Android'imi PC monitörümde nasıl görüntüleyebilirim?


16

İnterneti temizledim ve buraya son umudum olarak geldim.

Şu anda Galaxy S4, M919v var. İki adet 24 inç Samsung monitörüm var.

Android ekranımı monitörlerimden birinde görüntülememin bir yolu var mı?

Temel olarak Android telefonumu Android telefonumu kullanarak oynamak istiyorum, ancak monitörlerimde görüntülemek istiyorum. 24 inç monitörüm telefonumla aynı çözünürlüğe sahip, bu yüzden grafiklerin harika olması gerektiğini düşünüyorum.

Herhangi bir ek konektör satın almadan bu soruna bir WIFI / mikro-usb kablo çözümü bulmaya çalışıyorum.Korkarım bu çözümlerin hiçbiri iyi değil. Splashtop gördüğüm en yumuşak şey, ama ne yazık ki sadece masaüstünü android üzerinde görüntüler ve tam tersi değil.
LearnIT


Yanıtlar:


9

Sorunuzda ek konektör satın almak istemediğinizden bahsettiniz. Özellikle herhangi bir sebep var mı? Para harcamak için ne kadar isteksizsiniz? Çözünürlük sorun olmayacak, gecikme olacak.

Ödemeyi kesinlikle yapmak istemiyorsanız, telefonunuzda bir VNC sunucusu çalıştırmayı deneyin ve ardından bilgisayarınızdaki bir VNC görüntüleme programını kullanarak bağlanın. Laptop Magazine burada çok iyi bir yol gösteriyor: Bir Android Cihazı PC'nizden Kontrol Etme . Onlar $ 9.99 olan VMLite VNC Server referans ama ücretsiz olan diğer VNC sunucu programları bulabilirsiniz (birkaç korkunç güvenilir görünmüyor, IMO). Ancak, sizin için ne ödeme olsun; ucuz bir kablosuz çözüm, giriş gecikmesi anlamına gelir. Oyunlarınızı oynamak çok zor olacak ve deneyim genellikle zayıf olacaktır.

Birkaç dolar yönetebiliyorsanız, bir Mikro USB'den HDMI MHL Adaptörüne ( 5pin ila 11pin Mikro USB Adaptörü ile - ince baskıyı mutlaka okuyun!) 15 $ (ish) artı bir HDMI kablosu size çok düşük gecikme süresi olan kablolu bir çözüm sunar.

Kablosuz bir şey istiyorsanız ama aynı zamanda gerçekten oyun oynamak istiyorsanız, en iyi bahsiniz S4'ün WiFi Direct / Miracast özelliklerinden yararlanan bir adaptördür. Bu, Samsung WI-FI All-Share Cast Hub (55 $), NETGEAR Push2TV (60 $) veya benzeri anlamına gelir.

Sizin için ne kadar değerli?
2

Bir çözüm, HDMI adaptörü için bir yuva veya MHL (mikro USB form faktörü) 'dir. Hızlı bir Google veya Amazon araması, Samsung yerine 3. bir tarafla giderseniz 20 ABD doları altında ihtiyacınız olanı bulmalıdır.

Not: Bazı telefon modellerindeki bazı ROM'lar HDMI çıkışını desteklemez (örn. İ9100'deki CM10) muhtemelen S4'ünüzde bir sorun oluşturmaz, ancak Samsung olmayan bir ROM'u yanıp söntüyseniz iki kez kontrol etmek isteyebilirsiniz.


2

Asus PC Link , Android ekranınızı PC monitöründe incelemek için en hızlı çözümlerden biriydi. Ölçtüğüm gecikme 140 ms idi. Miracast gecikmesi 300-500 ms'ye yakın bir şeydi (kabul edilebilir aralığı standart tarafından belirtilmez, bu nedenle değişir).0

Samsung cihazınız olduğu düşünüldüğünde, Samsung Sidesync alakalı olur mu? Hem USB kablosu hem de WiFi üzerinden bağlanabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.