Land Line'ımı Android ile mi kullanıyorsunuz?


12

Android telefonumu kullanarak mevcut sabit hat üzerinden telefon görüşmeleri yapmamı (ve almamı) sağlayan bir bilgisayar ve WiFi, donanım eklenti kutusu veya başka bir şey kullanmak mümkün müdür?

Bir telefon taşıyabilir ve hem ev telefonu hem de cep telefonu aramaları alabilirsem daha uygun olurdu. Ayrıca giden aramalar yapmak ve daha düşük ücretler ve doğru arayan kimliği için ev telefonu bağlantımı kullanmasını istiyorum.

WiFi LAN (VoIP) kullanarak sorun değil, ama internet bağlantısını kullanmak istemiyorum, ben telefon şirketi koymak donanım telefon hattı üzerinden gitmek istiyorum. Böyle bir çözüm var mı?


Her zaman VoIP'in internet bağlantısı gerektirdiğini düşündüm. İnternet olmadan VoIP kullanabileceğimizi bilmek güzel :)
Sid

Baz istasyonu Bluetooth kulaklık gibi hareket edecek ve sabit hat telefonunu kullanarak cep telefonu aramaları yapmanıza ve almanıza izin veren birkaç sabit hatlı telefon gördüm . Bu aradığınız şey mi?
Bay Buster

1
@Sid, Açıklığa kavuşturayım, bu yüzden yanlış anlama yok. VoIP bilgisayardan bilgisayara ses bağlantıları içindir. Çoğu VoIP çözümü sesi internet üzerinden telefon sistemlerine bağlı bir sunucuya gönderir . İnternet olmadan gidecekseniz , telefon görüşmesi yapmanın tek yolu, kendi VoIP sunucunuza veya sabit hattınıza bağlı kutunuza sahip olmak olacaktır. Bunun daha az yaygın olduğunu düşünüyorum, ancak bunun mümkün olduğunu biliyorum, ama ne kadar zor olduğunu bilmiyorum.
musicwithoutpaper

@ Mr.Buster, Bu ilginç bir kavram: baz istasyonu kullanarak cep telefonu servisime erişmek için; ama aslında Android cep telefonunu kullanarak sabit hattıma erişmenin bir yolunu arıyordum.
musicwithoutpaper

Muhtemelen ilgili: SIP veya Skype'a hücre çağrılarını proxy yaparak "fakir adamın dolaşması"? AVM'den bazı Fritz! Box'larla bunu yapmak daha da kolay - ama Almanya dışında olup olmadıklarını bilmiyorum. Böyle bir kutu ve ilgili uygulama (veya herhangi bir VoIP uygulaması) ile, bunu ev WiFi'm içinde gerçekleştirebilirim (bunu, Fritz! App aracılığıyla yaparım).
Izzy

Yanıtlar:


7

Sorunun cevabı Evet ve ben yapıyorum.

RaspBX çalıştıran bir Raspberry Pi kullanıyorum, bu yüzden evin içinde çoğu şey SIP veya DECT. Ana telefonum, SIP ve ayrıca DECT'i destekleyen bir Gigaset DX800A. DX800A'ya bağlı bu DECT telefonları SIP uzantıları olur. Ofisimdeki Telefon, Sennheiser DECT kulaklıklı bir Aastra 6739i (SIP). PSTN Sabit Hattını Raspberry Pi'ye bağlayan bir Linksys SPA3102-UK var. Cep telefonu herhangi bir SIP yazılımını çalıştırabilir ve dahili bir dahili hat haline gelebilir ve böylece sabit hat aramaları yapabilir ve alabilir.

Uygulanabilir bir çözüm olarak, cep telefonunuzun kapsamına ve cep telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlıdır (SMS'e ihtiyacınız var mı?). Başka bir kullanışlı yapılandırma, DX800A'nın size Cep telefonu ile Bluetooth üzerinden bağlanmanıza ve DX800A veya ona bağlı herhangi bir DECT ahizesinden çağrı almanıza izin vermesidir. Böylece bu durumda bir DECT ahizesi taşırsınız ve hem Mobil numaradan hem de sabit hat numarasından arama yapabilir ve alabilirsiniz.

Android telefonun Asterisk tabanlı RasPBX'e bağlanabileceği ve GSM üzerinden giden ve gelen çağrılar yapmak için kullanılabileceği şekilde Mobil'i SIP / GSM ağ geçidine dönüştüren bir uygulama bulmak istiyorum. Bu şekilde, arama planımı cep telefonundan (RasPBX tarafından kontrol edilen yönlendirme) çıkan SIP tabanlı Masa telefonumdan arama yapmak için kullanabilirim. Ama henüz bir tanesini bilmiyorum.


6

Kendi telefon ağ geçidini açmanız gerekecek gibi görünüyor. Bu tür şeyler çok hızlı bir şekilde karmaşıklaşabilir, bu nedenle göçünüz projeye ayırmanız gereken boş zaman miktarına ve telekomünikasyon bilginize bağlı olacaktır.

