Nexus 7 cihazımı adb cihazlar listesinde nasıl gösterebilirim?


12

Bu yüzden adb üzerinde hata ayıklamak için Windows bilgisayarıma bağlanmaya çalıştığım bir Nexus 7 var. Adb telefonumla iyi çalışıyor, ancak tableti takıp adb devicesWindows'ta çalıştırdığımda boş bir liste geri alıyorum:

C:\android\sdk\platform-tools> .\adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached

C:\android\sdk\platform-tools>

Tablet stok Android 4.2.2 build JDQ39 çalıştırıyor. USB hata ayıklama etkinleştirildi, geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için sürüm numarasını 7 kez tıkladım ve hem bir Medya cihazı (MTP) hem de Kamera (PTP) olarak bağlanmayı denedim. Tablet köklü değil ve önyükleyicinin kilidini açmadım.

Bilgisayarda Windows 7 Enterprise SP1 x64 çalışıyor. En son adb sürümüne sahibim, 1.0.31. SDK yöneticisi bana SDK Araçları rev 22.0.1 ve SDK Platform araçları rev 17 olduğunu söylüyor. Google genel usb sürücü 7.0.0.1 ve 6.0 sürümünü yanı sıra http: // destekli Asus usb_driver_r06 kullanmayı denedim . asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=Nexus+7&p=28&s=2 . Denediğim her sürücü tableti cihaz yöneticisine bağlı olarak "Android Kompozit ADB Arayüzü" veya "Android ADB Arayüzü" olarak gösteriyor

Tableti Macbook Pro'ma takıp adb cihazlarını çalıştırırsam, RSA parmak izi iletişim kutusunu Windows'ta görmeyi beklediğim gibi alıyorum:

USB hata ayıklamasına izin ver?

Ayrıca tableti fastboot'ta güç ve ses kısma düğmelerini basılı tutarak başlatırsam. Fastboot yardımcı programı ile görebilirsiniz:

C:\android\sdk\platform-tools> .\fastboot devices
015d262e32540802        fastboot

Burada tamamen fikirlerim kalmadı. Herhangi bir ve tüm duvar önerileri memnuniyetle karşılanacaktır.


2
Birçok durumda, Koush'ın Evrensel ADB sürücüsünün kullanılmasına yardımcı oldu . Denemeye değer.
Izzy

Bağlantı için teşekkürler. Tableti algılamak için adbdriver.com yükleyicisini alamadım, ancak bunu taktığımda telefonumu listeledi . Koush'ın ClockworkMod sürücüsünü yükledim , ancak maalesef aynı sonuçları aldım.
David Hogue

Yanıtlar:


13

Benim için sabit olan şey, sol üst köşedeki "Medya cihazı olarak bağlandı" yı tıklamak, Medya Cihazı (MTP) seçimini kaldırmak ve ardından Kamerayı (PTP) kontrol etmekti. Bu aslında farklı seçeneklere sahip farklı bir USB cihazı olarak ortaya çıktı ve sürecin mükemmel çalışmasına izin verdi.


Bu sorunun ortak bir nedeni gibi görünüyor, ama PTP'ye geçtim ve hala hiçbir şeyim yok. Sonunda nispeten benzersiz durumumda işe yarayan şey, Windows'ta bozuk bir usb.inf'in yerini almaktı.
David Hogue

"Medya Aygıtı (MTP)" seçeneğinin işaretini kaldırdığımda bağlantım listede belirdi. En kısa sürede kontrol (veya PTP) sonra listeden kayboldu.
ccallendar

10

Android sürümüne ve sürüm numarasına kadar sizinle tam olarak aynı cihaza sahibim. USB aktarım modumu değiştirmem gerektiğini keşfettim.

Bunu Nexus 7'de Ayarlar> Depolama'ya gidip sağ üst köşedeki tuhaf menü simgesini tıklayıp "USB bilgisayar bağlantısı" nı seçerek yapabilirsiniz. Daha sonra depolama modunu "Kamera (PTP)" olarak değiştirdim ve hemen yukarıdaki yayınınızda gösterildiği gibi izin iletişim kutusuyla hemen bana yönlendirdi. Daha sonra uygulamaları, hata ayıklamayı vb. Dağıtabildim ve hepsi işe yaradı.

Ne yazık ki Android geliştirmede çok yeniyim, bu yüzden neden böyle olduğunu söyleyemiyorum. Bunun neden Mac'inizde çalıştığını da söyleyemiyorum. Belki de Windows'ta bu özel cihazla yapılması gereken şey budur. Her neyse, umarım bu bilgiyi faydalı bulursunuz.


