Üç nokta (üç nokta) girmenin hızlı yolu?


13

Samsung klavyesinde ".,?" aynı tuşta ve T9 yöntemine benzer şekilde erişildi (bunun Android klavyeler için standart olup olmadığını bilmiyorum).

İyi bir fikir, ancak hızlı bir şekilde üç noktaya nasıl girebilirim (üç nokta)? Ben gelip en iyi:

dot space del dot space del dot

Oldukça beceriksiz, ama noktaya dokunmaktan çok daha hızlı ve bir sonraki dokunuş artık noktayı değiştirmeyene kadar iki kez bekleyin. Kesinlikle daha iyi bir yol olmalı mı?

Güncelleme

Galaxy Tab'de başka bir klavye düzeni seçme seçeneği yoktur; Görünüşe göre diğer Samsung cihazlarında (bkz. GAThrawn'ın cevabı). Burada hangi seçenekleri seçebileceğimi görebilirsiniz:

Yerel Ayar ve Metin Samsung tuş takımı ayarları

Yanıtlar:


3

AnySoftKeyboard'u ( Android Market'te mevcut) yüklemenizi öneririm , 1 saniye basarak kanlı iyi bir keybaord. [.] anahtarında üç noktayla ek bir anahtar daha vardır! Bu klavyede de harika bulduğum şey, standart Androïd klavyesinin sağlamadığı ülke klavyenizi yükleyebilmeniz ... Test edin ... benimseyeceksiniz!


Giriş dili altında standart Samsung klavyenin klavye düzenini değiştirebiliyorum ; ama AnySoftKeyboard'u seviyorum. Hatta benim sonraki sorum olurdu gecikmesiz umlaut tuşları, özellikleri ...
pesche

AnySoftKeyboard'dan GO klavyeye geçildi , çünkü Alman mizanpajlı düğmeler ve klavyenin kaybolmasını sağlayan "yok" düğmesi var (bunu AnySoftKeyboard ile bulabilir).
pesche

1

Android'in yerel klavyesinde bir süre basılı tutulmasıyla ilgili başka bir karakter kümesi elde edebileceğinizi biliyorsunuz. Temiz Android Nougat'lı bir Nokia 6'm var. İlk önce sayısal moda geçerek (sol alt taraftaki? 123 tuşunu kullanarak) ve sonra nokta tuşunu (boşluk çubuğu arasında) tutarak üç nokta karakteri (üç nokta / nokta / tam durak / ondalık nokta değil) girebilirsiniz. ve sağ alt kısımdaki Enter tuşuna basın). Üç nokta nokta bu şekilde gösterilen tek ek karakter olduğundan, basitçe anahtarın serbest bırakılmasıyla girilir ...

resim açıklamasını buraya girin


1
bu ekran görüntüsünü biraz
Dan Brown

0

Samsung Portre Tuş Takımı'nı 3x4 Tuş Takımı olarak ayarlanmış ve "XT9" kapalı durumdayken Dikey tuş takımı türü mi kullanıyorsunuz?

Yeni başlayanlar için, cihazınızda önceden yüklenmiş çok sayıda farklı klavye türü vardır, farklı bir klavyeye veya moda geçerseniz, "..." düğmesine 3 kez basarak "..." tuşuna basabilirsiniz. buton.

Diğer klavye seçeneklerinize girmeden önce, telefona "..." sırasını yeni öğrenilmiş bir "kelime" olarak öğretebilirsiniz. Gidin Ayarlar > - Yerel ve metin -> Samsung tuş takımı , artık bir seçenek görmelisiniz XT9 bu işaretli olduğundan emin olun ve sonra sen geçebiliriz XT9 gelişmiş ayarları ve görene kadar aşağı kaydırma T9 benim kelime basın Ekleme kelime ve türünü üç noktada, sanki bir kelime gibiydik ve kurtarıyorlardı.

Şimdi yazarken bunu dot (wait) dot dotbiraz daha hızlı yapabilmelisiniz .

Alternatif olarak klavye modunuzu değiştirin, Ayarlar -> Yerel ayar ve metin -> Samsung tuş takımı , Dikey tuş takımı türleri seçeneklerinizden birini burada Qwerty tuş takımı bu tuş takımı normal bir bilgisayar klavyesine çok benziyor ve dot dot dotherhangi bir şeye ihtiyaç duymadan basabilirsiniz . duraklamalar.

Son olarak, Galaxy Tab üzerinde önceden yüklenmiş Swype klavyeniz olmalıdır, bunu açmak için Ayarlar -> Yerel ayar ve metin -> Giriş Yöntemi'ni seçin ve Swype'ı seçin . Bu Samsung Qwerty klavyesine çok benziyor ve aynı şekilde kullanabilirsiniz dot dot dot, parmağınızı klavyeyi kaydırarak kelimeleri girmek için tamamen farklı ve hızlı (biraz pratik yaptıktan sonra) bir yol. Swype, ilk açtığınızda bunu nasıl yapacağınızı göstermek için bir öğretici açmalıdır.


Samsung tuş takımı altında Dikey tuş takımı türleri seçeneğim yok, başka bir klavye seçmenin yolu yok. Swype ile henüz pek pratik yapmadım, bir deneyeceğim; @Cedric tarafından bahsedilen AnySoftKeyboard olsa da iyi çalışıyor.
pesche

@pesche yeterince adil, Swype'ı seviyorum, herkes yapmıyor - en sevdiğiniz şeyi kullanın. Tam olarak Dikey tuş takımı türleri olarak adlandırılmayabilir , ancak farklı Samsung tuş takımı düzenleri arasında seçim yapmanızı sağlayan benzer bir şey denen bir seçeneğiniz olmalıdır.
GAThrawn

kullanabileceğiniz seçenekler için güncellenmiş sorulara bakın. Tuş takımı türleri seçeneğiniz nerede ?
pesche

@pesche İkinci ekran görüntünüzdeki Giriş dilinin üstünde, bu sayfada birkaç küçük seçeneğim daha var. Buna bir Froyo Galaxy S'nin Samsung Tuş Takımı ayarlarında bakıyorum, ancak Qwerty seçeneğinin T9'dan daha büyük bir ekranda çok daha mantıklı olduğu için Sekmede orada olacağını varsaymıştım. Dikey Tuş Takımı türlerinde "Qwerty Tuş Takımı", "3x4 Tuş Takımı" (bu T9 stili) ve "El Yazısı kutusu 1" & "El Yazısı kutusu 2" seçeneklerim var.
GAThrawn

Swype'a geçmenin daha hızlı yolu: herhangi bir metin giriş kutusuna uzun basın ve bir menü "Giriş türünü değiştir" veya bunun gibi bir şeyle açılmalıdır.
keithjgrant
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.