Yeni bir SMS alındığında bilgisayarımdan nasıl haberdar olabilirim?


30

Bilgisayarımla çalışırken cep telefonum yanımda yatıyor ve her yeni SMS veya WhatsApp mesajı aldığımda, telefonu alıp mesajı okumak ve cevaplamak zorunda kalıyorum.

Cep telefonumu bilgisayarıma Bluetooth, WLAN veya USB üzerinden bağlayabilmem için bir Uygulama veya başka bir olasılık varsa, bilgisayarımın masaüstünden SMS mesajları okuyabilir ve gönderebilirsem çok hoş olurdu.

Bunun birkaç avantajı olurdu:

  • Sayfa içeriğini kopyalamak daha kolaydır. Bilgisayarımda içerik olan birine SMS göndermek istiyorum. Bu yüzden artık yazmak zorunda değilim ama sadece kopyalayıp yapıştırın

  • Çalışma sürecim telefonumu kapmak zorunda kalmam kadar rahatsız edici değil

  • Klavyeyle yazmak cep telefonundan daha kolay ve hızlı

Yani benim sorularım:

  • Bunu yapabilen herhangi bir uygulama / program var mı?

  • eğer değilse, en azından teknik olarak mümkün olacak mı ya da böyle bir uygulamayı engelleyen herhangi bir kısıtlama var mı?


Süper kullanıcı için eşdeğer soru: superuser.com/questions/86076/… (ama gerçekten bir kopya değil ;-))
Flow

Yanıtlar:


12

Android'iniz varsa, Texdro'u deneyin. Diğer ilgili uygulamalardan birkaçını denedim ve bu benim için en iyisini yaptı. Bilgisayarınızdan metin göndermenizi ve almanızı sağlar. Ayrıca, program çalışırken telefonunuzdaki SMS bildirimlerini susturmanıza olanak tanır; böylece yalnızca bilgisayarınızda size haber verebilirsiniz (veya her ikisinden de haberdar olabilirsiniz). Uygulamanın ücretsiz sürümü sadece WiFi üzerinden bağlanmanıza izin verir ve Pro sürümü USB ve Bluetooth seçeneklerini ekler. WiFi bağlantısı benim için iyi çalıştığından, çoğunlukla geliştiriciyi desteklemek için kullanışlı $$ $$ aldığımda muhtemelen pro sürümünü satın alacağım.

Texdro - AppBrain'de Android için Masaüstü SMS

Android Market QR Kodu
QR kod


1
Bu artık Market'te bulunmuyor gibi görünüyor ve başka bir yerde bulamıyorum. Geliştiricinin sitesi de kapalı.
Matthew

6

SuperUser'da da benzer bir soru var: https://superuser.com/questions/86076/send-sms-from-pc-through-android-phone

gtalksms , çeşitli olayları tetikleyecek bir GTalk mesajı göndererek çeşitli komutlar (sms gönderme dahil) göndermenize olanak tanır; Resmi Google Talk istemcisi kendinize mesaj göndermenize izin vermediğinden veya alternatif olarak telefonunuz için farklı bir hesap kullanabildiğinizden, 3. parti Gtalk yazılımına (örneğin, Pidgin) ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bağlantıyı indir (Android'de aç) veya QR'yi tara:

Gtalk qr kodu

ayrıca, Android 2.2 veya daha üstünü kullanıyorsanız ve ChromeToPhone uygulamalarını (Android'de açın) yüklüyse, FoxToPhone'u (Firefox'ta aç) veya ChromeToPhone'u ( Firefox'ta aç) kullanarak telefonunuza, panoya isteğe bağlı bir metin (Kopyala-Yapıştır tamponu) gönderebilirsiniz. Chrome'da aç) uzantısı. FoxToPhone'u kullanarak Telefona Gönder düğmesini sağ tıklayın ve "Pano gönder" i tıklayın ve panodaki herhangi bir metin, Android'deki Uzun Metin> Yapıştır ile herhangi bir metin kutusuna yapıştırabileceğiniz telefonun panosuna gönderilir. Uygulamayı indir (Android'de aç) veya QR'yi tara:

telefon uygulamaları pazarına chrome link


Güzel akılda tutulması yarar, ancak OP mümkün olduğunca telefonunu almak zorunda kalmamasını istedi ...
Sparx

1
@Sparx: Henüz sms göndermeyi denemedim, ancak gtalksms telefona dokunmadan sms gönderebilir ve okuyabilir.
Yalan Ryan

5

Android Notifier’a benzer , isteğinizin bir bölümünü sunar - bilgisayarınızdaki bildirimler ve mesajların metni. Maalesef cevap verme özelliğini göremiyorum. Bu iyi bir özellik gibi gözüküyor, belki geliştiricilerden isteyebilirsiniz.