Öneri için teşekkürler. Ne yazık ki her sürücüyü bulabildiğim her iki USB bağlantı modunu zaten denemiştim.
David Hogue

David, bunu daha önce yaptığım bir şeyin düzeltmesi mümkündür. Ayrıca Android Paket Yöneticisi'nden sürücüleri yükledim ve ASUS sürücülerini yüklemeye
çalıştım

Ayrıca bir farkı not ediyorum: Windows 7 çalıştırıyorsunuz ve Windows 8 çalıştırıyorum.
Steve Rukuts

Google'ın sürücüyü Aygıt Yöneticisi'nden güncelleme yönergelerini izledim, ancak sürücüleri tanımayacaktı. Nexus 7 cihazımdaki aktarım modumu değiştirdikten sonra işlemi tekrarladım ve işe yaradı. Teşekkürler!
Tony D

3

Aynı sorunu aldım ve usb_driver_r06_windows.zipsürücüyü ASUS sürücü paketinden güncelleyerek düzeltin.

Sorun, bu sürücünün desteklenen cihazları düzgün bir şekilde raporlamamasıdır (en azından benim listelenmemiş)

Cihazım, desteklenen cihazların bir parçası olmayan bir PID 4EE2 olarak bildirildi.

android_winusb.infDosyaya aşağıdaki satırları eklemek zorunda kaldım (Google Nexus 7 Bölümünde)

%CompositeAdbInterface%     = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_4EE2
%CompositeAdbInterface%     = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_4EE2&MI_01

Cihaz şimdi Cihaz Listesinde düzgün bir şekilde görünüyor ve Google Nexus 7, ADB'deki cihaz listesinin bir parçası.

Ayrıca Settings|About Tablet|Build version, USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmek için 7 kez "üzerine dokunun" .


3

Sonunda sorunumu buldum. Bu, Windows makineme özgü olabilir, ancak başka birinin aynı sorunu olması durumunda buraya yazıyorum.

Dizinde bir usb.inf dosyası bulunmadığı ortaya çıktı C:\Windows\inf. Görünüşe göre bazı yükleyicilerin / kaldırıcıların bu dosyayla uğraştığı bilinmektedir. Yeni faremin neden işe yaramadığını anlamaya çalışırken ipi bu iş parçacığında buldum ...

Dört dosyayı baştan C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\usb.inf_amd64_neutral_153b489118ee37b8sona kopyaladım ve C:\Windows\infsürücüleri yeniden yükledim ve güvenlik iletişim kutusu tablette açıldı.


Ben de USB yığınımın altında yatan sorunlardan kaynaklanıyor gibi görünen benzer belirtiler yaşadım. USB sürücülerimin tamamen kaldırılması ve yeniden yüklenmesi hemen çözülemedi, ancak telefonumun uyumlu sürücüleri listesinde (altında) Sürücüyü Güncelle, Bilgisayarıma gözat, seçeyim). Benim durumumda, önce Kompozit USB Aygıtının sürücülerini kullanmasını söylemem gerekiyordu, ardından aygıt yöneticisinde "Google Nexus 7 ADB Arabirimi" sürücüsünü atadığım yeni bir öğe ortaya çıktı. Umarım bu birine yardımcı olur.
rkagerer

1
Cevabınıza büyük kudos David. Aynı belirtilere sahiptim. Yaklaşık 5 saat farklı şeyler denedikten sonra sonunda cevabınızı buldum. Sürücülerim için bağlandığınız bu iş parçacığında önemli bir bit olan farklı bir klasöre ihtiyacım vardı. Ve bundan sonra, tablet sürücüsünü kaldırın, yeniden yükleyin ve işe yaradı. Sadece işletim sistemini silmenin ve baştan başlamanın kenarıydım.
aggieNick02

1

Aşağıdakileri eklemek zorunda kaldım:% CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_18D1 & PID_D001 & REV_0228% CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_18D1 & PID_D001

Aygıt yöneticisine girip Nexus 7 girişinin özelliklerini açarsanız, ayrıntılar sekmesini tıklayın ve özellik bölümünü güncellenmiş Donanım değerlerini göreceğiniz değerin altındaki donanım kimliklerine bırakın. Bu değerleri alın ve android_winusb.inf dosyasının Nexus 7 bölümüne ekleyin. Sürücü kurulumunu yeniden çalıştırmayı deneyin. Sürücünün imzasız olduğundan şikayet edecek. Görmezden gel... ;)

Windows 8.1 kullanıyorsanız, bunun çalışması için Sürücü İmzaları devre dışı bırakıldığında Gelişmiş Modda yeniden başlatmanız gerekir. Bu gönderiye bakın: http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned- sürücüler /


0

Anahtar silmek için deneyin UpperFilters'ı gelen

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{EEC5AD98-8080-425F-922A-DABF3DE3F69A}

Nexus 7 cihazımı 7 64bit kazanmak için bağlamaya çalıştıktan 4 saat sonra bana yardımcı oldu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.