Çöp kutusunu varsayılan e-posta uygulamasında boşaltabilir miyim?


9

Mobil cihazlar için kullandığım POP e-posta hesabı, harici olarak yönetilen bir anti-spam ağ geçidine bağlı. Çok fazla yanlış pozitif almaya başlamıştı, bu yüzden geçen gün web kullanıcı arayüzünden geçip eski mesajların tamamını yükleyerek "spam değil" olarak işaretledim ve doğru yönde bir dürtme yaptım.

Tabii ki, hepsi Gelen Kutusu'na geri döndü ve daha sonra telefonuma indirildi. Onları sildim ve şimdi sadece çöp kutusunda oturuyorlar . Hepsi 450.

Gerçekten her bir iletiyi çöp kutusundan manuel olarak silmek istemiyorum. Google'da birkaç dakika kazdıktan sonra , hiçbir geçici çözümü olmayan gerçekten eski hata raporları buldum .

Kesinlikle bir yerde bariz bir menü öğesine bakıyorum ve Google aslında bu kadar açık, şaşkın bir özellik deliğinin 2 yılı aşkın bir süredir fişten çekilmesine izin vermedi, değil mi? Öyleyse nerede? Çöp kutusunu nasıl boşaltırım?

Not: 30 günden daha eski mesajların otomatik olarak silinmesi gerektiğinin farkındayım. Bu gerçekleşmiyor - muhtemelen ilk etapta indirildiklerinde 30 günden daha eski oldukları için.

PPS Lütfen bana K9Mail veya başka bir üçüncü taraf posta programını kullanmamı söyleme. Eminim harikalar ama Exchange ActiveSync'i desteklemeyen herhangi bir e-posta istemcisi benim için tamamen işe yaramaz ve şimdiye kadar düzgün bir şekilde yaptığı anlaşılan stok e-posta uygulaması . Bu mızmızlık geliyor ama üzgünüm ben kesinlikle bu "çözüm" e-posta ile ilgili bir sorun söz olur okudum her forum / iplik düşüncesizce yayınlanan görmekten hasta .


1
Sadece bir düşünce, ama "bazı-diğer-posta-app" bu özel sorunu (izin biraz gibi bir durum gibi) aşmak izin verirse, bu kabul edilebilir bir çözüm değil mi? Bu sorun çözüldükten sonra yüklemeyi kaldırabilir ve stok uygulamasına geri dönebilirsiniz.
Matt H

@Matt: Exchange / ActiveSync, bu telefonda yaptığım e-postanın% 90'ını oluşturuyor. Başka bir e-posta uygulaması bunu desteklemiyorsa, hemen bir anlaşma kırıcıdır. Yani, hayır, kabul edilebilir bir çözüm değil. Stok uygulamasındaki iletileri gerçekten temizlemek için bazı üçüncü taraf uygulamalarını kullanabileceğimi önermedikçe, ancak bunu yapabilen hiçbir uygulamanın farkında değilim.
Aaronaught

@aaron Stok Posta uygulaması verilerini silip tekrar başlamaya ne dersiniz? Muhtemelen haklısınız, başka (rootsuz) bir uygulamanın stok uygulamasının postalarını temizleyebileceği pek olası değil.
Matt H

Bunu test etmenin bir yolu yok, ancak stok e-postasını kullanmıyorum, ancak mesajların dosya dizininde saklandığı yere gidip orada silebilir misiniz? PC'de çoğu istemcinin bir DB dosyasında sakladığını biliyorum, ancak bazıları (Outlook Express gibi) her iletiyi ayrı bir dosya olarak saklıyor.
Matt

Bu ilginç bir düşünce, @ Matt. Oldukça emin değilim olduğunu bir veritabanı, ancak her eğer klasör kendi veritabanını alır o zaman sadece tüm şey silmek mümkün olabilir. Kontrol edeceğim.
Aaronaught

Yanıtlar:


1

Benim için çalışan bu (HTC Desire, Android 2.2, varsayılan e-posta uygulaması, IMAP hesabı):

  • Hit menü düğmesi
  • "Klasörler" i seçin
  • "Çöp Kutusu" nu seçin
  • Hit menü düğmesi
  • "Sil" i seçin
  • Tüm mesajları işaretle
  • "Sil" düğmesine basın.

Sonra Çöp Kutum boş.


Buna birkaç referans gördüm; 2.2 'de eklenmiş olup olmadığını merak ediyorum. Maalesef 5. adımda aslında Sil seçeneğim yok.
Aaronaught

Motorola Droid'de (Android 2.2.1) "Sil" seçeneği yoktur.
ale

İlginç. Belki de "varsayılan e-posta uygulaması" yoktur. Sanırım bu Android'in sorunlarından biri ...
jhwist

Droid, Nexus One'dan daha kısa sürede yararlanabileceğiniz gibi "stok".
ale

1

Bu geçici çözüm yöntemi, bir T-mobile G2'deki varsayılan E-posta uygulaması v2.3.4 (muhtemelen önceki sürümler) için çalışır. Çöp kutusunu açın, çöp kutusundan bir mesaj açın, hızlı silme için sürekli olarak sil düğmesine tıklayın. Çok sayıda mesaj silinirse, [Mesaj silindi.] Ekranda iyi bir süre kalacak.


0

Bunu yapmanın yolunu buldum.

Adım 1 - Posta uygulamasını açın ve çöp kutusu klasörüne gidin. Silinen her bir e-postayı seçmenin bir yolu olmasa da, görüşme yerine görünüm ayarını varsayılan olarak değiştirmeniz gerekir.

2. Adım - bu, çöp kutusu klasöründeki postayı gün, hafta ve aylara göre görüntülemenize olanak tanır. Her bir tarih dönemini seçip silin.

Saniyede 2500 e-posta yaptım - bunu yazmaktan çok daha hızlı ..


1
Ha? Görüşme görünümü? Gmail'den mi bahsediyorsunuz? Çünkü bunu varsayılan e-posta uygulamasında hiç görmedim - eski Droid / Milestone'da değil, yepyeni tabletimde (ICS) değil. Belki daha spesifik talimatlar veya ekran görüntüsü / fotoğraf yardımcı olabilir.
Aaronaught

Onun standart e-posta uygulamasında gmail değil. çöp kutusu klasöründeyken görüntüleme modunu seçmeniz gerekir.
Bruce

Android 4'te
Bruce

ICS = Android 4; anladın, ne dediğini anlamıyorum. Resim / ekran görüntüsü?
Aaronaught

1
Görünüşe göre bu bir Samsung özelleştirmesi veya tabletlerde farklı; TF300'ümde uzaktan böyle bir şey yok (tek menü öğesi "ayarlar" dır).
Aaronaught
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.