kullan' ayarının işaretini kaldırarak ve yeniden kontrol ederek onay verip vermediğinizi kontrol edebilirsiniz.


"Bu verilerin anonim olduğunu ve Google'ın konum veritabanında değişiklik yapılmadan önce sizden ve diğer kullanıcılardan önemli miktarda veri gerektirebileceğini lütfen unutmayın." Bu nedenle, HotSpots'un yakınında yürümek, konumlarını Google'ın Veritabanına göndermenin garantili bir yolu değildir. Yine de kullanabileceğim tek kişi bu mu? Konumlarının Google'dan kaydedilmesi için, yanlarında minimum yürüme süresi olduğunu düşünüyor musunuz? Değilse, Kablosuz ağımın konumlarının gönderilip gönderilmediğini nasıl kontrol edebilirim? HotSpot'larımı kontrol etmek için Google'ın db'sini sorgulamanın herhangi bir yolu var mı? Çok sordum. yardımın için teşekkürler.
Özgür

1
@Comptrol: Hayır, Wifi konumlandırma ve GPS'i aynı anda kullanırken verileriniz her zaman Google'ın veritabanına gönderilir; ancak, diğer bazı kullanıcılar söz konusu alanda ilgili etkin noktanın bulunduğunu onaylayana kadar verileriniz hemen kullanılamayabilir . Google, belirli bir MAC / SSID için tüm veri noktalarını çeşitli kullanıcılardan "kümelendirir" ve Wifi istasyonunun en olası konumunu hesaplar. Konumunuzun haritasını çıkarmaya yardımcı olmak istiyorsanız, tanıdığınız herkese, bulunduğunuz bölgede dolaşmak için GPS özellikli bir telefon olduğunu bildirin.
Yalan Ryan

1
Wifi'nin başlangıçta asla konumlandırma için tasarlanmadığını unutmayın, bu nedenle tek bir yerde oturan tek bir cihazın Wifi'nin erişim noktasının konumunu belirlemesinin (hatta cihaz ile erişim noktası arasındaki mesafeyi tahmin etmesinin) hiçbir yolu yoktur.
Yalan Ryan

1
"HotSpot'larımı kontrol etmek için Google'ın db'sini sorgulamanın herhangi bir yolu var mı?" Anlayabildiğim kadarıyla öyle düşünmüyorum. Bununla birlikte, Google Gears, geliştiricilerin veritabanlarını sorgulamalarına izin veren Coğrafi Konum API'sına sahiptir, Gears'ı hiç kullanmadım, ancak yalnızca kendi hotspot'unuzdan oluşan bir sorgu göndermeyi deneyebilirsiniz, bu yüzden bunun işe yarayıp yaramayacağını söyleyemem hatta mümkün olabilir.
Yalan Ryan

Wifi hiçbir zaman konumlandırma amaçlı olmamasına rağmen, sınırlı menzili (cep telefonu kulelerinin 100'leri ila 1000'leri ile karşılaştırıldığında 10 metre), kaba bir konum için iyi bir üçgenlemenin gerekli olmadığı anlamına gelir. Çoğu zaman, sadece wifi sinyalini alabilmek, kaba konumunuzu makul bir şekilde doğru bir şekilde alır.
GAThrawn

3

Lie Ryan'ın yukarıdaki harika cevabının yanı sıra, bu Kablosuz Konum Hata Formunun yanlış yerleştirilmiş Hotspot'ları düzeltmek ve yenilerini göndermek için oldukça uygun olduğunu düşünüyorum . Bunu deneyen var mı? :)

Cihazınız bir WiFi veya kablosuz ağa bağlıyken ve Google'ın WiFi Konum veritabanını kullanarak bir Google ürünü çok yanlış bir konum (ör. Yanlış şehir, eyalet veya ülke) bildirdiğinde lütfen bu formu kullanın. Konumunuzu bu formu göndermek için yanlış bir şekilde bildirildiğinde, bağlandığınız kablosuz ağda bir bilgisayar kullanmanız gerekir.

Not: Bu bilgilerin gönderilmesi, yönlendiricinizin veya erişim noktanızın Google'ın WiFi Konum veritabanındaki konumunu hemen düzeltmeyebilir, ancak WiFi konum veritabanı da dahil olmak üzere Google'ın ürün ve hizmetlerinin genel kalitesini iyileştirmek için kullanılacaktır.


1
Bir kez kullandım ve hiçbir şeyi değiştirmedi. Altı ay sonra bile daha önce yaşadığım yerdeydim. :) Bağlantı şimdi gösteriliyor: Bu formun süresi doldu.
Akış

0

Neden wifi AP'nizin SID'ini güncellemiyorsunuz? Daha sonra konumun önceki verilerden arınmış olacağına inanıyorum.


1
SID'yi nasıl güncellersiniz? Cevap çok kısa. Bunu nasıl başaracağınıza dair bir özet vermek için yeniden düzenlemek en iyisi olabilir mi?
t0mm13b

-1

Yönlendiricinize erişiminiz varsa, kablosuz MAC adresini klonlayabilirsiniz. DD-WRT ile benimkini yaptım ve şimdi doğru yeri alıyorum. Tek yapmam gereken MAC adresinin bir kısmını değiştirmekti.

Yine de yanlış gidebilecek iki şey: 1. Yönlendiriciniz bunu yapmanıza izin vermeyebilir (ve üzerine DD-WRT yükleyemeyebilirsiniz) 2. Yanlış yere neden olan wi-fi ağı, bilgisayarınızdan değil yönlendirici. Bunun dışında, hızlı bir düzeltme.


1
MAC adreslerini klonlamak, daha sonra sorunlara neden olma eğilimindedir ve nadiren bir soruna iyi bir çözümdür. Özellikle, GPS noktasının yakınındaki Google Haritalar'da (cihazınızda wifi açıkken) Google Haritalar'ı kullanmanın yeni AP'yi kaydedeceği ve binanızın yakınında GPS kullanan daha fazla cihaz, veritabanı daha hızlı güncellenecek .
GAThrawn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.