En temelde, bunu yapmanız gerekir:

[Android (SIP app)] --Ethernet/WLAN--> [VOIP Gateway]

[Home Phone] --Analog Line --> [VOIP Gateway]

[VOIP Gateway] --Analog Line--> [PSTN (your phone company)]

Hızlı bir Google araması, Asterisk'i kendi ağ geçidinizi oluşturmak için ücretsiz, açık kaynaklı bir seçenek olarak ortaya koydu . Android telefonunuz için SIP istemci yazılımının yanı sıra ethernet ve analog telefon hatları ile iletişim kurabilen masaüstü / sunucu donanımına ihtiyacınız olacak ( Sipdroid gibi ). Bu tür kurulum, Android telefonunuzdaki tüm aramaları almanıza ve Android'den sabit hattınızdan arama yapmanıza izin vermelidir. Yıldız işareti iyi belgelere ve topluluk desteğine sahip gibi görünüyor, bu yüzden hepsini bir araya getirmek ve ağ geçidini doğru bir şekilde yapılandırmak gerekir.1

Ben de aynı şeyi arıyordum; Evde gelen / giden çağrılar için tarife içermeyen sabit hat kullanabilen android akıllı telefon (yani kablosuz sabit hat uzantısı olarak akıllı telefon).

Şimdiye kadar ilişkili Android Smartphone Connect uygulamasına (Google Play) bağlanmak için WiFi kullanan bir DECT telefonu olan Panasonic KX-PRW120 ile karşılaştım. Henüz oldukça pahalı, ancak kendi VOIP ağ geçidi oluşturmaktan daha basit olup olmadığına karar vermedi.


0

Kendim gibi bir cihaz arıyordum ve hiçbir şey bulamadım, bu yüzden bir gün yapmak için elektronik projelerle eğlenmek için dilek listeme koyacağım.

Ancak şu an için bir alternatif ama tam olarak ne istediğinizi değil, çünkü hala interneti kullanıyor ancak en azından sabit hat çağrılarınızı cevaplamak için android'i kullanabilirsiniz, ücretsiz bir Google VOIP veya callcentric gibi diğer ücret tabanlı VOIP hizmeti almak ve yazılım telefonunu kurmaktır. telefondaki uygulama (softphone google sesli ile çalışmaz, bunun için googles yazılımını kullanmak zorunda kalır) sonra sabit hatlarınızı VOIP telefonunuza yönlendirecek şekilde ayarlayın, çağrıları yönlendirmek için bir sabit hat nasıl ayarlanacağını bilmiyorsanız telefon hizmetinize size birkaç tuşa basıldığını söyleseniz de, telefon hizmeti n # kez çalma ve sonra aramayı iletme seçeneğine sahip değilse, sabit hattınız bu ayarı devre dışı bırakana kadar çalmayacaktır, ancak muhtemelen bunun için ekstra bir ücrettir.

Her neyse, bu böyle bir şey yapana kadar bir çeşit çalışmadır, ancak buna olan talep muhtemelen düşüktür, çünkü halktaki eğilim sadece hücre hizmetine sahip olmak ve sabit hatları kullanmaktır.

Ancak benim için temiz bir fikir ve kendim için yapmak istiyorum, muhtemelen eski bir işe yaramaz telefondan artıkları kullanacak, android ile konuşmak için bir bluetooth ile ucuz bir mikrodenetleyici ekleyecek, ardından tüm yol boyunca çalışması için bazı yazılımlar yazacak İstiyorum.

Muhtemelen bir PC ve PC modemi ile yapabilir ve sesi bluetooth'a yönlendirebilir, ancak bunun için 24/7 güç tüketen tam büyük bir kutu PC'ye sahip olmak istemiyorum.


0

Ev telefon görüşmenizi hücre cihazınıza almak istiyorsanız, cep telefonunuzu ev telefonunuzdan aramanız ve * 72 tuşuna basmanız gerekir. İnanıyorum ve aramalarınız cep telefonunuza gönderilecektir. Bunu nasıl yapacağınızı bulmak için kara telefonunuzun sağlandığını kontrol edin ... 72 olduğundan emin değilim ... ama emin olun, sonra kara hattınıza geri arama yapmak için kara telefonunuzda * 73 tuşuna basın. Umarım bu yardım.


Benim için (ABD) 72#bunu hücre sayısı takip ediyor. 73#devre dışı bırakmak. O ile çalışıp çalışmadığını bilmiyorum *72/ ' *73de.
musicwithoutpaper

Bu özelliği bilmek güzeldir, ancak cep telefonunuzun sabit hattan giden arama yapmasına izin vermez.
musicwithoutpaper

Bu hangi ülkeye, ağa, telefona vb. Sahip olduğunuza bağlı olmayacak mı?

0

OBi 110 gibi bir SIP şebekesi ile normal telefon şebekesi arasındaki görüşmeleri kapatmanıza olanak tanıyan tüketici ürünleri vardır . Bunlar yapılandırma için web arayüzlü tüketici ürünleridir. Hiçbir şey programlamanıza gerek yoktur, ancak yapılandırma zor olabilir. İhtiyaçlarınız için bir kutu size ~ 65 $ USD çalıştıracaktır. OBi ile bir ilişkim yok, ancak ürünlerini ve bazı rakiplerini kullandım. OBi'nin kullanımı rakiplerinden çok daha kolay buldum, ama 2011'de oldu.

Sadece kişisel olarak şu şekilde görünen basit giden bağlantıları kurduk: Android SIP client -> LAN -> OBi -> phone network

Bu, herhangi bir SIP istemcisi ile çalışır, bu nedenle örneğin bir dizüstü bilgisayardan linphone kullanabilirsiniz.

Android'deki normal telefon hattınızdan da çağrı almak istiyorsanız, muhtemelen LAN'ınızdaki Android telefonunuz için statik bir IP yapılandırmanız ve gelen telefon hattından gelen aramaları otomatik olarak SIP istemcinize yönlendirmeniz gerekir. Bu, telefonunuzu bu SIP çağrılarını almak için uyanık tutmak için büyük bir güç çekişi olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.