Desen ekran kilidi devre dışı bırakılamıyor


21

Kısa süre önce PdaNet + 'ı kurdum. Wifi tethering kullanmak için bir sertifika kabul etmemi ve bir ekran kilidi deseni ayarlamamı istedi. O zamandan beri kaldırdım ve FoxFi sertifikasını kaldırdım, ancak yine de ekran kilidini devre dışı bırakamıyorum (ki gerçekten istemiyorum).

Herhangi bir öneri?


Sizinkiyle tam olarak aynı değil, ancak Kurumsal Ayarlar veya Sertifikalar açıkken ekran kilidini devre dışı bırakma veya kaldırıldıktan sonra ekran kilidini devre dışı bırakma ile ilgili bu sorular size yardımcı olabilir: Ekran kilidini etkinleştirmeden CA'yı yükleme / Nasıl yaparım kurumsal yönetici ayarları kaldırılsın mı? / Şirket ayarları nasıl kaldırılır? / Sertifika Zorunlu PIN kilit ekranı olmadan yükleme
GAThrawn

Yanıtlar:


30

Bugün aynı sorunu yaşadım.

SettingsAdresine gidin ve Foxfi'yi yönetici olarak kaldırdığınızdan emin olun. Adresine gidin Trusted credentials > User > and remove Foxfi. Sonra geri dön Settings > Security > and Clear credentials. O zaman kilit kodunu değiştirmene izin verir! :)


2
Çalıştı, ancak cihazımda: 5.1.1 Ayarlar> Güvenlik> Sertifika yönetimi -> Kimlik bilgilerini temizle
Ronen Festinger

Açık kimlik bilgileri çalışmalıdır. Başlamazsa cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Huawei P9 üzerinde çalıştı.
zamber

14

Bana da aynı şey oldu.

Yapmanız gereken tek şey "güvenlik" e gitmek, sonra "kimlik bilgisi deposu" na inmek ve tüm kimlik bilgilerini silmek. Geri dönebilirsin ve hepsi bitti.


Git Settings> - Securityiçin> Scroll - Credential Storagebölüm -> seçin Clear credentials.
Saif

4

Bunun basit bir çözümü var. Öncelikle şifre kilidini desen kilidine değiştirin. Ardından 5 kez yanlış desen girin. Şifremi unuttum. Bunu tıklayın ve hesap ayrıntılarını girin. Ardından kilit türünü değiştirmek için bir ekran görünecektir. Geri düğmesine bastığınızda otomatik olarak hiçbiri ayarlanmayacaktır.


Lol. Bunun işe yaradığına inanamıyorum. Teşekkürler
Niklas R

1

Bu benim için kırmızı bir ringa balığı oldu. Kilit ekranından kurtulmak için şifremi son bir kez girmek zorunda kaldım. Kilitsiz bir kapıyı itmemiştim.

bu yüzden Ayarlar-> Güvenlik-> Kilit Ekranı Parolasını Girin


1
Teşekkürler, bu cevap benim için doğru çözüm oldu, cevaplarınızı görene kadar ne yapmam gerektiğini anlamadım.
KoKo

1

Ayarlara gidin ve veri kullanım seçeneğinin altındaki daha fazlasına gidin. Sonra VPN'ye gidin ve tüm VPN'leri silin (sadece hepsini temizleyin). Ekran kilidi ayarını engelleyen budur.


0

Kilit ekranı güvenliğini Ayarlar> Güvenlik> Ekran Kilidi'nde bir yerde kapatabilmeli ve ardından kilidini ya da kilidini açmak için basit bir slaydı veya istediğinizi değiştirebilmelisiniz. S3'ümde bu şekilde elde edersiniz, ancak sahip olduğunuz telefon ne olursa olsun sizinki benzer olmalıdır.

Diğer sorununuzu gidermek için telefonumdaki Güvenlik sekmesinde de "Cihaz Yöneticileri" adlı bir sekme bulunmalıdır. Bu sekmeye girdiğinizde, hangi uygulamaların erişebildiğini kontrol etmenize ve işaretini kaldırmanıza olanak tanır. Bunu değiştirmenizi engelleyen uygulamanın işaretini kaldırırsanız, sorununuzu çözebilirsiniz.


Güvenlik ekranında, "Yönetici tarafından devre dışı bırakıldı, şifreleme ilkesi veya kimlik bilgileri deposu" metni ile "Hiçbiri" seçeneği gri renkte görünür. Slayt seçeneği ile aynı.
user36664

En azından kilidini açmak için bir slayt veya kalıptan başka bir şey seçebilir misiniz?
VarnerBeast14

Hayır, yukarıdaki düzenlemeye bakın.
user36664

Cihazın yöneticisi değil misiniz? Güncellenmiş cevabımı kontrol et.
VarnerBeast14

Cihaz yöneticilerindeki tek şey, devre dışı bırakılan Motorola Cihaz Politikası'dır.
user36664

0

Gerçekten de sertifikayı tutarken kilit ekranını kaldırmanın bir yolu vardır: bir desen kilidi ayarlayın ve 5-10 kez "kötü bir desen" ile telefonun kilidini açmaya çalışın, bir hata mesajı gösterecek, şimdi "Unutulan Desen'i seçin ?" ve gmail / şifrenizi girin. Bu adımlardan sonra ekran kilidi sertifikayı kaldırmadan kaldırılır. "


Bu çalışıyor. Yine de, "hiçbiri" seçeneği @ Merisol'un cevabını denemeden hala devre dışı bırakıldı
IsmailS

0

yönetici şifreleme politikası veya kimlik bilgileri deposu tarafından devre dışı bırakma

Androidlost.com kullanıyorsanız

  1. andoridlost.com adresine gidin
  2. Cihazınızın Gmail hesabıyla oturum açın
  3. Güvenlik seçeneğine tıklayın
  4. telefonu kilitle seçeneği - tüm numaraları temizle
  5. Telefon kilidini aç

Sorucunun neden AndroidLost.com kullandığını düşünüyorsunuz? Sorunun zaten PdaNet + / FoxFi olduğunu söylediler.
Dan Hulme

0

Kaspersky Device Security, KNOX vb. Gibi herhangi bir üçüncü taraf Cihaz Yönetimi Uygulaması yükleyip yüklemediğinizi kontrol etmeniz gerekir.

Sorunumu Kaspersky'yi silerek çözdüm ve her şey yolunda gidiyor.

"Cihazınızı hırsızlara karşı izleme, böylece uzaktan silebilmeniz" gibi hangi uygulamaların cihazınızı yönettiğini görmeye çalışın.


-2

Ayarlar> Güvenlik> Cihaz yöneticileri ve tüm yöneticileri devre dışı bırakıyorsunuz

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.