PC'den SD Kart Telefona kopyaladığım bir HTML dosyasını nasıl açabilirim?


33

PC'den SD Kart Telefona kopyaladığım bir HTML dosyasını nasıl açabilirim?

HTML Viewer olan varsayılan uygulamayla açmayı denedim, ancak "Web sayfası mevcut değil" sistem sayfasını alıyorum. Tarayıcının gösterdiği URL:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/To%20Read.html?text/html

Herhangi bir fikir?

Teşekkürler.


2
Diğer bazı dosya türleriyle de ilgilenen benzer (daha yeni) bir soru: Yerel dosyaları varsayılan Android tarayıcısında nasıl açabilirim?
eldarerathis

Orada bunun için bir uygulama ", aynı zamanda var tarayıcıda açık tekabül Bir dosya yöneticisindeki bir html dosyası tıklamanızı sağlayan, ve açılır file://seçtiğiniz bir tarayıcı uygulamasında.
JonasCz - Eski Monica

Yanıtlar:


22

Tarayıcıyı, formatta bir URL ile istediğiniz dosyaya yönlendirebilmelisiniz file:///path/to/file.html. Örneğin, bunu EVO'muzda SD kartımın kök dizinine kaydettiğim bir dosyayla post.htmltarayıcıyı başlatıp URL'yi girerek yaptım file:///sdcard/post.html.

Alternatif olarak, dosya yöneticim "HTML Viewer" ile bir HTML dosyasını açmama izin veriyor. Bu, özellik bakımından zengin değil ve benim için görüntü oluşturmuyor gibi görünüyordu (oysa tarayıcı yolu her şeyi düzgün yükledi). Dosya yöneticim bana dosyayı tarayıcıda veya sahip olduğum diğer tarayıcılardan birinde (Firefox ve Opera Mobile) açma seçeneği sunmuyor.


Mükemmel teşekkür ederim! Sadece file://(sadece 2 ileri eğik çizgi) ile de çalışıyor gibi görünüyor . Ayrıca haklısınız, bu dosyayı gerçek tarayıcıdan değil, dosya tarayıcı uygulamasından açan HTMLViewer yazılımıdır. Android size gelecekte gelecekte umarım, HTML dosyalarını ve böyle bir yüklü tarayıcıyı kullanarak açma seçeneği sunmalıdır.
Francisc

Opera ile aynı çalışıyorum. Bağlanamıyorum, ağ ayarlarını kontrol etmemi istiyor. :(
Amit Kumar Gupta

Ben zorunda kaldı file://mnt/sdcard/ve onu Chrome'un dahili dosya gezginini gösterdi. Kullanmak için yer imlerine ekleyin. Ana ekran kısayolu çalışmadı.
user300375

Peki ya dahili depolama? Hangi yolu kullanmalı?
Fedor Steeman

3

Sadece yaz file://localhost/

Opera Mobile'da çalışıyor.


Benim için file://localhost/mnt/sdcard/çalışmıyor ama Opera 30.0.1856 (24 Haziran 2015) sürümünde (yerel dosyaları açamayan Opera Mini ile karıştırmayın). Bu tür dosyaları ES Dosya Gezgini ile açmanın çok uygun olduğunu bulundu : dosyaya uzun dokunun -> Diğer ->
Farklı

3

Dosyanız varsa, /mnt/sdcard/test/file.htmlaşağıdakileri kullanarak tarayıcıdan erişebilirsiniz:

content://com.android.htmlfileprovider/sdcard/test/file.html

Not:

Dosya konumunuz boşluk içermemelidir, yani /mnt/sdcard/test location/file.htmlURL% 20 ile değiştirilse bile çalışmaz.

Ayrıca, URL’yi yer imlerine eklemek yardımcı olur!


3
content://URL'nin yalnızca bir google araması beni yönlendirir.
Jack M

2

Birkaç kişi dosya adında boşluk olması sorununu kabul ediyor. Netleştireceğim.

Android Linux tabanlı ve bu nedenle bir posix dosya sistemi kullanıyor. Bu, boşluk içeren dosya adlarının sorunlara neden olduğu anlamına gelir. Bir dosya veya dizin oluşturuyorsanız boşluk kullanmayın; onları dışarıda bırakın veya nokta ( .), kısa çizgi ( -) veya alt çizgi ( _) kullanın. İçinde boşluk olan mevcut bir dosyayı yüklemek için dosyayı alıntılamanız gerekir.

Sorunundaki örneği kullanarak değiştirin:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/To%20Read.html?text/html

Bununla:

content://com.android.htmlfileprovider/mnt/sdcard/Documents/"To Read.html"?text/html

Aksi takdirde bir dosyayı açıyorsanız, dizenin tamamını alıntı yapabilirsiniz. Bunun gibi:

"/mnt/sdcard/Documents/To Read.html"

Sorun yaratabilecek alanlara ek olarak, posix sistemleri Windows'ta izin verilmeyen dosya adlarındaki karakterlere izin verir. Dosyaların sistemler arasında kopyalanmasında sorun yaşanmaması için, bazılarında Windows'ta da izin verilmesine rağmen, aşağıdaki karakterleri dosya adlarına dahil etmeyin:/ \ ? * : % " < > | + # '

Başka sorunlardan kaçınmak için dosya adlarında tutarlı bir büyük harf kullanımı kullanın. Posix sistemlerinin büyük / küçük harfe duyarlı olduğunu, yani dosya adlarının büyük / küçük harf duyarlı olduğunu unutmayın. Bunun anlamı, file.txt, FILE.TXT, file.TXT, File.txt, georgE.txt, vb. Hepsi Windows'ta aynı dosya olarak kabul edilirken, bir posix sistemindeki tüm farklı dosyalardır.


1

VERIZON'dan Droid 4 (ICS) adresinde tarayıcının adres kutusunu alıyorum:

/mnt/sdcard-ext/my_page/index.html

Ardından bir yer imi olarak ayarlayın. Chrome'u kullanıyorum, bilgisayarımdaki gibi bir giriş sayfası ayarlayabildiğimden emin değilim. Bu SD kartımda lotsa pix ile bir klasörde.

Perdenin galerinizi doldurmasını engellemek için dizine önündeki gibi bir süre verin /.my_page/. Konumu kontrol etmek için kök gezgini veya bir terminal emülatörü kullanın.

Bence mnt/sdcard/cihaz dahili depolamaya mayıs noktayı.


1
dizini gizlemek yerine (isimlendirmek yerine .my_page), dizine bir boş dosya koyabilirsiniz .nomedia- dizini daha kolay bulma avantajı ile (gizli olmadığı için), yine de "galerinizi karıştırmadan". Medya tarayıcı içinde bu dosyanın bulunduğu tüm dizinleri atlar.
Izzy


0

Sadece dosyayı ".html" ekleyerek yeniden adlandırın. Örneğin, dosya adı "abcd" ise, onu abcd.hmtl olarak yeniden adlandırın. Bu android 2.3 benim için çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.