4

Bunu Google Voice ile yapabilirsiniz, ancak insanlar gerçek telefon numaranızı değil GVoice numaranızı yazmak zorunda kalacaklarından belki de ideal değildir. Elbette web arayüzü ve harika bir Chrome eklentisi var (Chrome kullanıyorsanız).


Google Voice şu anda yalnızca ABD’de kullanılabilir. Bu çözüm geçerli olmayabilir.
MBraedley

Kanada’dayım; ABD dışına çıkarmak kolaydır. Telefon görüşmeleri için metin kullanmaktan daha zor olsa da.
Matthew


3

Pdanet'in buna izin verdiğini biliyorum, ancak telefonumu bağlarken sadece kullandım. Ancak, telefonunuzu modem olarak kullanmadan SMS özelliğini kullanmanın bir yolu olması gerektiğini düşünüyorum.


3

Henüz belirtilmeyen ve oldukça kullanışlı bulduğum bir alternatif de SMS yedekleme araçlarından biri.

Örneğin SMS Yedekleme (açık kaynaklı SMS Yedekleme ), SMS'inizi GMail'de seçtiğiniz bir etikete yedekleyecektir. Bu şekilde onları standart e-posta istemcinize ve GMail web arayüzüne, telefonunuza ulaştığı anda ulaştırın.

Bu tür bir çözümün avantajı, normal e-posta iş akışınıza uymasıdır. Ayrıca, harika GMail arama yeteneklerini ve metninizin GMail web arayüzü üzerinden her yerde kullanılabilmesini sağlar.

Aynı şeyi yapan başka uygulamalar var (örneğin SMS Backup + ve Gmail’e yedekleme , kişisel olarak SMS Yedekleme kullanıyorum)


2

Mesajlaşma yeteneklerini denemedim, ancak MyPhoneExplorer Wi-Fi üzerinden PC'nize bağlanıyor (cihaz + PC'de gerekli yazılım) ücretsiz bir yazılımdır ve kişilerinizi / mesajlarınızı vs. PC'nizle senkronize etmenize olanak tanır. Mevcut seçeneklerden biri de PC’nizde gelen bir SMS göründüğünde bir bildirim açmaktır.

SMS yoluyla Sohbet tabanlı bir sohbet için de destek var.

Şuna bakın - sizin için işe yarayıp yaramadığına bakın.


2

EasySMS , web tarayıcınızda SMS okumanıza / yazmanıza izin verir. Wifi, USB veya Bluetooth ile bağlanabilirsiniz.


2

Bir başka "uzaktan telefon kontrolü" tipi seçeneği de SMS ve hemen hemen her şeyi idare edecek Airdroid olacaktır. Aynı zamanda ücretsiz.


1

RemoteSMS'in tam sürümünü edindim ve beni geri aradım. Nexus One cihazıma metinleri ve hatta bazen e-postaları göndermeyi umursamıyorum, ama yine de bütün gün bilgisayarımın önünde oturuyorum ve klavyede yazmak çok büyük bir gelişme.

Sınırlı ücretsiz sürümü hiç denemedim, ancak böyle bir sürüm var.

Özellikleri listeleyebilirdim, ancak sizi yalnızca bu bilgilerin (artı ekran görüntülerinin) var olduğu yere yönlendireceğim:

RemoteSMS Tam Sürüm

RemoteSMS Ücretsiz Sürüm0

MAXS (Modüler Android XMPP Suite) , yeni bir SMS alındığında, XMPP üzerinden sizi bilgilendirir . Ayrıca, Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Batarya bildirimi ve cevaplama sistemi içerir. Ek olarak, Android cihazınıza ve Android cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanarak "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığından MAXS'in en büyük avantajlarından biri. Gelecekte bir tane olmasına rağmen.

Not: SSS'ye göre MAXS'a dahil olduğumu açıklamak zorundayım. MAXS açık kaynaklı bir GPLv3 lisanslı Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.